ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام یگانه قدرت هستی

مطالبی از سی دی احساس هم‌سفر

با استادی مهندس دژاکام

اعتیاد و تمامی قسمت‌های زندگی علم است و فردی که بخواهد به یک مصرف‌کننده کمک کند باید این علم را یاد بگیرد و بعد کمک کند، وگرنه باعث تخریب می‌شود

بنابراین هم‌سفران باید اول  برای خود و آرامش و آگاهی خود وارد کنگره شوند و آموزش‌های لازم را بگیرند و بعد کمک کنند و برای گرفتن آموزش هم‌سفر در هر جایگاهی که باشد (پزشک، معلم و...) باید باور کند و بپذیرد که بلد نیست و دانشی ندارد و مثل یک شاگرد باشد و به حرف راهنمایش توجه کند.

در ادامه مطلب بخوانید

 

حس بسیار مهم است و تمامی آنچه خداوند آفریده را در برمی‌گیرد، اگر حس نبود هیچ انتقالی صورت نمی‌گرفت و بین انسان‌ها دوستی، محبت و مودت برقرار نمی‌گردید، مانند حس انسان‌ها به یکدیگر، پدر و مادر به فرزندان.

اگر حس نبود هیچ محبتی جاری نمی‌گردید و همه یکدیگر را رها می‌نمودند و این موضوع بین حیوانات تا مدتی هست و سپس از یادشان می‌رود، اما انسان‌ها به‌خصوص بین مادر و فرزند و یا پدر و فرزند و یا همسر وجود دارد و اگر حسشان خدشه وارد شود مانند جراحتی می‌ماند، حتی ممکن است از دنیا بروند ولی این جراحت را با خود حمل نموده و به دنیای دیگر منتقل کنند

حس یکی از ارکان بزرگ و اصلی انسان است و جهان ما بر مبنای سه مؤلفه "صوت، نور و حس" تشکیل شده است.

حس تمام موجودات هستی را دربر می‌گیرد و حس هر موجودی محدود به خود او تعریف‌شده است؛ حتی ذرات هستی دارای حس هستند که باعث می‌شود این ذرات در کنار هم قرار گیرند و اجسام را تشکیل دهند.

انسان با حس، جهان اطراف خود را درک می‌کند که اگر نبود نمی‌توانست هیچ حرکتی انجام دهد. به‌عنوان‌مثال با حس بینایی جهان را می‌بیند و با حس شنوایی که مکمل بینایی است صداها را می‌شنود.

وجود این حس بستگی به فرهنگ و تربیت و تفکر و اندیشه دینی هر جامعه دارد؛ چه‌بسا جوامعی که فاقد این حس هستند و دچار مشکل شدند.

انسان‌ها اصولاً مسافر هستند و این سفر از تولد تا مرگ و از ازل تا ابد ادامه دارد؛ در این سفر انسان تنها به دنیا می‌آید و تنها از دنیا می‌رود.

ازآنجایی‌که انسان موجودی اجتماعی است، همیشه هم‌سفرانی را که بر مبنای حس‌های درونی و بیرونی است برای خود برمی‌گزیند که هم‌سفر برای برخی انسان‌ها ارزش بسیار والایی دارد.

وفاداری انسان به هم‌سفرش بستگی به درجه‌ای است که انسان در آن قرار دارد؛

در قیاس انسان با حیوان، بالاترین مرتبه نفس در حیوانات برابر با اولین مرتبه نفس در انسان (وقتی انسان از مرحله نباتی وارد مرحله حیوانی و از مرحله حیوانی وارد مرحله انسانی شود؛ اولین مرتبه انسانی نفس اماره است که آخرین مرتبه از مرحله حیوانی است.)

 انسانی که در نفس اماره و در مراتب پایین قرار دارد کمترین ارتباط را با هم‌سفر خود دارد و به‌راحتی او را رها کرده و به دنبال امیال خود می‌رود؛  و انسانی که در نفس مطمئنه است ارتباطی به‌مراتب قوی‌تر و مستحکم‌تر دارد؛

بنابراین هرچه انسان والاتر، باارزش‌تر و آگاه‌تر باشد نسبت به هم‌سفر خود احساس مسئولیت و تعهد دارد این در تمام شئون زندگی صادق است.

در کنگره ۶۰ نیز سفری از ظلمت به نور و از مواد مخدر به پاکی وجود دارد، افرادی دچار بیماری هستند و هم‌سفرانی که سعی در رهایی مسافر خود از جهان اعتیاددارند.

اگر یک هم‌سفر بخواهد به مسافرش  کمک کند باید از دانش و آگاهی بالایی برخوردار باشد، وگرنه به او آسیب می‌رساند.

هم‌سفر در ابتدا وارد کنگره می‌شود که به مسافرش کمک کند، ولی چون دانش و آگاهی ندارد شروع به ضربه زدن و آسیب رساندن به او می‌کند، شاید گاهی اوقات از روی دلسوزی بتواند کمکی کند ولی بیشتر به او ضربه میزند، زیرا خیلی از مسائل را نمی‌داند.

برای اینکه هم‌سفر از این درگیری و تشنج خارج شود اول باید تحت آموزش قرار گیرد.

یک هم‌سفر در اوایل سفر مسافرش نباید کاری با او داشته باشد.  درواقع در بعضی مسائل بهترین کار، هیچ کاری انجام ندادن است و فقط در صورتی مسافر او به رهایی می‌رسد که او را رها کند.

بنابراین اعتیاد و تمامی قسمت‌های زندگی علم است و فردی که بخواهد به یک مصرف‌کننده کمک کند باید این علم را یاد بگیرد و بعد کمک کند، وگرنه باعث تخریب می‌شود.

بنابراین هم‌سفران باید اول  برای خود و آرامش و آگاهی خود وارد کنگره شوند و آموزش‌های لازم را بگیرند و بعد کمک کنند و برای گرفتن آموزش هم‌سفر در هر جایگاهی که باشد (پزشک، معلم و...) باید باور کند و بپذیرد که بلد نیست و دانشی ندارد و مثل یک شاگرد باشد و به حرف راهنمایش توجه کند. 

کنگره ۶۰ یک خانواده بزرگ است که به ما هویت و محبت داده و ما را از تنهایی درآورده است. هرکسی در یک لژیون است که اعضای آن‌همه هم‌سفر یکدیگرند.

مسئله هم‌سفر بودن به احساس انسان بستگی دارد و بر مبنای این حس هم‌سفر خود را انتخاب و یاری می‌کنیم. اصولاً مجموعه احساس ماست که بر مبنای آن با انسان‌های دیگر هم‌سفر می‌شویم.

نویسنده‌ی متن سی دی: هم‌سفر مینا
طبقه بندی: نوشتار سی دی های جهانبینی، 
[ 1396/11/15 ] [ 03:35 ق.ظ ] [ همسفر مینا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic