ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ
به نام خداوند دریای نور 
                 خدایی که دارد به هر جا حضور

لژیون<< تو فقط لیلی باش>> شعبه امین گلی روز دوشنبه 96/4/26 به استادی همسفر لیلا و با حضور اعضای لژیون و با دستور جلسه
《 وادی دهم 》
راس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود .

صفت گذشته در انسان ؛صادق نیست، چون جاری است.

مواقعی هست که در زندگی دچار مسائل و مشکلاتی میشویم .مثل بیماری اعتیاد .ولی خداوند هیچ گاه انسان را در مقابل مشکلات تنها نمی گذارد و از دل بدترین شرایط بهترین اتفاقات را برای ما رقم می زند .
گاهی مواقع مصلحت وخیر وبرکت خداوندی با وقوع بدترین مشکلات همراه است همان طور که از دل اعتیاد آقای مهندس روش  Dst  و درمان اعتیاد بوجود آمد .

در ادامه مطلب بخوانید....
ابتدا استاد عزیز از همسفران خواستند برداشت خود را از تیتر وادی بیان کنند .

همسفر اکرم ع: صفات زشت وناپسندی که در وجود ما  وجود دارد را  با تلاش می توانیم تغییر دهیم و این گونه نیست که یک صفت همیشه همراه ما باشد بلکه می توانیم این صفت را در خود از بین ببریم .

همسفر مهناز: انسان تغییر پذیر است مانند مسافران ما که مصرف کننده بودند و اکنون به رهایی رسیدند یا بالعکس ،یا انسان شرور می تواند یک فرد آرامی شود بنابر این هیچ صفتی در انسان پا بر جا نیست .

همسفر مریم :من هر صفت بدی که در گذشته داشته ام را می توانم به صفت خوب تبدیل کنم .

همسفر خدیجه : انسان  همانند جامدات دارای سکون نیست چون جاری است و زندگی نیز جاری است پس طبق این قانون هیچ صفتی در انسان پابرجا نیست و می تواند به خواست خودش دچار تغییر گردد .

همسفر هاجر: هر انسانی یک صفتی دارد  و اگر خواست خود فرد باشد و بخواهد ویژگی خود را تغییر دهد می تواند این کار را انجام بدهد.

همسفر شیرین: انسان در هر شرایطی که هست می تواند با تزکیه و پالایش تغییر پیدا کند  و یا ویژگی خوب خود را از دست بدهد وسقوط کند .

همسفر اکرم بیگی: اگر هر صفتی رادرگذشته داشتیم نباید به آن مغرور شویم شاید بر حسب شرایط دچار صفات بدی شویم  و همین طور اگر در نظر دیگران دروغگو هستیم می توانیم تغییر پیدا کنیم وامیدوار باشیم که با تکرار رفتار خوب ما می توانیم نظر دیگران را نسبت به خود عوض کنیم .

همسفر فاطمه ع : ویژگی خاص انسان این است که می تواند به بالاترین جایگاه برسد چراکه انسان جاری است و می تواند با حرکت در صراط مستقیم ویژگی ناشایست خود را به یک صفت شایسته تبدیل کند .

استاد گرامی گفتند:  آقای مهندس در سی دی  وادی دهم میگویدصفت همان ویژگی است که در یک انسان می بینیم .

حیوانات و جامدات یک نوع ویژگی خاص خود را دارند وانسان نیز یک نوع دیگر از ویژگی ها را دارد . مثلا ویژگی ذغال سیاهی آن است یا درندگی از صفات یک شیر است که هیچ وقت در وجود آن ها تغییر پیدا نمی کند . انسان تنها موجودی است صفت ویا ویژگی‌ها در او به راحتی  یا به سختی قابل تغییر است .چون انسان مثل یک رود جاری است .

دو نکته در تیتر وادی وجود دارد .یکی اینکه اگر در انسان ویژگی یا صفت ناشایستی وجود داردقابل تغییر است چرا که انسان آموزش پذیر است .یا اگر صفت خوب ودرستی در انسان بود پابر جا نخواهد بود .

مثلا اگر فردی قابل اعتماد دیگران بوده قرار نیست همیشه مورد اعتماد باشد چون ممکن است بر حسب شرایط دچار اشتباه  شود پس این وادی به من هشدار می دهد که از صفت خوبی که داری حفاظت  کن و همچنین اگر صفات بدی هم داری نا امید نباش که قابل تغییر هستید .

دیگر این که در رابطه با دیگران هم این نکته را باید رعایت کنیم .ما نمی توانیم بگوییم این فرد غرق در تاریکی است پس دیگر نمی تواند انسان خوبی و درستکاری شود.و این وادی به ما می فهماند که انسان قابل برگشت است .

بنابراین هرگز کسی را قضاوت نکنیم چون  از گذشته ی او خبر نداریم و نمیدانیم از چه مسیری گذشته و در چه شرایطی بوده است ونه از آینده او اطلاعی داریم .

استاد گرامی در مورد پیام وادی این گونه فرمودند:

در قسمت اول که می گوید شهر به یکباره به طغیان دچار می گردد ...... منظور توفان هایی است که در زندگی ما رخ می دهد و اینجا بیشتر در مورد جسم انسان است که در ماه رمضان دچار تغییر وتحول می شود  و باز سلامتی به انسان بر می گردد .ولی از دیدگاه دیگر مواقعی هست که در زندگی دچار مسائل و مشکلاتی میشویم .مثل بیماری اعتیاد .ولی خداوند هیچ گاه انسان را در مقابل مشکلات تنها نمی گذارد و از دل بدترین شرایط بهترین اتفاقات را برای ما رقم می زند .

گاهی مواقع مصلحت وخیر وبرکت خداوندی با وقوع بدترین مشکلات همراه است همان طور که از دل اعتیاد آقای مهندس روش  Dst  و درمان اعتیاد بوجود آمد .

قسمت دوم پیام آنانی که مجذوب رحمت  قدرت مطلق می شوند به ارتقا می رسند ......یکی از دلایلی بود که من با وجود این که بارها وبارها در مسیر درمان نا امید شدم ولی باز در کنگره ماندم  چون هر مساله ومشکلی که خداوند در زندگی ما بوجود می آورد از رحمت وبخشش او و برای رشد وتکامل ماست . همه انسان ها در زندگی تحت آموزش هستند و گاهی این آموزش ها دردناک هستند بخصوص وقتی که از آموزگار یاد نگیریم و روزگار بخواهد به ما بیاموزد . اما باید با صبر وایمان به رحمت و بخشش خداوند تمام سختی ها را بپذیریم .

و کسانی که به سور چرانی مشغولند ودنبال پاهای اضافی هستند انسان هایی هستند که طمع دارند و دنبال جمع آوری ثروت های انبوه و اسیر ماده ومادیات هستند .

اینان در زمین می مانند وعاجز از صعود می باشند  مانند کسانی که در کنگره یک صندلی اشغال نموده اند ولی هیچ حرکت وپیشرفتی ندارند .ما به این دنیا آمده ایم که رشد کنیم واز زمین صعود کنیم .

نابینایانی که در روز به دنبال شب می گردند آدم های منفی گری می باشند که با وجود نقاط مثبت و خوب در افراد باز دنبال نقطه ضعفی در آنها می گردنند.

همسفر خدیجه : در مورد قسمتی از وادی که می گوید زنده را از مرده ومرده را از دل زنده بیرون می آورد گفتند ما به اصطلاح زنده ایم و با جسم ظاهر حرکت می کنیم در حالی که هر چه در درون ما و صور پنهان ما هست همچون عشق ومحبت در وجود ما مرده و از بین رفته وبه کینه تبدیل شده است . که می توانیم این دل مردگی را از خود دور کنیم و به یک فرد پر انرژی تبدیل شویم .

استاد عزیز فرمودند : یک فرد با تمام صفات خوبی که دارد می تواند به یک فرد ناشایست تبدیل شود و همچنین یک فرد نا لایق می تواند به یک انسان خوب ولایق تبدیل شود همانند مسافران که بعد از دوران اعتیاد ورسیدن به درمان خیلی از ضد ارزش های خود را کنار گذاشتند .

در پایان لژیون با دعای خالصانه همسفران به پایان رسید .


مبحث وادی دهم همچنان ادامه دارد....

دستور جلسه ی هفته آینده: سی دی جن

نویسنده و تصویرگر: همسفر فاطمه
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1396/04/31 ] [ 09:56 ق.ظ ] [ همسفر لیلا (راهنمای لژیون) ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic