ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام خدایی که عاشقی اش دل می خواهد نه دلیل.


لژیون دوم هم سفران شعبه امین گلی در روز دوشنبه 96/1/14 با استادی همسفر لیلا و با حضور گرم اعضای لژیون با دستور جلسه 

"سی دی دایره و مثلث" و "سی دی بستن دهان" راس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.
ایرانیان باستان معتقد بودند که بهار از دل زمستان شروع می شود، به خصوص از شب چله یا به اصطلاح شب یلدا...!

همان طور که می دانید شب چله بلندترین و طولانی ترین شب سال است. پس اگر هنوز در زندگی شما سردی باقی مانده، اگر هنوز  در تاریکی هستید، باور کنید که بهار در راه است!

حتی اگر ظاهر زندگی شما هم این گونه نشان ندهد و احساس کنید که هر چه دارید سردی و تاریکی و خزان است، اما نترسید...

چون شاید در اعماق زندگی شما، بهار در حال روئیدن و جوانه زدن باشد.

                                                                                         

   در ادامه مطلب بخوانید...

سخنان استاد محترم:


قبل از هر چیز خداوند بزرگ را شاکرم که یک بار دیگر به تک تک ما این فرصت را داد که در سال 96 هم در کنار یکدیگر قرار بگیریم و آموزش ببینیم.

فرا رسیدن سال نو را به همه ی شما عزیزان تبریک می گویم و امیدوارم در سال جدید هر چه خیر و خوبی و برکت هست برای شما رقم بخورد.

ایرانیان باستان معتقد بودند که بهار از دل زمستان شروع می شود، به خصوص از شب چله یا به اصطلاح شب یلدا...!

همان طور که می دانید شب چله بلندترین و طولانی ترین شب سال است. پس اگر هنوز هم در زندگی شما سردی باقی مانده، اگر هنوز هم در تاریکی هستید، باور کنید که بهار در راه است!

حتی اگر ظاهر زندگی شما هم این گونه نشان ندهد و احساس کنید که هر چه دارید سردی و تاریکی و خزان است، اما نترسید...

چون شاید در اعماق زندگی شما، بهار در حال روئیدن و جوانه زدن باشد.


بهار و سال نو یک اتفاق است که در دل انسان می افتد. اگر شما بعد از تحویل سال  و گذر از فضای عید و سال نو، باز همان آدم سابق شدید ، با همان تفکر  و خصوصیات گذشته، پس بدانید که بهار برای شما یک چیز صوری و ظاهری بوده است، اما اگر در دل و نگاهتان تغییری رخ داده است، می توانید بگویید که برای شما هم بهار و سال نو اتفاق افتاده است.

باور کنید کار سختی نیست؛ این که یک ویژگی و صفت خوب در خود به وجود بیاورید و از آن مراقبت کنید و یا از انجام یک عمل ضد ارزشی خودداری کنید؛ به این می گویند بهار و عید.

به هر حال سعی کنید روزهایتان شبیه هم نباشد و زندگی را زندگی کنید.


========================================================


و اما سی دی دایره و مثلث...


علامت کنگره یک دایره است که مثلثی درون آن رسم شده٬ آیا می دانید دلیل آن چیست؟


همسفر یاسمن: دایره نماد جهان هستی و دارای یک مرکز است . افرادی که در این دایره هستند هیچ کدام بر دیگری الویت و برتری  ندارند و همه نزد خداوند یکسان هستند٬ مگر افرادی که قوانین الهی را نادیده بگیرند و با دیگران متفاوت شوند. آقای مهندس می فرمایند: مرکزیت دایره قدرت مطلق است که همه مخلوقات را به بهترین شکل آفریده است. و اگر ما به قوانین عمل نکنیم از مرکزیت دایره دور می شویم. درون دایره یک مثلث وجود دارد که باعث می شود دایره قانون مند شود. مثل خداوند که برای استحکام دین توحید٬ نبوت و معاد را قرار داد.   


خانم لیلا:  دایره نشان دهنده کل سیستم هستی است وهمه انسان ها و مخلوقاتی که در هستی زندگی   و کنار هم نقش آفرینی می کنند درون این دایره جای گرفته اند مرکزیت این دایره خداوند است ٬ حال ممکن است بعضی افراد خداوند را قبول نداشته باشند ولی همه معتقدند  که این سیستم توسط   نیرویی هدایت می شود.


همه ما انسان ها مثل نقطه هایی هستیم که درون این دایره قرار داریم. هیچ نقطه ایی نسبت به نقطه ی دیگر برتری ندارد . همه انسان ها توانایی ها و ارزش های خیلی زیادی دارند و با ورود به این دنیا و انتخاب مسیر جایگاه خود را مشخص می کنند. در واقع در ابتدا همه انسان ها  با یک دیگر برابرند اما در ادامه با کار ها و اعمالی که انجام می دهند تعیین می کنند که کجای این دایره حرکت کنند. هیچ کدام از ما بیهوده پا به هستی نگذاشته ایم  و همه ما در این دایره نقشی را ایفا می کنیم. حال چرا درون دایره مثلث رسم شده است؟ به این خاطر که مثلث دایره را قانون مند می کند و باعث حفظ و بقا و تعادل آن می شود.  


مثلا عشق! فرض کنید یک دختر و پسر عاشق هم دیگر می شوند اگر این عشق درون یک دایره باشد یعنی حد و مرزی نداشته باشد ٬ ممکن است ایجاد مشکل کند. اما اگر درون این دایره یک مثلث برای عشق رسم کنیم می توانیم آن عشق را معنا دار و قانون مند  کنیم.


اگر یک ضلع این مثلث خانواده باشد٬ یعنی خانواده در جریان این عشق باشند. ضلع دیگر آن عرف جامعه باشد یعنی در جامعه ایی که من زندگی می کنم عرف آن این اجازه را به من می دهد که با یک پسر رابطه داشته باشم ؟ وضلع دیگر آن تعهد و وفا داری باشد یعنی بعد از این که خانواده و عرف جامعه پذیرفت به کسی که با او در ارتباط هستم تعهد و وفا داری داشته باشم. و این عشق درون این مثلث قرار داشته باشد٬ یک عشق پاک و پایدار خواهد بود و هیچ وقت از بین نخواهد رفت.     


ممکن است این سوال مطرح شود که چرا درون دایره مثلث رسم شده و شکل دیگری ترسیم نشده است؟ 


به این دلیل که ما از مثلث کمتر نمی توانیم رسم کنیم یعنی با یک یا دو خط نمی توان دایره را قانون مند کرد زیرا به هم وصل نیستند. اما با بیش از سه ضلع می توان این کار را انجام داد مثلا با چهار یا پنج ضلعی...  


اما هر چه اضلاع بیشتر شود محدوده هم بیشتر می شود و امنیت این حصار کمتر! پس بهترین شکلی که می توان رسم کرد فقط مثلث است. در هستی همه چیز یک مثلث دارد حتی در دین که توحید ٬ نبوت و معاد است.  یا مثلا در کنگره هر کاری که انجام می دهیم دارای یک مثلث است و این از درایت و هوشمندی آقای مهندس است که تمام مسائل را درون یک حصار قرار داده است تا از آسیب نیرو های منفی در امان باشد.


در مورد هر موضوعی در زندگی می توان مثلث رسم کرد. مثلا موضوع پول در زندگی ! اگر من پول خود را در یک دایره قرار دهم یعنی می توانم بی حد و مرز خرج کنم ٬ حال اگر پول خود را درون یک مثلث قرار دهم و یک ضلع آن در آمد باشد٬ ضلع دیگر پس انداز باشد و یک ضلع هم هزینه های زندگی ٬ به این صورت پول من هدف مند می شود.  


پس به دو دلیل درون دایره مثلث کشیده می شود :


1: برای این که آن موضوع بقا داشته باشد و از بین نرود.


2: از حمله نیرو های منفی در امان باشد.


استادان آقای مهندس هم یک مثلثی را تشکیل می دهند ٬ رعد٬ سردار٬ سیلور


گروه سردار در پی قوانین هستی و آفرینش هستند.


گروه سیلور یا عقاب سفید در پی آزمایش و پیدایش


و گروه رعد٬ چیزی ما بین این دو.


اگر کنگره دارای مثلث نباشد نمی تواند بقاء داشته باشد و به همین دلیل آقای مهندس برای آن مثلث رسم کرده است که سه ضلع آن عدالت٬ معرفت و عمل سالم است.


مطلب دیگری که در سی دی عنوان شده این است که ٬ اضداد به صورت مکمل به وجود آمده اند و حال که ما از آن ها اطلاع داریم باید برای نمره بیست تلاش کنیم. ما به خاطر چیز هایی که می دانیم مورد سوال قرار می گیریم نه به خاطر چیز هایی که نمی دانیم. و تلاش ما باید این باشد که یاد بگیریم و به آن عمل کنیم و در زندگی به صلح و آرامش برسیم.   


و نکته آخر این که٬ برای این که بتوانیم با خوبی ها همگام شویم باید با بدی ها در جدال و کشمکش باشیم. و گاهی تشخیص این که این کاری که انجام می دهیم خوب است یا بد قابل تشخیص نیست و تنها با بالا رفتن دانایی ٬ تجربه و آموزش می توان به این تشخیص رسید. و اما  سی دی بستن دهان:


آقای مهندس در ابتدا تعریف بسیار زیبایی از جهان بینی ارائه می دهند و آن این که: جهان بینی چیزی است که باید مرده را زنده کند. یعنی شخصی که صفات بد و ضد ارزشی دارد زمانی که جهان بینی را یاد گرفت باید در آن صفات ضد ارزشی خود بمیرد و دوباره زنده شود و این نشان دهنده کاربردی کردن و یاد گرفتن جهان بینی است. جهان بینی باید مورد قبول همگان واقع شود. آقای مهندس می فرمایند: ما در کنگره با انسان های زیادی سر و کار داریم و باید  طوری صحبت کنیم که مورد قبول همه واقع شود. و تمام مطالب آقای مهندس و منابع جهان بینی از کتب الهی است.


نکته بعدی در مورد بستن دهان است که آقای مهندس می فرمایند به سه صورت باید دهان خود را ببندیم چون دهان دروازه وجودی ماست.  1:بستن دهان بر روی غذا  2: بستن دهان بر روی چیز های مضر   3: بستن دهان بر روی ضد ارزش ها. 1: بستن دهان بر روی غذا:


همسفر حبیبه: بستن دهان بر روی غذا یعنی این که پر خوری می کنیم و به دلیل نداشتن فعالیت باعث انباشته شدن چربی در بدن می شویم و ایجاد مشکل می نماییم. برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی باید دهان را بر روی پر خوری بست زیرا با بستن دهان دروازه های دیگر جسم باز خواهند شد.     


خانم لیلا: در مورد بستن دهان بر روی غذا ٬ آقای مهندس می فرمایند: انسان نباید هر چیزی را که می بیند ٬ بخورد٬ بلکه باید ببیند آیا جسم به آن نیازی دارد یا خیر؟ مثلا الان گرسنه هستید یا خیر؟ 


در جسم ما سیستم هوشمندی هست که دقیقا می داند که به چه چیزی نیاز دارد؟ مثلا موقع خوردن غذا به محض این که سیر شوید این پیغام را به مغز می رساند. دریچه افکار و احساس افراد چاق بسته است٬ چرا؟


به این دلیل که تمام تلاش جسم برای هضم غذا به کار می رود و دیگر افکار و احساسات کار نمی کند. و به همین دلیل آقای مهندس تاکید بر روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان را دارند. روزه گرفتن تنها برای عبادت کردن نیست بلکه برای خود انسان است که یک ماه به غذایی که داریم نه بگوییم تا برای یک سال آینده آماده شویم. و زمانی که دهان بسته شود یعنی پنج حس ظاهر بسته می شود و پنج حس باطن شروع به کار می کند.  


همسفر لیلا رحیمی: بخش دوم بستن دهان در مورد بستن دهان بر روی چیز های مضر است. یکی دیگر از مواردی که باید دهان را بر روی آن ها بست٬ غیر از غذا های اضافی مضراتی مثل سیگار٬ مواد مخدر٬ مشروبات الکلی٬ قرص و .... می باشد.


همسفر نسیم: قسمت سوم، بستن دهان بر روی ضد ارزش ها است.  ما باید یاد بگیریم که چه موقع صحبت کنیم و چه موقع سکوت!  با صحبت کردن می توان باعث ایجاد نفرت٬ کینه٬ حسادت و ... در شخص شویم  و یا باعث ایجاد صبر٬ بردباری٬ تحمل و ... ! حتی گفتن حرف حق نیز باید در جا و مکان مناسب باشد و یا حتی ممکن است مورد قبول همه واقع نشود. مثلا افرادی که شیشه مصرف می کنند به این خاطر است که دهان خود را کنترل نکرده اند و باعث ایجاد توهم شده اند.


خانم لیلا: آقای مهندس می فرمایند: هر چه بیشتر صحبت کنید بیشتر اشتباه می کنید؛  مخصوصا کسی که در یک جایگاهی قرار دارد برای این که اشتباه نکند باید شنونده خوبی باشد. یعنی قبل از صحبت کردن باید شنونده خوبی باشید.بسیاری از افراد در زندگی در بر خورد با مسائل و مشکلات خود امید و توان خود را از دست می دهند و تنها به یک امیدکوچک نیاز دارند و شما می توانید با صحبت کردن به او انرژی و امید بدهید .


نکته بعدی در مورد حق و حقیقت است. یعنی زمانی که حرف حقی را می زنید قرار نیست همه آن را بپذیرند زیرا حرف حق را همیشه و در همه جا نمی توان بیان کرد .


همسفر هاجر: مگر نمی گویند که باید حق خود را لب شمشیر بگیرید؟


خانم لیلا: شما برای گرفتن حق باید توان آن را داشته باشید و گرنه شکست می خورید. اما زمانی که قوی شدید و به آن نقطه رسیدید می توانید حق خود را بگیرید.


و نکته آخر این که: در طبیعت همه چیز در نوسان است و در زندگی نیز این چنین است. یعنی هیچ چیزی در زندگی ثابت نیست و همیشه ٬ همه چیز در چرخش است. در کنگره الفبای حقیقت را یاد می گیریم و الفبای حقیقت این است که بدانیم بدی بد است و خوبی خوب است! 
بعد از آن لژیون با دعای خالصانه ی همسفران به پایان رسید.

نویسنده: همسفر لیلا رحیمی

تصویرگر: همسفر فاطمهطبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1396/01/16 ] [ 03:48 ب.ظ ] [ همسفر لیلا (راهنمای لژیون) ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic