نکته هایی از سی دی خدا

با استادی مهندس دژآکامموضوع مهم این است که از خدا و حقیقت و عشق چه می‌خواهید؟ باید بفهمید، چیزی که می‌خواهید مهم هست. برای اکثر ما چیزی که خودمان می‌خواهیم و به نفع مان است مهم‌تر است. فکر می‌کنیم حقیقت، خدا، راستی و عدالت چیزی ست که به نفع ماست و اگر به ضرر ما باشد حقیقت نیست!

در ادامه مطلب بخوانید.....


مشکل و مسئله‌ای که در اعتیاد هست جزو علم نیامده و برای این است که اصل درمان اعتیاد مشخص نیست. کنگره60 برای اعتیاد تعریفی ایجاد کرد و گفت بالانس شیمیایی و شبه افیونی مغز را از بین می‌برد و این شد آسیب‌شناسی اعتیاد؛ و بعد از آن مقدار، نوع دارو و مدت زمان لازم برای درمان اعتیاد تعیین شد. 

استاد درباره حقیقت صحبت کردند و گفتند تا ندانید حقیقت چیست نمی‌توانید دنبالش باشید؛ تا ندانید عشق چیست و کجاست نمی‌توانید دنبالش باشید.

موضوع مهم این است که از خدا و حقیقت و عشق چه می‌خواهید؟ باید بفهمید، چیزی که می‌خواهید مهم هست. برای اکثر ما چیزی که خودمان می‌خواهیم و به نفع مان است مهم‌تر است. فکر می‌کنیم حقیقت، خدا، راستی و عدالت چیزی ست که به نفع ماست و اگر به ضرر ما باشد حقیقت نیست!

گاهی آرزویی یا نیازی داریم، خداوند به ما نمی‌دهد و ما سریع برعلیه خداوند طغیان می‌کنیم، دلیل این طغیان این است که نفهمیدیم خدا کجاست؟ آیا خدا در مکه است؟ یا خدا در اینجا هم هست؛ برای طواف خانه‌ی خدا ما بارها از کشوری به کشور دیگری می‌رویم، اما تا خانه‌ی همسایه که  فرزندش مریض است قدمی برنمی‌داریم.

خداوند راه رسیدن به خودش را برای ما مشخص کرده و  آن راه، راه صراط  مستقیم است؛ خداوند ما را به زمین فرستاد تا کار کنیم، تلاش کنیم و سپاس‌گزاری کنیم.

در هستی هر چیزی خدمتی می‌کند. حتی لاشخورها که لاشه‌ها را می‌خورند و مأمور بهداشت طبیعت هستند و خدمت خیلی بزرگی انجام می‌دهند؛ تمام موجودات عبد هستند، انسان هم عبد است. ما وقتی می‌توانیم خداوند را ستایش کنیم که به هستی و کائنات خدمت کنیم و برای هستی تولیدکننده باشیم.

آیا باید دروغ بگویید؟ آیا باید دزدی کنید؟ ما هنوز به عشق و ایمان به خدا نرسیده‌ایم. هنوز به مرحله‌ی درک نرسیده‌ایم، باید بیشتر فکر کنیم و ببینیم که چیزی که می‌خواهیم مهم است یا خداوند؟ صدقه‌ای که می‌دهیم انتظار صد برابرش را داریم.

پس کسی که فقط راهنمایش را دوست دارد و با دیگران خوب نیست، این شخص کنگره را هم دوست ندارد و آنرا درک نکرده است. اگر ما کنگره را دوست داریم باید به حرف‌ها و حرمت‌هایش احترام بگذاریم؛ شما اگر خدا را دوست دارید باید تمام هستی‌اش را دوست داشته باشید..

استاد در ادامه فرمودند: من نمی‌توانم بگویم حقیقت چیست؟ فقط می‌توانم بگویم حقیقت بوده، هست و خواهد بود. جالب است بدانیم هرچه بیشتر می‌فهمیم، بیشتر به عظمت خداوند پی می‌بریم؛ ما باید از چیزهایی که برایمان حزن و اندوه می‌آورد پرهیز کنیم. منفی نگاه کردن بر مسائل باعث اندوه می‌شود. اجازه‌ی تجسس در کار یکدیگر را نداریم، شب‌ها موقع خواب به مسائل حزن‌آور فکر نکنیم.

کارها نیازمند زمان است تا کاملاً درست انجام بشود، پس وقتی وارد عمل می‌شویم حزن و اندوه را از خودمان دور می‌کنیم؛ باید دقت لازم را برای عمل داشته باشیم و برای عمل از نیروهای مختلف یاری بگیریم و افراد را در کارهای مختلف مشغول کنیم. باید اعتماد کنیم، باید نفس کار برای ما مهم باشد و وقتی مسئولیتی به ما می‌دهند باید به نفع مطلوب انجام دهیم.

آزمایش‌های الهی برای این است که معلوم شود این نیرو کجای هستی قرار دارد و باید دوره‌ی بعدی با چه گریدی به هستی بیاید. گاهی انسان یک شنونده، گاهی انسان یک نویسنده‌، یا گاهی یک گوینده‌ی خیلی خوب است، نباید خللی در کار شما به وجود بیاید. کار و عمل شما حساب‌شده باشد، بدان آنچه می‌خواهی اگر در صراط مستقیم باشی، قطعاً به آن خواهی رسید.

پیروز باشید...

نویسنده‌ی خلاصه‌ی سی دی: هم‌سفر شهلا
طبقه بندی: نوشتار سی دی های جهانبینی، 

تاریخ : 1396/12/19 | 11:10 ق.ظ | نویسنده : همسفر شهلا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.