ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام نامی اولین عاشق که اوست.

 لژیون دوم همسفران شعبه امین گلی در روز دوشنبه  1396/08/01 با حضور گرم جمعی از همسفران سفر اول و دوم به استادی خانم لیلای عزیز و با دستور جلسه " ازدواج " رأس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.

یکی از هدف‌های هر انسانی برای ازدواج؛ یکی شدن و ایجاد یک وحدت عمیق درونی در طول مسیر زندگی است.

در ادامه مطلب بخوانید....

 سخنان استاد گرامی:

اکثر انسان‌ها ازدواج می‌کنند بدون این که بدانند هدف اصلی از ازدواج چیست؟ اما هر یک از ما با دانشی که امروزه به دست آورده‌ایم می‌توانیم به این سؤال پاسخ دهیم...

همسفر شهربانو: هدف از ازدواج رسیدن به آرامش است. بنابراین باید بهترین همسر را انتخاب کرد یعنی کسی که حضور او بیش از دیگران آرامش گر جان باشد. هدف از ازدواج این است که زن و مرد محافظ یک دیگر باشند و عیوب یک دیگر را بپوشانند و زیبایی‌های یک دیگر را به نمایش بگذارند و طوری رفتار کنند که خداوند خشنود شود.

همسفر زهرا: ازدواج برای به تکامل رسیدن است. پس نباید به ازدواج تنها از دید منفی و ظاهری نگاه کرد. در مرحله اول ازدواج باید بر مبنای انتخاب درست باشد و در مرحله دوم بتوان به روش صحیح از آن نگهداری کرد.

همسفر شیرین: زن و مرد هر دو طالب محبتی هستند که پدر و مادر یا اطرافیان نمی‌توانند آن را جبران کنند و تنها از سمت جنس مخالف این محبت تأمین می‌شود، یعنی هم غریزه عاطفی و هم غریزه جنسی!

همسفر اکرم: من در دوران کودکی صمیمیت و محبت زیادی با پدرم داشتم اما هر چه بزرگ‌تر شدم احساس کردم که دیواری بین من و پدرم کشیده شده است و دیگر احساس راحتی با او نمی‌کنم و آن لحظه بود که متوجه شدم این محبت باید از جای دیگری تأمین شود و این بود که ازدواج کردم تا نیاز عاطفی من بر طرف شود.

همسفر فاطمه: هر شخصی در یک سن خاصی یک سری احساسات و تعلقاتی دارد که برای رسیدن به آن‌ها ازدواج می‌کند. و اگر این ازدواج آگاهانه باشد یک زندگی موفقی دارند اما در غیر این صورت موفق نخواهند شد.

همسفر فاطمه: ازدواج می‌تواند به خاطر تغییر جایگاه باشد. و این که یک سیر تکاملی را طی کنند.

همسفر مژگان: من در ابتدا تنها برای شیطنت‌های خود ازدواج کردم اما در ادامه متوجه شدم که زندگی تنها شیطنت نیست و ازدواج برای تأمین نیازهای یک دیگر است.

همسفر زیبا: من برای دوست داشتن همسرم همیشه و هر لحظه کنارش بوده‌ام، سختی‌ها را به جان خریدم ولی اجازه تحقیر شدن همسرم را ندادم و الان خوشحالم که هم چنان با او و در کنار او هستم.

همسفر اشرف: هدف من از ازدواج تأمین نیازهایم بود. این که یک محرم اسرار و یک تکیه گاهی برای خود داشته باشم.

همسفر مهناز: انسان تا یک سنی می‌تواند در خانه پدری زندگی کند و بعد از آن باید ازدواج کند.

همسفر شهلا: ازدواج نیاز طبیعی هر انسانی است و پیامدهایی را به همراه دارد مثل تأمین سر پناه و تکیه گاه! و انسانی که ازدواج نکره مانند پرنده ایی بی آشیانه است که به وسیله ازدواج خانه و آشیانه خود را می‌یابد.


سخنان همسفر لیلا: ما انسان‌ها تنها به این دنیا می‌آییم و تنها هم از این دنیا می‌رویم اما در کنار یک دیگر رشد می‌کنیم و به تکامل می‌رسیم. حال در این مسیر ممکن است تنها پنج نفر بیشترین تأثیر را داشته باشند. اما این پنج نفر ثابت نیستند و ممکن است تغییر کنند. امااز بین پنج نفر، همسر شما کسی است که روزها و شب‌ها را در کنار او سپری می‌کنید و این شخص می‌تواند در تکامل شما نقش بسیار مهمی داشته باشد.

یکی از هدف‌های هر انسانی برای ازدواج؛ یکی شدن و ایجاد یک وحدت عمیق درونی در طول مسیر زندگی است.

اما معنی و مفهوم این وحدت و یکی شدن به معنای شبیه هم شدن نیست. همان طور که آقای مهندس فرمودند: اضلاع مثلث ازدواج مؤنث، مذکر و قاعده آن مشترکات بین این دو می‌باشد. ازدواج در عین حال که ویژگی‌های منحصر به فرد شخص را حفظ می‌کند، یک سری نقاط مشترک را با شخص دیگری پیدا می‌کند و با او مسیر زندگی را ادامه می‌دهد. پس هدف از ازدواج؛ پیدا کردن وجوه مشترک و حفظ ویژگی‌های منحصر به فرد است.

امااین را باید همیشه به خاطر داشت که ما با یک انسان کامل ازدواج نکرده‌ایم. یعنی ما نباید انتظار داشته باشیم که شخصی که خود نیز انسان کاملی نیست و مشکلات و ضعف‌هایی دارد؛ ما را خوشبخت کند. زمانی که ما با یک چنین توقع و انتظاری ازدواج می‌کنیم که مثلاً با فلانی ازدواج می‌کنم تا مرا خوشبخت کند، به دو دلیل تفکر ما اشتباه است. ...

1: ممکن است آن شخص انسان کاملی نباشد و ضعف‌های زیادی داشته باشد.

2: خداوند سر نوشت هر انسانی را در دست خود او قرار داده است و هیچ انسانی مسئول خوشبخت کردن یا بد بخت کردن شخصی در زندگی نیست.

بنا بر این اولین مسئله ایی که ازدواج را با مشکل مواجه می‌کند؛ همین توقع و انتظار داشتن است. که مثلاً ما انتظار داریم همسرما یک زندگی رؤیایی را برای ما تشکیل دهد اما به آن نمی‌رسیم. و این باعث شکست ما در زندگی می‌شود. یکی از دلایلی که شخص ازدواج موفقی ندارد این است که در زندگی انگشت اتهام را همیشه سمت شخص مقابل می‌گیرد و گمان می‌کند که خودش هیچ تقصیری ندارد.

در چنین شرایطی دو اتفاق ممکن است پیش آید:

 1: تمام عمر تلاش ما این است که شخص مقابل را تغییر دهیم. چون گمان می‌کنیم که او مسئول مسائل و مشکلات است بنابراین او باید تغییر کند. پس هدف من از کنگره آمدن این است که آموزش بگیرم و او را تغییر دهم در صورتی که این دید گاه اشتباه است. هیچ وقت؛ هیچ کسی نمی‌تواند کسی را تغییر دهد.

2: زمانی که تلاش می‌کنیم که شخص مقابل را تغییر دهیم و او تغییر نمی‌کند؛ در نهایت شکست خورده و خود را قربانی می‌کنم.

حال اگر بخواهیم شخصی را تغییر دهیم، تنها انرژی خود را از دست می‌دهیم. در کنگره اولین چیزی که به یک همسفر آموزش می‌دهند این است که نقطه شروع هر تغییری باید خودت باشی. اگر همسفر به کنگره بیاید، آموزش بگیرد و آن‌ها را عملی کند اما هم چنان حال خوبی ندارد؛ به این دلیل است که تغییر می‌کند تا دیگران را نیز تغییر دهد. تا دیده شود اما برای خودش تغییر نمی‌کند! اما اگر تنها برای خود تغییر کند، این تغییرات دیده می‌شود مانند گلی که شکفته می‌شود و بویش در همه جا می‌پیچد.

تکنیک سؤال: یعنی هر زمان، هر مسئله و مشکلی پیش می‌آید ذهن ما سریع یک سؤال می‌پرسد و نوع آن سؤال تأثیر زیادی در ادامه مسیر زندگی ما دارد. اگر سؤالات منفی پرسیده شود مسلماً پاسخ نیز منفی خواهد بود.

پس سعی کنید در چنین مواقعی سؤالات درستی از خودتان بپرسید. با چنین سوالاتی متوجه خواهیم شد که اشکال کار ما در مشکلی که پیش آمده کجاست؟ قطعاً در هر مشکلی هر دو طرف مقصر هستند. و باید به دنبال اشکال گشت و بعد بدانیم که چگونه آن را درست کنیم؟ و چه درسی باید از آن بگیریم؟ اما گاهی نمی توان شرایط و وضعیت را تغییر داد پس باید سعی کنیم درس آن را بگیریم.

نکته بعدی این که: زمانی که شما با شخص مقابل مشکلی پیدا می‌کنید نباید این سه کار را انجام دهید:

 1: خشمگین شدن 2: سر زنش کردن 3: سکوت دردناک

که هر کدام از این‌ها برای خود یک راه حلی دارد. مثلاً زمانی که هیجان زده هستید به هیچ عنوان هیچ اقدامی نکنید. آقای مهندس می‌فرمایند: گاهی اوقات هیچ کاری نکردن بهتر از هر کاری است. گاهی در زندگی مسائلی پیش می‌آید که هیچ کاری نکردن بهترین کار است.

در مورد سر زنش کردن نیز؛ این کلمه سر شار از بار منفی است. و با سر زنش کردن هیچ چیزی درست نمی‌شود.

 سکوت دردناک یا همان قهر کردن! اگر این سکوت برای پیدا کردن راه حل باشد، مؤثر خواهد بود اما اگر ادامه پیدا کند و بر روی احساس من سر پوش بگذارد این اشتباه است. 


نکته آخر این که: بارهای زندگی را به تنهایی به دوش نکشید مخصوصاً همسفران سفر دوم!

و این را بدانید که احترام به پدر و مادر یک دیگر از واجبات است اما قرار نیست در زندگی ما دخالت کنند. و این به معنای بی احترامی نیست. و هیچ وقت شکایت پدر و مادر مسافر خود را به مسافرمان نگوییم.

عشق و محبت بلا عوض یگانه نوش داروی تمام دردهای بشر است.

 

 در پایان لژیون با دعای خالصانه ی هم سفران به پایان رسید. 

نویسنده : هم سفر لیلا رحیمی 

تصویرگر : هم سفر فاطمه

  

 
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1396/08/8 ] [ 12:29 ق.ظ ] [ همسفر لیلا رحیمی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic