ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام نامی دوست

لژیون «تو فقط لیلی باش» شعبه امین گلی روز دوشنبه  96/8/8 با استادی هم‌سفر لیلا و حضور گرم اعضا

و با دستور جلسه «ابرهای تیره» رأس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.

  مسائل و مشکلاتی برای ما پیش می‌آید و فکر می‌کنیم به ته خط رسیده‌ایم و ناامید می‌شویم؛ دقیقاً همان زمان راهی برای حل مشکل ما پیدا می‌شود و گشایش از راه می‌رسد. پس هیچ‌چیز در زندگی ما ماندگار نیست و همه‌چیز گذراست....

در ادامه مطلب بخوانید....

هم‌سفر مهناز: منظور آقای مهندس از ابرهای تیره و این‌که آسمان تیره‌وتار است و باد و بوران به همراه دارد و گاهی صاف و آرام است، همان زندگی و لحظات سخت و آسان آن است.

به دنبال سختی آسانی است، ولی گاهی هم آسانی به همراه ندارد و سختی‌ها زیادتر می‌شود. ولی با صبر و تحمل و دیدگاهی که نسبت به آن سختی خواهیم داشت می‌توانیم آن سختی را تحمل کرد

هم‌سفر لیلا: آقای مهندس می‌فرمایند مواقعی زندگی ما طوفانی و ابری  است و مواقعی هم صاف و آرام است. بر طبق نظریه یین و یانگ همه‌چیز در این جهان بر مبنای اضداد است. تاریکی در برابر روشنایی و سیاهی در برابر سفیدی است. زندگی ما انسان‌ها نیز به همین‌گونه است. مسائل و مشکلاتی برای ما پیش می‌آید و فکر می‌کنیم به ته خط رسیده‌ایم و ناامید می‌شویم؛ دقیقاً همان زمان راهی برای حل مشکل ما پیدا می‌شود و گشایش از راه می‌رسد. پس هیچ‌چیز در زندگی ما ماندگار نیست و همه‌چیز گذراست.

انسان نباید در اوج خوبی‌ها و خوشی‌های زندگی دچار غرور و منیت شود و فکر کند زندگی او همیشه خوب و عالی خواهد بود و برای بهتر شدن زندگی‌اش تلاشی نکند. همان‌طور اگر در زندگی دچار مسئله و یا مشکلی شد  فکر کند زندگی او با سختی عجین شده است. این مسائل در زندگی همه به‌صورت گذرا وجود دارد و هرکدام درسی را به همراه دارد.

«اِن َ مَعَ العُسر یُسرا» با هر سختی آسانی هست.

با هر دشواری یک آسانی است که این آسانی می‌تواند در قالب ظرفیتی باشد که به انسان داده می‌شود. مثلاً مواقعی هست که انسان  می‌گوید من توان تحمل چنین مشکلی را ندارم، اما در موقع بروز مشکل می‌بیند ظرفیت تحمل چنین مشکلی را هم دارد؛  یا آسانی این است که یک فردی را در مسیر او قرار می‌دهد تا به او در حل مشکلش کمک کند. 

آقای مهندس می‌گوید مشکلات خدای من هستند، چون هر مشکلی که برای من پیش می‌آید بلافاصله بعدازآن خیری برای من پیش می‌آید. مثلاً به خاطر بیماری قلبی، چون پزشک مصرف سیگار را ممنوع کرد، به این نتیجه رسیدم که با روش Dst مصرف سیگار خود را درمان کنم. پس وقتی متوجه وجود خیری می‌شویم که با  بروز این مشکل پیش خواهد آمد، تحمل آن مشکل برایمان آسان‌تر می‌شود.

هر موقع که مسئله‌ای پیش می‌آید مهم این است که فرد متوجه باشد در چه جایگاهی قرار دارد

مواقعی فرد از یک مرزبان شاکی است  و فکر می‌کند او اشتباه می‌کند. ولی هنگامی‌که خود در جایگاه مرزبانی قرار گرفت متوجه می‌شود چه فشارهایی وجود دارد و او با توجه به آن شرایط تصمیماتی می‌گیرد که شاید دیگران از او دلگیر شوند

چو بِه گشتی طبیبت از خود میازار ...

هم‌سفر مژگان: بعضی از افراد همچون ماری یخ‌زده هستند که به خاطر شرایط موجود روحی که دارند خیلی ساکت و آرام هستند. بعد از درمان از آن حالت یخ‌زدگی درمی‌آیند و باعث اذیت و آزار دیگران می‌شوند و آقای مهندس می‌فرمایند بعضی از انسان‌ها باید در وادی اعتیاد باقی بمانند، چون خارج شدن آن‌ها از اعتیاد بسیار خطرناک‌تر خواهد بود.

هم‌سفر لیلاخداوند در کلام‌الله می‌گوید انسان حریص است.  وقتی به ضعف  می‌رسد التماس می‌کند و هنگامی‌که اوضاع آرام است و به مقامی می‌رسد دچار منیت می‌شود، به‌جز کسانی که ایمان آورده‌اند و عمل صالح و سالم انجام می‌دهند.

استاد آقای مهندس می‌گوید مثلث به کار خود ادامه می‌دهد و در ادامه همه مطالب به‌صورت دایره‌وار در چرخش است و همیشه به همین‌گونه بوده است و شاید دانستن برخی مطالب قدری زود باشد. منظور ازجمله آخر این است که کیفیت مهم‌تر از کمیت است. مثلاً اگر شما یک جمله از راهنما آموختید و عملی کردید بهتر از یک ساعت نشستن در لژیون است و اینکه هیچ‌چیزی نیاموزید  و این قانون کیفیت است

انسان همیشه باید برای پیش برد اهداف خود تلاش کند و نتیجه را به خداوند بسپارد  و این عدم وابستگی به نتیجه است. مثلاً من به‌عنوان یک هم‌سفر وظایف خود را انجام می‌دهم و در ادامه نتیجه سفر مسافر را که چه خوب باشد چه بد باید به خداوند بسپارم.

هم‌سفر شیرینبارها و بارها یک حرف تکرار می‌شود و با تکرار است که یک‌چیزی به یاد می‌ماند. همان‌طور که یک میخ برای محکم شدن در دیوار چندین بار با چکش بر روی آن می‌زنند تا ذره‌ذره داخل دیوار فرورود

هم‌سفر لیلامنظور از کسی که به‌خوبی اینجا درمان شود، دیگر برای درمان به بعد دیگر ارجاع داده نمی‌شود چیست؟ 

هم‌سفر فاطمه: هر فردی باید در این دنیا مشکلات خود را حل کند و یا اعتیاد خود را درمان کند. چون هر فردی با هر خصلت و مشکلی که از این دنیا برود در آن بُعد هم با همین خصوصیات  خواهد بود.

هم‌سفر لیلا بیماری اعتیاد شاید فقط در این بُعد از زمین اذن درمانش برای فرد رسیده باشد و چون تلاش خود را برای درمان اعتیاد انجام ندهد با همین بیماری به جهان بعدی برود. در بُعد دیگر هم امکان درمان هست ولی خیلی سخت است، چون صور آشکار در کار نیست و درمان فقط در صور پنهان صورت می‌گیرد.

ما در لژیون نمی‌توانیم هر موضوعی را بیان کنیم به دلیل این‌که افراد مختلف با عقاید مختلف در لژیون حضور دارند. برفرض یک راهنما نمی‌تواند از یک مذهب و طرز تفکر خودش در لژیون صحبت کند،  چراکه احتمال دارد از مذاهب دیگر هم در لژیون وجود داشته باشند و دیگر تمایلی به حضور در لژیون نداشته باشند؛ و فقط باید از مطالب کنگره استفاده شود.

افراد سفر دوم می‌توانند از آموزش‌ها و مطالب دیگری هم استفاده کنند، ولی افراد سفر اول باید از مطالب کنگره استفاده کنند. این قانون تمرکز است که باید فقط بر روی یک موضوع و مطلب که همان رهایی است، تمرکز داشت.

افراد نباید بر روی آموزش‌های کنگره تعصب داشته باشند. گاهی اوقات افراد نسبت به آموزش‌های کنگره متعصب می‌شوند و می‌خواهند هرجایی از آموزش‌ها و مطالب کنگره سخن بگویند؛ و این کار درستی نیست.

غمخوار دیگران باشید تا غمخوار شما باشند.

از هرکسی هر توقعی دارید باید اول از خودتان داشته باشید و خودتان هم همین رفتار را نسبت به دیگران داشته باشید  .

من اگر توقع دارم که همسرم به من محبت کند باید من هم نسبت به او محبت داشته باشم. درواقع توقع داشتن از دیگران کار درستی نیست و باید توقع خود را از دیگران به صفر رساند

هم‌سفر زهرا: اگر ما درگذشته یا حال کاری را از روی عقل انجام داده باشیم نتیجه آن خوب بوده است و پایه‌های خود را محکم کرده‌ایم. اصل و ریشه و پایه‌های انسان مهم است و اگر انسان پایه‌های محکمی نداشته باشد با هر سختی و مشکلی از پای درمی‌آید

هم‌سفر لیلا: در سی دی جن آقای مهندس می‌گویند در وجود هر فردی یک جن و یک روح وجود دارد.  انسان موجودی، بین روح وجن  است. روح انسان را به کارهای خوب و جن به کارهای بد امر می‌کند. هر چه انسان به‌طرف جایگاه جنی و حیوانی خود  برود می‌تواند از آن‌ها هم پست‌تر شود و هر چه به‌طرف جایگاه فرشته بودن حرکت کند می‌تواند مقامی بالاتر از فرشته به دست آورد

انسان اگر با تفکر به‌فرمان عقل نزدیک شود و بر مبنای فرامین الهی قدم بردارد، این عقل رفتار انسان را مهار می‌کند  و از بروز مسئله و مشکل در زندگی او جلوگیری  می‌کند. اگر انسان در خلوت خود نیز گناهی کرد باید جواب گوی اعمال خود  باشد. این به معنی آن نیست که خدا او را رسوا خواهد کرد؛ اما برای این‌که از ارتکاب گناه در خلوت نیز جلوگیری کند، می‌گوید باید پاسخگوی اعمالتان باشید

در پایان لژیون با دعای خالصانه اعضا به پایان رسید.

نویسنده و تصویرگر: هم‌سفر فاطمهطبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1396/08/11 ] [ 08:18 ب.ظ ] [ همسفر فاطمه ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic