ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

                                    به نام خدایی که عاشقی اش دل می خواهد نه دلیل

لژیون همسفران "تو فقط لیلی باش" شعبه امین گلی روز دوشنبه 95/12/2 به استادی همسفر لیلا و با حضور گرم اعضا لژیون و با دستور جلسه سی دی خدمت راس ساعت 16:30  آغاز به کار نمود .

خدمت، بخشیدن بخشی از وجودت به دیگری است که این می تواند عشق ، محبت و علاقه ات باشد. ما در وجودمان محبت داریم ولی گاهی حاضر نیستیم که آن را به غیر از خانواده خود برای فرد دیگری خرج کنیم...

گزارش کامل را در ادامه ی مطلب بخوانید...

==================================================

استاد گرامی در ابتدا اولین تجربه استادی همسفر اکرم را به او تبریک گفتند . ایشان فرمودند: سی دی خدمت قبلا در لژیون کار شده ولی نیاز بود برای همسفرانی که تازه وارد لژیون شده اند تکرار شود

در ابتدا تعدادی از همسفران در مورد دستور جلسه مشارکت کردند:

همسفر خدیجه : آقای امین در مورد تعادل ها اینگونه توضیح دادند که انسان ها بر اساس اختیاری که دارند می توانند دارای تعادل باشند یا از تعادل خارج شوند و این  به همان سی دی شمشیر در سنگ بر می گردد که خیلی از اتفاقات می تواند انسان را از حالت تعادل خارج کند اما این شمشیر هایی که در قلب ما فرو رفته وزخم ایجاد کرده است تا ابدیت نیست و می توانیم باز به تعادل برسیم . در مورد ظزفیت هم مثال استخر را آوردند . همسفرانی که بیش از اندازه ی ظرفیتشان مسئولیت قبول می کنند به خود ضربه می زنند . همچنین  اگر زمانی ببینیم که ما ظرفیت انجام کاری یا هنری را در کنار فعالیت های روزانه را داریم می توانیم برای بهتر شدن روحیه خود این کار را انجام دهیم . 

همسفر حبیبه : در مورد این که نیاز ما در دل دیگران و نیاز دیگران در دل ما هست . من اول دوست نداشتم به کنگره بیایم ولی بعد از  آمدنم متوجه شدم برای بالا بردن ظرفیت خودم و درمان زخم هایم و اینکه یاد بگیرم کمک و همراهی برای مسافر خود باشم باید به کنگره می امدم ونیاز و خواسته ی من اینجا بر آورده می شود

همسفر یاسمن : ما در کنگره به این دانش رسیدیم که جایگاه در کنگره مهم نیست و من در زندگی همیشه می خواستم جایگاه دختر عمویم را داشته باشم زیرا او پدری سالم داشت و وضع مالی مناسبی داشتند . وقتی به کنگره آمدم متوجه شدم اگر من در آن جایگاه بودم به خواسته درونی خود که در کنگره به دست آوردم هرگز نمی رسیدم.ما در هر جایگاهی هستیم مناسب حال ما است .

همسفر لیلا: با توجه به مشارکت یاسمن ، خداوند  اگر مساله ای از جمله شادی یا غم ورنجی برای ما پیش می آورد، در آن لحظه نمی توانیم حکمت آن را بدانیم،  ولی با گذشت زمان متوجه می شویم همان مساله باعث برکتی در زندگی ما شده است . خیلی از همسفران می گویند خدا را شکر می گوییم که در کنار یک مصرف کننده قرار گرفته ایم، شاید افرادی که تازه وارد کنگره می شوند این مطلب را درک نکنند؛ ولی بعد از مدتی متوجه می شوند،با بودن در کنار یک مصرف کننده چه اتفاقات خوبی برای آنها رخ داده است و زندگی بی هدف آنها  هدفمند  شده است . 

بعضی مواقع یک خیری به ما می رسد که در اثر اعمال خودمان شری در دل آن نهفته است. یک موقع هم ما دچار شری می شویم که در دل آن خیری وجود دارد . پس اگر در راه صراط مستقیم قرار گرفتید و به کنگره می آیید از هیچ چیز نترسید و هر اتفاقی برایتان پیش می آید خیر است، حتی اگر به تعبیر شما بد  باشد؛ چون شما دانش آن را ندارید که قضاوت کنید که  این پیش آمد به صلاح ما بوده یا نبوده است. تنها کسی که صلاح ما را می داند خداوند است.  پس تمام مسائل زندگی را به خداوند واگذار کنید و برای خواسته خود تلاش کنید اما نتیجه را به خدا بسپارید .

همسفر اکرم : خدمت زیاد گرفتن خوب نیست. من بخاطر داشتن یک بچه ی بیمار  و اینکه تمام بار مشکلات بر دوش من بود منزوی شده بودم . موقعی که متوجه شدم بیش از اندازه ی ظرفیتم مسئولیت قبول کردم، مسئولیت ها را در خانواده تقسیم کردم و در مقابله با مشکلات وقتی خسته میشوم تنها یک جمله من را به زندگی دلگرم می کند  و آن هم جمله ای هست که خانم لیلا در دفترم برایم نوشتند: "اکرم جان به خدا توکل کن و همچنان به حرکت خود ادامه بده. چرا که او یک روز تمام خستگی هایت را جبران می کند . شک نکن ".

همسفر لیلا : ما باید به خودمان احترام بگذاریم و نباید مسئولیت زیادی به عهده بگیریم. این امر در زمان اعتیاد زیاد اتفاق می افتد مثلا ما نباید به دلیل مصرف کننده بودن پدر،  برای فرزند مان نقش پدری را هم ایفا کنیم  یا به عبارتی خود را بین مسئولیت ها تقسیم کنیم و همه جا باشیم و در عین حال هیچ جا نباشیم . به مسافر خود اعتماد کنیم و لازم نیست کم بودهای او را جبران کنیم

همسفر خدیجه : در سفر اول به دلیل ترس از اعتیاد مسافرم  اجازه ندادم دخترم با پدرش بیرون برود و برای او پدری کند و با جهل و نادانی خود نقش پدر بودن را از او گرفتم، و الان می دانم که این اشتباه بزرگی بود و باید آرام آرام در صدد درست کردن آن باشم . 

همسفر اکرم بیگی : همیشه فکر می کردم داشتن ماشین و خانه خوشبختی است . ولی با وجود آنها باز هم در زندگی دچار مشکل هستیم . نکته ی دیگر اینکه هر کسی که بیشتر از ظرفیتش کاری انجام دهد از هدفش دور می شود و اگر کمتر ازظرفیتش هم باشد باز دچار مشکل می شود .پس باید تعادل وجود داشته باشد .

همسفر فاطمه : با وجود مطالب سی دی توانستم جایگاه خود را پیدا کنم . من در کودکی پدری داشتم که نمی توانست به خوبی نقش پدر را ایفا کند .بعد از ازدواج هم مسافرم از حمایت های پدرش محروم بود و تقریبا هر دو در یک جایگاه بودیم و همیشه به موقعیت های دیگران غبطه می خوردیم. اما الان فهمیدم که شرایط زندگی باعث شد ظرفیت وجودیم برای پذیرش مشکلات اکنون بالا برود

همسفر لیلا :  درست است که ما پدر و مادر  و محل زندگی خود را انتخاب نمی کنیم، اما دقیقا جایی به دنیا می آییم که مسیر رشد بهتری برایمان فراهم شود  و تمام افراد زندگی ما بازیگرانی هستند که اگر ما تغییر کنیم، آن کسانی که قرار است با ما بمانند، می مانند و با تغییرات ما تعییر می کنند و آن کسانی که باید بروند، با تغییرات ما از سر راه ما کنار می روند.

سوال همسفر محبوبه : اگر خانواده بخاطر ازدواج با مصرف کننده ما را سرزنش می کنند چه  عکس العملی نشان دهیم ؟ 

همسفر لیلا: هر انتخابی بهایی دارد. تمام همسفرانی که اینجا هستند این بها را پرداخت کرده اند .گاهی اوقات در وجود مصرف کننده ها  ویژگی های خوب و  شاید یک گوهر ناب وجود دارد و همسفرانی که با آنها زندگی می کنند و دوستشان دارند متوجه این گوهر ناب می شوند، ولی اطرافیان فقط قسمت سیاه قضیه را می بینند . همسفری که به کنگره می آید زندگی اش را دوست دارد و یک مبارز عاشق  است و در نهایت عشق می تواند پیروز باشد؛ شما نمی توانید دیگران را متقاعد کنید، نیازی هم نیست که این کار را بکنید؛ فقط به حرکت خود ادامه دهید، اطرافیان کم کم خودشان متوجه این موضوع می شوند . 

همسفر لیلا رحیمی : شاید اوایل که به کنگره می آمدم دوست نداشتم کسی متوجه حضور من در اینجا باشد، ولی در سفر دوم فهمیدم بودن در کنگره افتخار است . در قیمتی از سی دی می گوید آنجا تو را  بند عشقی است که بین تو و قدرت مطلق الله بر قرار می گردد . منظور این است که وقتی با همه درد ورنجی که داشته ای به کنگره آمده ای  و نیازت بر طرف شده است پیوند محبتی بین تو وخداوند ایجاد شده است . وقتی خدمتی را انجام می دهید مهم آن حس است . ممکن است در مسیر درست خدمت باشید اما مهم داشتن حس است .

همسفر لیلا : این س دی در رابطه با جایگاه ها در کنگره بود . ولی شما همسفران به زیبایی آن را به زندگی خود ربط دادید و متوجه شدید چه کم وکاستی هایی در زندگی دارید . من هم چند به نکته در رابطه با خدمت در کنگره اشاره می کنم . ما در کتاب عبور از منطقه ی ۶۰ درجه زیر صفر می خوانیم که انسان برای آموزش و خدمت به دنیا می آید. بعد از گرفتن آموزش صحیح، وارد چرخه خدمت می شود .

خدمت به چه معناست: خدمت یعنی چیزی را فقط برای خودت نخواهی . هر آنچه که برای خود می پسندید برای دیگران هم بپسندید و انجام دهید و این را باید در عمل نشان دهید .

خدمت، بخشیدن بخشی از وجودت به دیگری است که این می تواند عشق ،محبت و علاقه ات باشد .

گاهی ما در وجودمان محبت داریم ولی حاظر نیستیم که آن را به غیر از خانواده خود خرج فرد دیگری کنیم . این یک نوع خساست رفتاری است و با محبت کردن قرار است حال خودمان خوب شود . خدمت یعنی چیزی که متعلق به ما هست و می توانیم برای خود نگه داریم را به دیگران  ببخشیم . مانند کاری که کمک راهنما ها انجام می دهند . آنها دانش خود را بدون اینکه اجباری باشد با تمام وجود به رهجو های خود انتقال می دهند  واین چیزی جز عشق نیست .

خدمت دو نوع است .

یک خدمت به کسانی مثل فرزند و خانواده که شما مالک آن هستید و این چندان ارزشی ندارد، چون شما محبت به فرزند وخانواده را خود به خود در وجودتان دارید. دوم خدمت به کل هستی است که اینگونه خدمت ارزشمند است چرا که آن را به تمام هستی و کسانی که شناختی نسبت به آنها ندارید می بخشید .

ما قانونی داریم به نام قانون خوبی کردن . وقتی نمی توانید به کسی محبت کنید  آن را به صورت قانون بدانید و هر روز یک خوبی  برای یک نفر در نظر بگیرید . حال این فرد هر کسی می تواند باشد .

طبیعت مثل خورشید و رود  بخشنده هستند چون آنها از این بخشنده بودن لذت می برند . خدا این عشق ومحبت را در وجود تک تک ذرات هستی قرار داده است . 

انسان یاد گرفته است که به افراد وچیزهایی که متعلق به خودش است و نفعی برای او دارد عشق بورزد و اگر نفعی نداشت این عشق ومحبت قطع می شود. در صورتی که خدمت یک کاری بلاعوض است و خدمت در کنگره یک عشق بلا عوض و لذت بردن ورسیدن به حال خوش است و پشت تمام این خدمت ها دو چیز نهفته است . یک نیت است . مثلا نیت می کنیم با مشارکت و یا استادی ما یک نفر به حال خوش برسد و دیگری عشق است که خدمت همراه با عشق دلنشین تر است .

در پایان لژیون با دعای خالصانه  همسفران به پایان رسید .

نویسنده و تصویرگر: همسفر فاطمه زابلی

 
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1395/12/5 ] [ 10:00 ب.ظ ] [ همسفر لیلا (راهنمای لژیون) ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic