ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام تنها مستعان من

لژیون « تو فقط لیلی باش» شعبه امین گلی روز دوشنبه 96/10/04 با استادی هم‌سفر لیلا و دبیری هم‌سفر اکرم و حضور جمعی از هم‌سفران  با دستور جلسه

«سی دی یین و یانگ»

رأس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.

نشانه‌ی این‌که تاریکی در وجود انسان در حال رشد است این است که در انسان آشوب و به‌هم‌ریختگی و عدم تعادل به وجود می‌آید.

اما نکته‌ی مهمی که در این سی دی وجود دارد این است که با تاریکی نمی‌شود با سلاح خودش جنگید.

یعنی شما نمی‌توانید بااحساس خشم و نفرت و کینه با آن چیزی که دوست ندارید روبرو شوید و بجنگید، چون این سلاح‌ها از جنس خود تاریکی هستند و با استفاده از آن شما به تاریکی وجودتان قدرت می‌دهید.

در ادامه مطلب بخوانید

سخنان استاد:

خوش‌حالم یک روز دیگر در خدمت شما عزیزان هستم و امیدوارم حال همگی خوب باشد و شاد و پرانرژی در لژیون حاضرشده باشید.

قبل از صحبت در مورد دستور جلسه چند نکته را خدمت شما عزیزان یادآوری می‌کنم:

- هیچ‌وقت فراموش نکنید که در کنگره باید به هر فردی که بر دوش خود شال دارد  احترام بگذارید، حال شال ایجنتی باشد یا اسیستنتی، یا کمک راهنمایی و یا شال مرزبانی؛ شما باید نهایت احترام خود را به این عزیزان بگذارید و در پاسخ هر چه گفتند چیزی جز چشم بر زبان نیاورید.

- هیچ ره‌جویی اجازه ندارد مسائل شعبه خود را برای شعبات دیگر بازگو کند، یا شعبه‌ای که در آن به آموزش مشغول است را با شعبات دیگر مقایسه کند، هر چند تمام شعبات کنگره یک هدف دارند، اما هر عضوی از کنگره باید امانت‌دار شعبه خود باشد.

- وقتی حرمت کنگره 60 خوانده می‌شود باید ساکت باشید، باهم صحبت نکنید، در جلسه راه نروید و با دقت به آن گوش کنید. 

- از هم‌سفران عزیز می‌خواهم تا آنجایی که برای شما امکان دارد روزهای پنج‌شنبه در جلسات حضورداشته باشید، به‌خصوص در جشن تولدها شرکت کنید، چون هرکدام از این جلسات برای شما دنیایی از آموزش را با خود دارد.

و اما سی دی یین و یانگ:

(در ادامه همسفران در مورد سی دی مشارکت نمودند و سپس استاد گرامی این چنین گفتند:)

در سی دی یین و یانگ 1 یاد گرفتیم که هر انسانی در وجودش دو بخش دارد؛ نیمه‌ی تاریک یا "یین" و نیمه‌ی روشن یا"یانگ" و این چرخه همیشه در انسان وجود دارد.

گاهی تاریکی در درون انسان از یک نقطه شروع می‌شود و پیشروی می‌کند و وجود انسان را فرامی‌گیرد، اما روشنی به‌اندازه‌ی نقطه‌ی کوچکی در وجود انسان باقی می‌ماند و با حرکت به‌سوی نور و روشنایی، آن نقطه بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود.

نشانه‌ی این‌که تاریکی در وجود انسان در حال رشد است این است که در انسان آشوب و به‌هم‌ریختگی و عدم تعادل به وجود می‌آید.

اما نکته‌ی مهمی که در این سی دی وجود دارد این است که با تاریکی نمی‌شود با سلاح خودش جنگید.

یعنی شما نمی‌توانید بااحساس خشم و نفرت و کینه با آن چیزی که دوست ندارید روبرو شوید و بجنگید، چون این سلاح‌ها از جنس خود تاریکی هستند و با استفاده از آن شما به تاریکی وجودتان قدرت می‌دهید.

اگر تاریکی در وجود انسان در حال رشد باشد زندگی او با بی‌نظمی همراه می‌شود و دچار افکار منفی و بدبینی نسبت به اطرافیان می‌شود و تمام این‌ها نشان از قدم برداشتن در مسیر تاریکی‌ها و قوی‌تر شدن نیروی تاریکی درون است.

عکس این قضیه هم وجود دارد؛ وقتی انسان قدم در مسیر روشنایی‌ها می‌گذارد، تمام برنامه‌ها و کارهای او بانظم خاصی پیش می‌رود و آرام‌آرام افکار منفی جای خود را به افکار مثبت می‌دهند و در وجود او صلح و آرامش برقرار می‌شود.

بنابراین هر فردی باید بهترین قاضی برای خود باید باشد و ببیند کدام نیرو در او قوی‌تر است و  مسیر درست را انتخاب کند.

گاهی اوقات ویژگی‌ها و صفات مثبتی در ما وجود دارد که محکم و استوار نیستند و مانند یک‌خانه‌ای است که شاید من با آن خاطراتی داشته باشم، ولی خانه خوبی نیست، پس باید خراب شود تا بتوانم خانه‌ی بهتری جایگزین آن کنم.

مثلاً شما نسبت به مسافر یا یکی از عزیزان خود عشق می‌ورزید، ولی آن عشق اگر در شرایط خاصی قرار بگیرد، ممکن است با یک حرف کوچک و یا یک اتفاق ساده از بین برود. آقای امین می گویند در این شرایط، آن عشق توسط سیستم هستی و کائنات از شما گرفته می‌شود و ممکن است برای شما سخت باشد،  اما اگر در مسیر درست پیش بروید و به خوبی آموزش بگیرید، بعد از مدتی یک عشق محکم و استوار در قلب شما به وجود می‌آید که با هیچ طوفانی از بین نمی‌رود؛ و این اتفاق در مورد ایمان، شجاعت و یا هر صفت یا ویژگی دیگری در وجود ما ممکن است اتفاق بیفتد، پس به خاطر از دست دادن بعضی چیزها نترسیم و به آموزش‌های خود ادامه دهیم.

ما باید ببینیم آموزش‌هایی که می‌گیریم در وجود ما نهادینه‌شده است یا خیر؟ مثلاً این زمان که من به کنگره می‌آیم خیلی از ضد ارزش‌ها را کنار گذاشته‌ام، اما اگر دیگر به کنگره نیایم، بازهم همین‌گونه خواهم بود؟ یا باز دروغ گفتن و غیبت کردن را از سر می‌گیرم؟

پس اگر یک سری ویژگی‌ها از ما گرفته می‌شود، به خاطر این است که ساختار خوبی نبوده و باید خراب شود تا از نوساخته شود.

بعضی مواقع هم‌سفران یا مسافران از کنگره دور می‌شوند و  امکان آمدن  به کنگره را از دست می‌دهند، شاید این مدت برای آن‌ها سخت بگذرد، اما لازم بوده، مدتی دور باشند تا دوباره که به کنگره برمی‌گردند عاشق‌تر و راسخ‌تر حرکت کنند.

بر اساس آیه‌ای از قرآن که می‌گوید خداوند نور آسمان‌ها و زمین است. همه موجودات روشنایی وجود خود را از نور خداوند می‌گیرند؛ اما موجوداتی هم هستند که نوری از خداوند دریافت نمی‌کنند و جزو نیروهای تاریکی و تخریبی  هستند که با شیطان همکاری می‌کنند و قسم‌خورده‌اند انسان را از مسیر اصلی زندگی خود خارج کنند.

این نیروها به دلیل سرپیچی از فرمان  خداوند سهمیه نور آن‌ها گرفته‌شده است. آن‌ها برای این‌که نور داشته باشند مجبورند از وجود انسان این نور را بگیرند و در اینجا تاریکی وجود انسان را احاطه می‌کند و صفتی مثل صداقت را می‌گیرد و دروغ را جایگزین آن می‌کند، یا عشق را می‌گیرد و به‌جای آن نفرت را جایگزین می‌کند

به همین دلیل است که تا انسان می‌خواهد به سمت روشنایی حرکت کند، تاریکی اجازه نمی‌دهد و مانند کوهی در مقابل او ایستادگی می‌کند. وقتی من می‌خواهم دیگر غیبت نکنم، نیروی تاریکی من را دقیقاً در بین جمعی هدایت می‌کند که مشغول غیبت کردن هستند، پس باید هوشیار بود.

آقای امین در سی دی قیاس می‌فرمایند: نیروهای منفی در سه مرحله انسان را اذیت می‌کنند.

- مرحله بازدارندگی: مرحله‌ای است که فقط شخص را وسوسه می‌کند و به او می‌گوید که امروز لازم نیست به کنگره بروید و تنها در حد وسوسه و بازدارندگی است.

- مرحله تخریبی: اگر شما به حرکت خود ادامه دهید مرحله دوم به وجود می‌آید و نیروها مشکلات بیشتر و بزرگ‌ترین را ممکن است برای شما به وجود آورند. مثلاً برای یک مسافر در سفر اول شغل خوبی پیشنهاد می‌شود، یا اتفاق خاصی برای او می‌افتد و این نشان می‌دهد که نیروهای منفی باقدرت بیشتری دست‌به‌کار شده‌اند.

- مرحله مکمل: و اگر در این زمان هم ایستادگی کنید در مرحله سوم نه‌تنها شمارا اذیت نمی‌کنند، بلکه نقش نیروی مکمل رادارند و به شما دررسیدن به هدف کمک می‌کند

اگر من  بخواهم از تاریکی‌های  وجودی خود خارج شوم، یک شرط دارد و آن شرط این است که در برابر نیروهای منفی و افرادی که باعث آزردگی من می‌شوند و می‌خواهند مرا از مسیر منحرف کنند و من در برابر آن‌ها قدرتی ندارم، هیچ عکس‌العملی نشان ندهم.

درست است که برای برنده شدن در هر بازی، باید در آن شرکت کنیم، اما شرط برنده شدن در خیلی از بازی‌های زندگی، شرکت نکردن در آن بازی‌ها است.

مثلاً وقتی‌که فردی از من قوی‌تر است و  من را اذیت می‌کند، اگر من هم بخواهم همان کار را انجام دهم، دچار مشکل می‌شوم، پس لازم است سکوت کنم تا زمانی که توانایی دفاع از حق خود را پیدا کنم.

یا اگر شخصی به من کینه و نفرت می‌ورزد، اگر من هم بخواهم نسبت به او کینه و نفرت داشته باشم، پس وارد بازی تاریکی شده‌ام، پس در این‌طور مواقع است که به قول آقای مهندس، هیچ کاری نکردن، بهترین کار است.

گاهی ما افکار و احساست خوبی در ذهن خود نداریم و شاید به این دلیل خود را سرزنش کنیم، اما آقای امین می‌گویند اگر ما بدترین احساس و افکار را در ذهن خود داشته باشیم، ولی در جهت آن حرکت نکنیم، مشکلی پیش نمی‌آید؛ مثلاً اگر من نسبت به یک نفر حس حسادت داشته باشم، ولی در جهت این حس حرکت نکنم یعنی وارد بازی تاریکی نشده‌ام.

بعضی از بازی‌هایی در زندگی وجود دارد که نباید وارد آن شد، چراکه جز تخریب چیزی نصیب ما نمی‌شود و این ما هستیم که باید با دانایی تشخیص دهیم که آن دسته از بازی‌ها کدام هستند.

در وجود ما انسان‌ها، یک سری از چیزها نیاز است و یک سری دیگر وسوسه است. هنگامی‌که تاریکی یک حسی را در من به وجود می‌آورد وسوسه نام دارد که با پیروی نکردن از آن، حس بد از بین می‌رود.

مثل فردی که دچار بیماری اعتیاد شده است، مواد مخدر نیاز بدن اوست، چراکه سیستم ایکس او تخریب‌شده است، ولی دیگران فکر می‌کنند این‌یک وسوسه است که در وجود فرد مصرف‌کننده است و باکمی اراده و غیرت درست می‌شود، اما کنگره این نیاز را از بین می‌برد و سیستم شبه افیونی بدن را دوباره راه‌اندازی می‌کند و بعدازآن دیگر نیازی به مصرف مواد وجود ندارد.

و اگر هم وسوسه‌ای در این رابطه به وجود آمد است با بالا بردن دانایی و آموزش جهان‌بینی از بین می‌رود

در پایان لژیون با دعای خالصانه هم‌سفران  به پایان رسید.

دستور جلسه‌ی هفته‌ی آینده: وادی یازدهم و سی دی کلسیم

نویسنده و تصویرگر: هم‌سفر فاطمه

ویرایش و تنظیم: هم‌سفر لیلا
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1396/10/6 ] [ 03:31 ب.ظ ] [ همسفر فاطمه ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic