ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ
به نام خدایی که در این نزدیکی است
لژیون دوم هم‌سفران شعبه امین گلی در روز دوشنبه 96/3/29 با استادی  هم‌سفر لیلا و دبیری هم‌سفر اکرم و با حضور گرم اعضای لژیون
و با دستور جلسه «سی دی هم‌سفر» رأس ساعت 17:30 برگزار شد.


جلو زدن هم‌سفر از مسافر در ابتدای سفر چیز بدی نیست چون هم‌سفر می‌تواند با این جلو افتادن به مسافر خود کمک کند آن‌هم با تغییرات خوب و اساسی بدون این‌که بخواهید خود را به مسافر اثبات کنید؛ اما اگر این  جلو زدن به منیت و خودخواهی برسد می‌تواند باعث تخریب شود.
 چون منیت درون ما انسان‌ها پنهان است و تنها چیزی است که حل کردن آن فوق‌العاده سخت است؛ و یا جلو زدن مسافر از هم‌سفر در ابتدا چیز بدی نیست به شرطی که هم‌سفر متوجه شود و سعی کند با مسافر همراه شود چون به گفته آقای مهندس اگر هم‌سفر از مسافر خود عقب بماند و به اخلاق و علم خود توجه نکند باعث ایجاد مشکل می‌شود.


در ادامه مطلب بخوانید...
 

در ابتدای سی دی هم‌سفر آقای مهندس  نکاتی را در مورد تیتر وادی دوازدهم بیان می‌کنند.

هم‌سفر حبیبه: تیتر وادی دوازدهم این است: در آخر امر؛ امر اول اجرا می‌شود

منظور این است که همه  ما خواسته‌هایی زیادی داریم که بعضی از این خواسته‌ها  زود به دست می‌آید و بعضی دیگر دیر! مثلاً برای بچه‌دار شدن باید  9 ماه صبر کنیم اما برای رفتن به بیرون نه! و نمی‌شود راه صدساله را یک‌شبه رفت و باید زمان را در نظر بگیریم. اگر می‌خواهید  یک‌ساله به نتیجه برسید چغندر بکارید؛ اگر می‌خواهید ده‌ساله به نتیجه برسید درخت گردو بکارید و اگر می‌خواهید صدساله به نتیجه برسید انسانی را تغییر دهید یعنی تربیت یک انسان صدسال طول می‌کشد

سؤال هم‌سفر فاطمه: مگر عمر آدمی چقدر است که برای تربیت یک انسان صدسال زمان لازم است؟ و آیا در حلقه‌های دیگر آفرینش ما نیز می‌توانیم  به تربیت فرزندان بپردازیم؟

پاسخ هم‌سفر اکرم: منظور آقای مهندس از صدسال یعنی میزان سختی این کار است سختی‌هایی که تربیت و تغییر یک انسان دارد نه این‌که صدسال زمان بگذارید. مثل هم‌سفران یا مسافرانی که به کنگره می‌آیند و بعد از مدتی تغییرات در آن‌ها مشاهده می‌شود. چون آموزش‌های لازم را گرفته و سختی‌هایی را متحمل شده است پس منظور از صدسال سختی این دوران است

 پاسخ هم‌سفر لیلا: دقیقاً درست است، اما در مورد قسمت دوم سؤال این‌که ما در حلقه‌های دیگر قطعاً مادر و فرزند نخواهیم بود چون این نفس ماست که سفر می‌کند و در حلقه‌های دیگر ممکن است کسانی که بین آن‌ها پیوند محبت برقرار است با یکدیگر باشند اما به یک صورت دیگر! و بهتر است قبل از تربیت دیگران خود را اصلاح کنیم و آنچه را که از دیگران انتظار داریم  را  خود انجام دهیم.  

در ادامه استاد فرمودند: در آخر امر؛ امر اول اجرا می‌شود یعنی این‌که: ما هم‌زمان در سه جهان زندگی می‌کنیم جهان خاکی؛ جهان خواب و جهان ذهن! در جهان ذهن هر چه بخواهیم سریع فراهم می‌شود و ما هر خواسته ایی که داریم اول در جهان ذهن ما خلق می‌شود و بعدازآن در دنیای مادی نماد پیدا می‌کند و اجرا می‌شود. مثلاً ما تصمیم می‌گیریم که بچه‌دار شویم و این اول در ذهن ما شکل می‌گیرد اما در جهان مادی بعد از 9 ماه انتظار به آن می‌رسیم و یا درس خواندن و...  منظورم این است که یک خواسته در جهان ذهن ما شکل می‌گیرد و با طی کردن زمآن‌همراه با تلاش و کوشش به آن می‌رسیم.  

مثلاً ما بعضی مواقع دعا می‌کنیم و این دعاهای ما مستجاب نمی‌شود اما این به آن معنی نیست خداوند   دعای ما را  مستجاب نکرده است زیرا به تمام دعاهای ما توسط کائنات جواب داده می‌شود؛ مخصوصاً دعاهایی که از ته دل می‌کنید و یا شخصی برای شما دعا می‌کند اما ممکن است این دعاها در جای دیگری اثرگذار باشند و یا در جای دیگری به ما کمک کنند مثلاً بلایی را از ما دفع می‌کند و...    

پس خواسته مطرح می‌شود و ما در جهت خواسته خود تلاش می‌کنیم و درنهایت نتیجه به دست خداوند است؛ و من معتقد هستم هیچ تلاشی در این دنیا بی‌نتیجه نمی‌ماند؛ یعنی اگر شما تلاش کردید و به نتیجه نرسیدید این تلاش شما بی‌نتیجه نمی‌ماند بلکه در جای دیگر اثر دیگری می‌گذارد


هم‌سفر خدیجه: ما انسان‌ها با این‌که این را می‌دانیم نمی‌خواهیم در تعلیم و تربیت پارامتر زمان را در نظر بگیریم یعنی یک شخص مصرف‌کننده را یک‌شبه نمی‌توان درمان کرد و یا یک هم‌سفر به‌هم‌ریخته را! و ما زمانی که می‌خواهیم چیزی را به کسی یاد بدهیم زمان را در نظر نمی‌گیریم و زمان را اصلاً نمی‌شود پیش‌بینی کرد اما درنهایت به هدف خود می‌رسیم.  

هم‌سفر لیلا: قسمت بعدی سی دی مربوط به هم‌سفری است که بعد از گذشت چند ماه از ورود مسافرش به کنگره منتظر تغییرات اوست.

هم‌سفر فاطمه: آقای مهندس می‌فرمایند: بعضی از هم‌سفران می‌گویند مسافر مابعد از گذشت چند ماه هنوز تغییر نکرده‌اند؛  اما  باید دانست حدود 6 ماه طول می‌کشد تا حروف الفبا را به یک مسافر آموزش داد اما این آموزش‌ها بر روی یک سری افراد زود اثر می‌گذارد و روی یک سری دیگر دیرتر! و این‌طور نیست که فقط با چشم گفتن به راهنما درست شوند و تغییر کنند؛ بلکه باید در اعمال و رفتار این تغییرات را اثبات کرد. در سطح جهانی می‌گویند که اعتیاد درمان ندارد اما کنگره 60 به این باور رسیده است  که اعتیاد نیز قابل‌درمان است اما کار بسیار سختی است.   

هم‌سفر لیلا: آقای مهندس می‌فرمایند مسافری که وارد کنگره می‌شود حدود 6 ماه زمان می‌برد تا متوجه شود اصلاً کجا آمده؟ چون تمام این حس‌ها بسته و افکار او افیونی است.  

اما دلیل این‌که می‌گویند یک هم‌سفر 8 ماه باید سکوت کند چیست؟ 

پاسخ هم‌سفر اکرم: به این دلیل که مسافر خود را پیدا کند و متوجه شود که کجا آمده و اصلاً برای چه آمده است؟ و به یک حال خوش نسبی برسد و باور کند که درمان می‌شود؛ و دخالت کردن هم‌سفر  ممکن است باعث خراب شدن سفر مسافر شود

هم‌سفر لیلا: در اینجا آقای  مهندس هم‌سفران را طبقه‌بندی می‌کنند...

هم‌سفر لیلا رحیمی: هم‌سفران سه دسته هستند: هم‌سفرانی که پا به‌پای مسافران خود حرکت می‌کنند؛ هم‌سفرانی که از مسافران خود عقب‌مانده‌اند و هم‌سفرانی که از مسافران خود جلو زده‌اند ...

و آقای مهندس می‌فرمایند: بجنید که از مسافران خود عقب نمانید چون مسافران در طی سالیان اعتیاد خواب بوده‌اند و الان با ورود به کنگره و بیدار شدن حس‌ها از خواب بیدار می‌شوند و در اینجا اگر هم‌سفر از مسافر عقب بماند  دچار مشکل می‌شوند.   

هم‌سفر فاطمه: به نظر من اگر هم‌سفر از مسافر جلو بزند دچار منیت می‌شود و این می‌تواند باعث تخریب در مسافر شود.  

هم‌سفر لیلا رحیمی: یک هم‌سفر اگر در کنگره خوب آموزش گرفته باشد حتی اگر از  مسافر خود جلو بزند  نه‌تنها دچار منیت نمی‌شود بلکه می‌تواند مسافر را با خود همراه کند.  

هم‌سفر لیلا: جلو زدن هم‌سفر از مسافر در ابتدای سفر چیز بدی نیست چون هم‌سفر می‌تواند با این جلو افتادن به مسافر خود کمک کند آن‌هم با تغییرات خوب و اساسی بدون این‌که بخواهید خود را به مسافر اثبات کنید؛ اما اگر این  جلو زدن به منیت و خودخواهی برسد می‌تواند باعث تخریب شود چون منیت درون ما انسان‌ها پنهان است و تنها چیزی است که حل کردن آن فوق‌العاده سخت است؛ و یا جلو زدن مسافر از هم‌سفر در ابتدا چیز بدی نیست به شرطی که هم‌سفر متوجه شود و سعی کند با مسافر همراه شود چون به گفته آقای مهندس اگر هم‌سفر از مسافر خود عقب بماند و به اخلاق و علم خود توجه نکند باعث ایجاد مشکل می‌شود

هم‌سفر اشرف: هم‌سفر نباید فکر کند تنها مسافر است که به‌هم‌ریخته است چون مسافر در دوران اعتیاد یا خمار بوده است و یا نشئه!  و مثل این‌که در این دوران خواب بوده است و مسئولیت هیچ کاری را نمی‌پذیرفته اما هم‌سفر ناظر تمام این تخریب‌ها بوده است مثلاً یک مصرف‌کننده در حین رانندگی در جاده‌های چالوس متوجه سرعت‌بالا و سبقت غیرمجاز نیست؛ اما هم‌سفری که کنار دست او نشسته تمام این اتفاقات را می‌بیند و اوست که سر هر پیچی سراسر استرس می‌شود و ترس! یک هم‌سفر زمانی که وارد کنگره می‌شود تا سه ماه فقط برای مسافر می‌آید تا او درمان شود اما بعدازآن باید برای خودش به کنگره بیاید تا بتواند تخریب‌های ایجادشده درون خود را بازسازی کند

هم‌سفر خدیجه: در کنگره به هم‌سفران گفته می‌شود که مسافران  خود را رها کنید و از طرفی گفته می‌شود به مسافران خود کمک کنید تا به رهایی برسند...در اینجا آقای مهندس می‌فرمایند: شما در صورتی می‌توانید به مسافر خود کمک کنید که صبر؛ بردباری؛ متانت؛ علم و دانایی شما بالا برود در غیر این صورت به قطب مخرب تبدیل می‌شوید و بیشتر تخریب ایجاد می‌کنید.   

هم‌سفر خدیجه: آقای مهندس می‌فرمایند در ابتدای سفر شما برای مسافر خود به کنگره می‌آیید اما در ادامه باید برای خود حرکت کنید و مسافر را به راهنمای خودش بسپارید چراکه هرکسی حق حیات دارد و باید دانست که  هرکسی برای زنده‌بودن دلیلی دارد و برای خود ارزش و احترام قائل شویم و به مسافران خود احترام بگذارید و به آن‌ها اهمیت دهیم.

هم‌سفر لیلا: یک انسان نمی‌تواند یک انسان دیگر را تغییر دهد مگر این‌که این تغییرات درون خودش اتفاق افتاده باشد. پس باید یک هم‌سفر  یاد بگیرد که برای خودش به کنگره بیاید چون حق حیات دارد و به‌عنوان یک انسان برای خود ارزش قائل شود. در این صورت است که می‌توانید تغییرات را در دیگر آن‌هم به وجود آورید

بعدازآن لژیون با دعای خالصانه‌ی هم‌سفران  به پایان رسید.

نویسنده: هم‌سفر لیلا رحیمی

عکاس: هم سفر فاطمه

 
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1396/04/2 ] [ 07:18 ب.ظ ] [ همسفر لیلا رحیمی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic