ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام خداوند وجد و سرور

پدیدآور عشق و احساس و شور

لژیون «تو فقط لیلی باش» شعبه امین گلی  روز دوشنبه 96/05/02 با استادی هم‌سفر لیلا و با حضور گرم اعضای لژیون و با دستور جلسه «سی دی جن » رأس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.


انسانی که به‌واسطه انتخابش قدم درراه خیر بگذارد، راه هموار و راحتی را در پیش نخواهد  داشت و باید با تمام نیروهای منفی و تخریبی مبارزه کند تا بتواند در مسیر خیر حرکت کند.

یکی از این نیروها جن هست که ماقبل از کنگره فکر می‌کردیم جن‌ها موجوداتی هستند که در خرابه‌ها و حمام‌های قدیمی  زندگی  می‌کنند، درصورتی‌که جن  خلق‌شده تا انسان بتواند مسیر  تکامل خود را طی  کند.....


گزارش کامل در ادامه مطلب.....

ابتدا استاد گرامی نکاتی در باب خدمت کردن بیان نمودند:

یک پرنده را در نظر بگیرید،  این پرنده با دو بال می‌تواند پرواز کند. حال فردی هم که می‌خواهد در کنگره به موفقیت دست پیدا کند و به هدف خود که می‌تواند رهایی یا گرفتن خدمت در کنگره باشد برسد باید دو بال برای پرواز داشته باشد

یک بال آموزش است و بال دیگر خدمت؛ که این دو باید به‌موازات هم باید  به رشد و تکامل برسند.

اگر یک نفر هدفش در کنگره فقط خدمت کردن باشد  و به آموزش‌ها توجه نکند، باعث می‌شود  تنها در یک پارامتر پیشرفت کند و اگر فردی هم ره‌جوی خوبی باشد  و در تمام جلسات حضورداشته باشد و تمام آموزش‌ها را بگیرد،  ولی حرکتی نداشته باشد و خدمتی را به عهده نگیرد، او نیز فقط در یک پارامتر رشد می‌کند.

این‌ها مانند پرندگانی هستند که یک بال برای پرواز دارند و هرگز موفق به پرواز و کسب موفقیت نمی‌شوندمن ره‌جوهایی را می‌بینم که هنوز به حال خوش نرسیده‌اند و این‌ها افرادی هستند که اهل انجام خدمت نیستند.

خدمت کردن، چه خدمت کوچک باشد یا بزرگ، باید یک ویژگی داشته باشد و آن ویژگی این است که  قلبت با تمام وجود برای انجام خدمت بتپد.

مثلاً اگر سالن را تمیز می‌کنید به این نیت باشد که نقش کوچکی در رهایی فردی که به اینجا می‌آید داشته باشید، یا وقتی مهماندار یا نگهبان نظم می‌شوید، با یک تازه‌وارد با چنان روی خوشی برخورد کنید که از آمدن به کنگره احساس غریبی نکند. در این صورت است که این خدمت واقعی و اثربخش خواهد بود؛  

در کنگره، ما خدمت‌ها را انتخاب نمی‌کنیم، بلکه خدمت‌ها هستند که ما را انتخاب می‌کنند؛ و به عقیده‌ی من خدمت بر مبنای اندازه‌ی عشقی که در قلب افراد برای خدمت کردن به مخلوقین می‌باشد، شخص را انتخاب می‌کند. هر چه در کنگره عشق بیشتری به خدمت کردن داشته باشید، خدمت بیشتر به سراغتان می‌آید.

اما چرا گاهی مواقع که آن عشق لازم در وجود فرد برای خدمت کردن نیست؟ من فکر می‌کنم این موضوع به دلیل ناخالصی‌ها و گره‌های وجود فرد است  و نیاز به تزکیه و پالایش دارد تا قلب او  سرشار از عشق به خدمت شود

گاهی نیز خدمتی را انسان دوست دارد و به‌طرف آن‌هم می‌رود، ولی برای انجام خدمت انتخاب نمی‌شود.

مانند آزمون کمک راهنمایی یا مرزبانی یا نگهبانی. در این‌گونه مواقع باز باید به درون خود و گره‌های وجودی خود توجه کنیم و برای رفع آن تلاش کنیم. ولی این را بدانید کسی که  برای خدمت کردن کاندید می‌شود  و انتخاب نمی‌شود، باز یک‌قدم جلوتر از کسی ست که هیچ حرکتی برای انجام خدمت نمی‌کند. اگر کسی داوطلب خدمتی شد و به هر دلیلی انتخاب نشد باید بداند همین‌که در صف خدمت قرارگرفته است که خداوند او را ببیند کافی است و نتیجه مهم نیست و درعین‌حال روی موانع درونی خود نیز کار کند تا برای آن خدمت آماده شود

و در پایان این را بدانید که در کنگره هیچ خدمتی روی زمین نمی‌ماند و  اگر به فردی گفته می‌شود خدمتی را انجام دهد فقط و فقط برای رسیدن خود فرد به حال خوش است

و اما سی دی جن:

برداشت تعدادی از هم‌سفران از سی دی جن:

هم‌سفر مهناز: جن در وجود انسان است و هنگامی‌که انسان به تکامل برسد جن در وجود او دیگر نخواهد بود.

هم‌سفر فاطمه: جن ترسی ندارد و تمام صحبت‌هایی  که در مورد جن بین مردم گفته می‌شود صحت ندارد و به خاطر برد دیدمان نمی‌توانیم آن‌ها را ببینیم، ولی نمی‌توانیم هم منکر وجود آن‌ها شویم. جن‌ها باید وجود داشته باشند تا انسان  به تکامل برسد و هر آدمی در بدو تولدش با او نیز یک جن متولد  می‌شود.

هم‌سفر فاطمه: اگر ما به  خداوند  ایمان  داشته باشیم، وقتی بگوید چیزی وجود دارد، حتی اگر نبینیم باید قبول کنیم چون بعضی مواقع ما ظرفیت دیدن بعضی چیزها را نداریم.

من همیشه فکر می‌کردم جن موجودی است که جدای از انسان است ولی با توجه به این سی دی متوجه شدم جن جزئی از وجود انسان است و خداوند برای این‌که ثابت کند انسان می‌تواند در جهان ماده تکامل پیدا کند جن را آفرید و این هزینه گزافی را به دنبال داشت که همان کشمکش‌ها و درگیری‌هایی است که در وجود انسان بین عقل و جن بو جود می‌آید و تفاوت بین انسان و جن در اختیار و تفکر مستقل است  که جن دارای اختیار و تفکر مستقل نیست و تنها یک فرمان‌بر است.

 

در ادامه استاد محترم فرمودند: آقای مهندس می‌فرمایند زمانی که خداوند انسان را خلق کرد، به جهت اختیاری که به او داد بهای سنگینی را پرداخت. چون خداوند تمام بندگان خود را دوست دارد و برای او نیز سخت است که بنده‌اش راه اشتباه را انتخاب کند،  برای همین همیشه سعی می‌کند با نشان دادن نشانه‌هایی او را به صراط مستقیم برگرداند

و اختیاری که خداوند به انسان داد، زمانی معنا پیدا می‌کند که هم راه خیر و هم راه شر وجود داشته باشد و انسان با قرار گرفتن بر سر دوراهی و انتخاب زندگی‌اش معنا خواهد داشت.

خداوند برای تکامل انسان نیروهای مثبت و منفی را آفرید تا انسان را در انجام کار خیر یا شر کمک کنند.

انسانی که به‌واسطه انتخابش قدم درراه خیر بگذارد، راه هموار و راحتی را در پیش نخواهد  داشت و باید با تمام نیروهای منفی و تخریبی مبارزه کند تا بتواند در مسیر خیر حرکت کند. مثل شخصی که وارد کنگره می‌شود و برای حرکتش باید با موانع و نیروهای بسیار زیادی روبرو شود.

یکی از این نیروها جن هست که ماقبل از کنگره فکر می‌کردیم جن‌ها موجوداتی هستند که در خرابه‌ها و حمام‌های قدیمی  زندگی  می‌کنند، درصورتی‌که جن  خلق‌شده تا انسان بتواند مسیر  تکامل خود را طی  کند، چراکه بدون وجود جن تکامل انسان ممکن نیست.

آفرینش انسان از یک مثلث تشکیل‌شده است به نام نفس واحده که رأس آن روح است که نیروی مثبت و الهی است و انسان را به سمت خوبی دعوت می‌کند و سمبل خوبی‌ها و واسطه انسان و خداوند است

ضلع دیگر نفس است که اصل وجودی انسان است و تعیین موجودیت می‌کند هم در ظاهر و هم در باطن و نشانه‌اش این است که خواسته دارد.

و ضلع دیگر جن است که هنگامی‌که انسان به دنیا می‌آید، به همراه نفس و روح در جسم انسان ساکن می‌شود و نیرویی است که القائات منفی و شر را به انسان می‌رساند و سمبل بدی‌هاست.

و اما ویژگی‌های جن:

1- جن به‌صورت مستأجر در وجود انسان زندگی می‌کند و مالک اصلی، نفس است که در جسم ساکن است.

2- در وجود انسان‌هایی که در مرحله نفس اماره هستند، جن به‌صورت قدرتمندی وجود دارد و در فرماندهی نفس اماره نقش مهمی دارد، ولی در مرحله نفس لوامه قدرت کمتری دارد و در مرحله نفس مطمئنه دیگر نقشی ندارد

3- جن‌ها عقل و تفکر مستقل ندارند و نمی‌توانند خوب و بد را از هم تشخیص دهند و فرمان را از جای دیگر دریافت می‌کنند و فقط فرمان‌بر هستند

4- فرمانده جن‌ها خود یک جن است و احتمالاً وقتی جنی القائات و مسئولیت خود را به‌خوبی انجام دهد به مقام فرماندهی می‌رسد؛ او نیز قادر نیست خوب وبد را از هم تشخیص دهد و فرمان را از جای دیگری می‌گیرد.

5- با تولد هر انسان یک جن هم زاده می‌شود و به‌صورت مستأجر در جسم انسان ساکن می‌شود

6- در ابتدا جن به همراه نفس اماره انسان را اداره می‌کند و روح باید با تزکیه و پالایش نفس را صیقل دهد تا بتواند فرماندهی را از جن و نفس اماره بگیرد.

جن تحت کنترل نیروهایی از درون و بیرون ماست. یک سری از فرمان‌ها از بیرون توسط فرماندهان به او داده می‌شود و یک سری از فرمان‌ها را از درون خودمان و از خواسته‌های نامعقولمان می‌گیرد؛ اما روح تلاش می‌کند تا نفس را به تزکیه و پالایش برساند و او را در جهت خیر هدایت کند.

آن زمان است که فرماندهی از جن و نفس اماره گرفته می‌شود و به دست عقل و روح سپرده می‌شود.

7- جن تا زمانی انسان را به راه شر و بدی دعوت می‌کند که تحت فرمان باشد و این تحت فرمان بودن جن با برنامه‌ریزی می‌باشد و حساب‌وکتاب خاص خود را دارد که ما از آن اطلاعی نداریم.

مثلاً به جن امر می‌شود که تو فقط تا اینجا اجازه داری که او را از مسیر منحرف کنی، یا بس است، یا ادامه بده. مثلاً جن در حال القائات شر و بد است، فرمان صادر می‌شود که دیگر کافی ست و در این هنگام است که القائات جن تمام می‌شود یا نوع آن عوض می‌شود و به‌سوی القائات مثبت گرایش پیدا می‌کند. 

8- ترس در  انسان باعث می‌شود قدرت جن را در وجود او افزایش دهد. مثلاً هم‌سفری که از گریز زدن مسافر خود می‌ترسد باعث می‌شود جن وجودی او این القائات را زیادتر کند  و دقیقاً همان چیزی که از آن می‌ترسیدی اتفاق افتد.

9- جن‌ها در وجود انسان‌های معمولی فعالیت زیادی ندارند. فرد را به مسیر خیر و شر هدایت می‌کنند ولی فرمان خاصی ندارند اما انسان‌هایی که در مسیر رشد و تکامل هستند، جن با نیروی قوی‌تر و با فرمان خاصی به او القاء می‌کند.

10- جن می‌تواند از جادو استفاده کند. یک سری از انسان‌ها  آن‌چنان تحت نیروی جن درونشان هستند که می‌توانند از جادو استفاده کنند. به همین دلیل خداوند هرگز انسان جادوگر را نمی‌بخشد. در چنین مواقعی که فردی احساس کرد که جادو شده است باید به خداوند پناه ببرد  و نخواهد که با جادوی دیگری، آن جادو را خنثی کند؛ چون وارد چرخه‌ی خطرناکی می‌شود که خارج شدن از آن امکان‌پذیر نیست.

11- زمانی که انسان به مرحله نفس مطمئنه می‌رسد، جن همانند یک مهمان از وجود او خارج می‌شود و کوچ می‌کند و دیگر قدرتی برای صدمه زدن به انسان ندارد.

بعد از سخنان استاد و مشارکت دیگر هم‌سفران، لژیون با دعای خالصانه اعضا به پایان رسید.


نویسنده و تصویرگر: هم‌سفر فاطمه
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1396/05/7 ] [ 12:45 ق.ظ ] [ همسفر لیلا (راهنمای لژیون) ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات