ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام قدرت مطلق الله

بخش هایی از سی دی نقش هم‌سفر در درمان اعتیاد

استاد: آقای امین دژاکام


اگر هم‌سفر تنها به خاطر مسافر به کنگره بیاید، تحت تأثیر او قرارگرفته و به او وصل می‌شود، درست مثل عاشق و معشوقی که کارشان به شکست می‌انجامد. که اگر معشوق خوشحال باشد عاشق هم خوشحال است و اگر معشوق حال خراب باشد، عاشق نیز حالِ خراب دارد، تحت چنین شرایطی چه کسی این دو را جمع خواهد کرد؟

در ادامه مطلب بخوانید....

گاهی اوقات دلیل اینکه یک هم‌سفر به کنگره می‌آید این است که مسافرش به درمان برسد، دل او خوش باشد و احساس تنهایی نکند؛ یا این دیدگاه را دارد که بخش هم‌سفران اضافه است و مثل یک لاستیک زاپاس است و لاستیک زاپاس در مواقع لزوم مورداستفاده قرار می‌گیرد. این دیدگاه اشتباهی است و گروه هم‌سفران لاستیک زاپاس نیستند، نقش هم‌سفر مانند بازیگر مکمل در فیلم است که اگر از پس نقش خود به‌خوبی برنیاید، می‌تواند روی بازی نقش اول (مسافر) تأثیر زیادی بگذارد.

گاهی یک هم‌سفر، می‌تواند آن‌قدر بد بازی کند که مسافری که لبه ی پرتگاه است را به اعماق دره پرتاب کند و یا آن‌قدر خوب بازی کند تا مسافرش را یاری کرده که از دره صعود کند.

بنابراین یک هم‌سفر باید نقش خود را کاملاً جدی بگیرد و باور کند تا بقیه کارها روبه‌راه شود؛ در چنین شرایطی آموزش‌های راهنما نیز به‌خوبی جواب خواهد داد و این مستلزم تمرین است.

اگر هم‌سفر تنها به خاطر مسافر به کنگره بیاید، تحت تأثیر او قرارگرفته و به او وصل می‌شود، درست مثل عاشق و معشوقی که کارشان به شکست می‌انجامد. که اگر معشوق خوشحال باشد عاشق هم خوشحال است و اگر معشوق حال خراب باشد، عاشق نیز حالِ خراب دارد، تحت چنین شرایطی چه کسی این دو را جمع خواهد کرد؟

اگر مسافر سفرش را خراب کند و هم‌سفر تحت تأثیر او دچار حال خرابی شود، پس چه کسی نقش کمکی را خواهد داشت؟ بنابراین یک هم‌سفر ابتدا باید برای خودش و حال خوش، تعادل، آرامش و حس خوب خود به کنگره بیاید، در این صورت است که می‌تواند بهترین کمک را به مسافر و حتی نزدیکان و عزیزانش داشته باشد، پس باید خود را به‌عنوان هم‌سفر باور داشته باشید.

لازم نیست که انسان سابقه مصرف مواد، کار خلاف و یا زندان و... را داشته باشد تا بتواند ارتباط برقرار کند; برای ارتباط برقرار کردن دو عامل لازم است:

۱-فردی که می‌خواهیم به او کمک کنیم را دوست داشته باشیم،

۲-خودمان را قبول داشته باشیم،

در این زمان می‌توانیم تأثیرگذار باشیم.

برای اینکه بتوانیم به خود و مسافرمان کمک کنیم، باید دانش آن را نیز بدانیم.

چنانچه ما به این دانش احاطه نداشته باشیم، اگر برای مسافر مشکلی ایجاد شود، در وهله اول خودمان را به هم می‌ریزد. به‌عنوان‌مثال اگر ندانیم "حقه نفس، تکبر، قانون چشمه و یا مکانیزم شرک" چیست و چگونه عمل می‌کند، دیگر نمی‌توانیم نقش کمکی را برای مسافر ایفا کنیم.

مثل یک پرستار که برای پرستاری باید به نقطه‌ای برسد که عفونت، بوی بد و تعفن را تحمل و درک کند تا بتواند به بیمار نزدیک شود و زخم او را پانسمان کند و اگر این درک را نداشته باشد نمی‌تواند این کار را انجام دهد و یا به‌صورت بد و ناقص انجام می‌دهد.

 هم‌سفر با کمک آموزش‌ها و سی‌دی‌ها و نوشتارهای کنگره ۶۰ به این شناخت و دانش می‌رسد و دیگر عفونت‌ها و تاریکی‌ها برایش غیرقابل‌تحمل نخواهد بود و می‌تواند به کسانی که در تاریکی هستند و در نزدیکی او قرار دارند کمک کند.

کسی که دچار اعتیاد است، در جهان تاریکی اسیر بوده و نیروهای تاریکی دور او را با پوسته ضخیمی از تاریکی احاطه کرده‌اند، این نیروها مثل خار و زهر عمل می‌کنند و چون از خود تولیدی ندارند و باید انرژی خود را از جای دیگری به دست آورند، نمی‌خواهند بگذارند این پوسته شکافته شود و موجودی که اسیر آن‌هاست را از دست دهند؛ درست مثل عنکبوتی که ابتدا شکارش را مسموم و سپس دور او تار می‌تند و به‌مرور از او تغذیه می‌کند.

این پوسته می‌تواند هر موضوعی باشد، ولی اعتیاد از بدترین آن‌هاست، بنابراین کسی که در دام اعتیاد است در یک پوسته قرار دارد و این پوسته به‌شدت محافظت می‌شود و کسی نمی‌تواند به آن نزدیک شود. به‌خصوص مصرف‌کنندگان شیشه که پوسته بسیار قوی و زهرآگین دارد و در اطرافیان دافعه و بیزاری ایجاد می‌کند. (البته قدرت کنگره ۶۰ می‌تواند این عوامل را دفع کند)

یک هم‌سفر باید به این قدرت و علم و دانش برسد تا بتواند به این دافعه غلبه کند و اگر مسافرش از تعادل خارج و دچار جنون شد به او کمک کند، نه اینکه با گفتار خود وضعیت بدتری به وجود آورد.

اگر ما از آموزش‌های کنگره استفاده کنیم، دانش و شناخت ما در مورد خود و کسی که می‌خواهیم به او کمک کنیم افزایش می یابد که این مسئله ای ست حیاتی؛ مثل دانستن کمک‌های اولیه در مقابله با بیمار ایست قلبی.

وقتی به این باور رسیدیم و از طرفی عشق و حب به موضوع در ما به وجود آمد، قدرت یادگیری ما به‌صورت شگفت‌انگیزی تغییر خواهد کرد و مطالب را سریعاً یاد می‌گیریم و این ربطی به سن و سال ندارد.

هم‌سفران نیروی پتانسیلی دارند که اگر جایگاه خود را پیدا کنند، در مورد درمان اعتیاد و نیز افکار و اندیشه دیگران، می‌توانند نقش بسیار زیادی داشته باشند.

هرچقدر انسان برای یادگیری زمان و انرژی صرف کند، چندین برابر برداشت خواهد کرد. اگر انسان می‌خواهد در کاری موفق شود باید علاقه را در خود به وجود آورد و قسمت سخت کار همین‌جاست که اگر توانستیم آن علاقه را ایجاد کنیم، بقیه کارها خودبه‌خود انجام می‌پذیرد.


نویسنده: هم‌سفر مینا

ویرایش و تنظیم: هم‌سفر لیلا


طبقه بندی: نوشتار سی دی های جهانبینی، 
برچسب ها: نقش همسفر در درمان اعتیاد؛ کنگره 60؛ شعبه ی امین گلی،  
[ 1396/10/22 ] [ 09:27 ب.ظ ] [ همسفر مینا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic