ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ
به نام خدایی که در این نزدیکی است

لژیون همسفران《تو فقط لیلی باش》شعبه امین گلی روز دوشنبه 96/2/18 به استادی همسفر لیلا و حضور گرم همسفران با دستور جلسه سی دی طلب ظلم راس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.


انجام دادن ظلم  و بازگشت آن به خود همان قانون عمل وعکس العمل است .
شما هر عملی که انجام می دهید یک بازتابی نسبت به خودتان دارد و این به صورت دایره وار است  بعضی مواقع شعاع آن دایره کوچک است و سریع باز خورد عمل خود را می بینیم اما گاهی آن دایره با شعاع خیلی بزرگتری است و باز خورد آن مدت ها به طول می انجامد و ما عمل خود را فراموش می کنیم ..


ظلم بسیار ظلم و سختی را می طلبد.

همسفر یاسمن: اگر انسان ظلم بکند  ونتواند کنترل کند این ظلم به خود او بر می گردد .چون این جز قوانین کائنات است .  مثلا کسی  شیر بزرا می دوشد و برای سود بیشتر به آن آب اضافه می کند . روزی همین آب های اندک  جمع می شود وگوسفندان او را می برد .

همسفر لیلا : انجام دادن ظلم و بازگشت آن به خود همان قانون عمل وعکس العمل است .
شما هر عملی که انجام می دهید یک بازتابی نسبت به خودتان دارد و این به صورت دایره وار است . بعضی مواقع آن  دایره با شعاع کوچک است و سریع باز خورد عمل خود را می بینیم . گاهی آن  دایره با شعاع خیلی بزرگ تر است و باز خورد آن مدت ها به طول می انجامد و ما عمل خود را فراموش می کنیم. آقای مهندس درسی د ی  تعادل می گویند خداوند وقتی بنده ای را دوست داشته باشد و خطایی مرتکب شود  خطای او را زود به او نشان می دهد  تا دیگر تکرار نکند .
استاد گرامی فرمودند : زمانی که من راجع شخصی قضاوت می کنم بخصوص در کنگره  به سرعت باز تاب آن به خودم بر می گردد و باعث می شود مشکل را در درون خود پیدا کنم . حال اگر این باز تاب مدت ها طول بکشد دیگر فراموش می کنم این باز تاب عمل خودم است و خدا را ظالم می دانم که  چرا این بلا به سرم امده است .
مانند فردی که پدر ومادر خود را به خانه ی سالمندان برده است و حال که زمان پیری او رسیده فرزند او نیز چنین کاری را با او انجام می دهد  ناراحت می شود .و این همان جمله آقای امین را تداعی می کند که می گویند  هر اتفاقی در زندگی یا آموزش است یا مجازات .
مجازات جواب همان کار اشتباهی است که کرده ایم . کار نیک هم به همین گونه است نتیجه آن به خودمان باز می گردد. گاهی خود نیز نمی فهمیم یک اتفاق نتیجه کار خوبی است که انجام داده ایم .
خداوند در قران می فرماید هر عملی حتی اگر ذره ای نیک یا بد باشد نتیجه آن را خواهید دید . یکی از مشکلات ما انسان ها این است که یک کار ضد ارزشی را که انجام می دهیم ریز وکوچک می بینیم و فکر می کنیم اثری ندارد در حالی که طبق قانون پروانه ای  کوچک ترین عمل ما میتواند اثر بزرگی داشته باشد .
فردی می گوید همسرم به من عشق نمی ورزد ما می توانیم با انجام کارهای کوچک باعث بوجود آمدن عشق بین همدیگر شویم درست است که نمی توانیم به همه محبت کنیم ولی می توانیم خوبی کنیم.
خوبی کردن واحترام گذاشتن با پذیرفتن مسئولیت که وظیفه ما نیست متفاوت است .
طبق آیه یوم ترجف الراجفین 
روزی بلرزد لرزاننده .آقای مهندس می فرمایند کسی که لرزه به جان دیگران بیندازد روزی لرزه به جان  او خواهد افتاد.
وقتی کسی به ما ظلم می کند نقش ما در مقابل او چیست ؟همسفر زهرا : در مقابل ظلم دیگران صبر وتحمل پیشه کنیم .

همسفر لیلا رحیمی : ظلم را نمی توان با ظلم جواب داد همانگونه که نمی توان بدی را با بدی جواب داد .تنها کاری که می توان کرد داشتن صبر است وبا سکوت خود  حقمان را از خدا بخواهیم .

همسفر فاطمه : در مقابل ظلم موقعی باید صبر داشت که گرفتن آن عواقب بدی در پی داشته باشد .ولی اگر جایی بتوانیم حق خود را بگیریم باید از حق خود دفاع کنیم .

همسفر لیلا : آقای مهندس  در طول سفر اول می خواستند حق خود را از دیگران بگیرند ولی این اجازه به او داده نمی شود چون توان پس گرفتن حق را در این زمان ندارد . ولی بعد از درمان در زمان سفر دوم این اجازه به او داده شد وپیام اسلحه حق که در کتاب ۶۰ درجه عنوان شده است به او داده شد .
پس زمانی که یک نفر به ما ظلم می کند باید تشخیص دهیم که خداوند توان پس گرفتن حق را به ما داده است یا خیر .اگر توان آن را داریم باید حق خود را پس بگیریم و سکوت جایز نیست .
در ادامه آقای مهندس می گویند ما نباید اجازه دهیم کسی به ما ظلم کند . 
۱-به بهترین شکل ممکن باید از حق خود دفاع کنیم و در این راه سه نکته را باید رعایت کنیم .۱-زمان مناسب ۲-کلام مناسب۳-مکان مناسب .
۲-باید مطمئن باشیم که تشخیص ما درست بوده است  فرد به ما ظلم کرده است یا نه و حق از آن ما هست یا نیست .  بعد وارد عمل شویم . 
۳- تا خود قدرت نداشته باشیم نمی توانیم دنبال گرفتن  حق برویم .
۴-اگر قرار است برای گرفتن حق خود عدالت را زیر پا بگذاریم طلب حق ارزش ندارد.
زمانی که نمی توانید حق خود را بگیریدچه می کنید؟

۱- بدون هیچ کینه و نفرتی آن مساله را به خدا بسپارید .
۲- به هیچ عنوان شخص را نفرین نکنید چون کلمات ما همه قدرت دارند و تمام باز تاب آن به خود ما بر می گردد . اگر به فرد دعا کنید خیلی اثر گذار است .
آقای مهندس می فرمایند انسانی که بدی می کند نمی داند که بدی بد است و خوبی خوب است .
انسانی که در مسیر اشتباه قرار می گیرد چرا وارد شدنش به صراط مستقیم کار سختی است ؟
۱- نیروهای منفی به راحتی رهایش نمی کنند برای همین خیلی از مصرف کننده ها نمی توانند وارد کنگره بشوند .
۲- نیرو های الهی به راحتی او را نمی پذیرند .
۳- باز پرداخت اعمال ضد ارزشی خود را باید بدهند .
آقای مهندس می فرمایند هیچ ظلمی صورت نمی گیرد مگر اینکه لباسی از تقوا به آن پوشانده شود . مثلا توجیحی برای خود دارند و می گویند همه همین گونه هستند چون همه روی زمین زباله می ریزند من هم زباله می ریزم .خداوند چنین توجیحی را نمی پذیرد چراکه راه برای ما روشن و مشخص بوده است تا راه درست را یاد بگیریم .
نکته دیگر در سی دی سه مولفه  نور ،حس وصوت است .

همسفر حبیبه : درختی که برای دریافت  نور به طرف نور خورشید خم میشود حس دارد .جامدات نیز همگی دارای حس هستند .

همسفر لیلا :
در هستی همه چیز با نور و حس و صوت انتقال پیدا می کند .
حس بزرگترین منبع بر قراری ارتباط بین تمام موجودات هستی است .آقای مهندس می فرمایند همه جامدات مانند میز و صندلی هم حس دارند وقتی شما به چیزی وابسته هستید این حس دو طرفه است حتی اگرآن چیز  بی جان باشد . 
مثلا اشیا و آثار باستانی ارزشمند هستند چرا که حس نسل های گذشته را به خود گرفته است . 
حسی که جامدات وموجودات دارند از چه جنسی است ؟
این حس از جنس عشق ومحبت است .
قبل از این که ماده بوجود آید این جهان همه موج عشق بود ه وخداوند تمام امواج را به همدیگر متراکم کرد و ماده را بوجود آورد . برای همین به هر چیزی عشق بورزید آن را دریافت می کند . 
مولفه دیگر صوت است که باعث بر قراری ارتباط بین انسان ها و موجودات دیگر می شود . بزرگترین صوت کلام است . یک کلام می تواند یک نفر را بسازد و یا یک نفر را تخریب کند . آقای مهندس کلام منفی را مثال می زنند . همیشه مواظب امواج خود باشید که امواج منفی شما  می تواند یک نفر را بهم بریزد  و همچنین امواج منفی دیگران نیز می تواند آرامش شما را بر هم  بزند .
هیچ وقت برای دیگران درد ودل نکنید چرا که یا حس ترحم به شما پیدا خواهد کرد و یا حرف های  شما را برای دیگران باز گو می کند و احتمالا از ناراحتی شما شاد مخخخ شود یا باعث ناراحتی او می شوید .
در کنگره تنها فردی که ظرفیت شنیدن  مشکلات شما را دارد راهنما می باشد چون خداوند همراه شال کمک راهنمایی خیلی ظرفیت ها را برای او بوجود می آورد .
مولفه سوم نور است همان چیزی که با چشم می بینیم .
در ادامه آقای مهندس در مورد نیایش کردن می فرمایند صحبت کردن با خدا وند آداب خاصی ندارد ولی چون ما دین وشریعت داریم  باید از طریقی که گفته شده به نیایش با خداوند بپردازیم .
نکته آخر سی دی پیام از رعد است .
وقتی وارد  مسیری می خواهید بشوید  یکدفعه یک طوفان و انقلابی صورت می گیرد  وبعد اوضاع آرام می شود . مثل وقتی که به درمان اعتیاد می پردازیم جسم دچار طغیان  می شود و بعد به آرامش می رسد .

در پایان لژیون با دعای خالصانه اعضا به پایان رسید .

نویسنده و تصویرگر: همسفر فاطمهطبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1396/02/22 ] [ 10:22 ق.ظ ] [ همسفر لیلا (راهنمای لژیون) ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic