ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ
نکته هایی از سی دی خدا

با استادی مهندس دژآکامموضوع مهم این است که از خدا و حقیقت و عشق چه می‌خواهید؟ باید بفهمید، چیزی که می‌خواهید مهم هست. برای اکثر ما چیزی که خودمان می‌خواهیم و به نفع مان است مهم‌تر است. فکر می‌کنیم حقیقت، خدا، راستی و عدالت چیزی ست که به نفع ماست و اگر به ضرر ما باشد حقیقت نیست!

در ادامه مطلب بخوانید.....


مشکل و مسئله‌ای که در اعتیاد هست جزو علم نیامده و برای این است که اصل درمان اعتیاد مشخص نیست. کنگره60 برای اعتیاد تعریفی ایجاد کرد و گفت بالانس شیمیایی و شبه افیونی مغز را از بین می‌برد و این شد آسیب‌شناسی اعتیاد؛ و بعد از آن مقدار، نوع دارو و مدت زمان لازم برای درمان اعتیاد تعیین شد. 

استاد درباره حقیقت صحبت کردند و گفتند تا ندانید حقیقت چیست نمی‌توانید دنبالش باشید؛ تا ندانید عشق چیست و کجاست نمی‌توانید دنبالش باشید.

موضوع مهم این است که از خدا و حقیقت و عشق چه می‌خواهید؟ باید بفهمید، چیزی که می‌خواهید مهم هست. برای اکثر ما چیزی که خودمان می‌خواهیم و به نفع مان است مهم‌تر است. فکر می‌کنیم حقیقت، خدا، راستی و عدالت چیزی ست که به نفع ماست و اگر به ضرر ما باشد حقیقت نیست!

گاهی آرزویی یا نیازی داریم، خداوند به ما نمی‌دهد و ما سریع برعلیه خداوند طغیان می‌کنیم، دلیل این طغیان این است که نفهمیدیم خدا کجاست؟ آیا خدا در مکه است؟ یا خدا در اینجا هم هست؛ برای طواف خانه‌ی خدا ما بارها از کشوری به کشور دیگری می‌رویم، اما تا خانه‌ی همسایه که  فرزندش مریض است قدمی برنمی‌داریم.

خداوند راه رسیدن به خودش را برای ما مشخص کرده و  آن راه، راه صراط  مستقیم است؛ خداوند ما را به زمین فرستاد تا کار کنیم، تلاش کنیم و سپاس‌گزاری کنیم.

در هستی هر چیزی خدمتی می‌کند. حتی لاشخورها که لاشه‌ها را می‌خورند و مأمور بهداشت طبیعت هستند و خدمت خیلی بزرگی انجام می‌دهند؛ تمام موجودات عبد هستند، انسان هم عبد است. ما وقتی می‌توانیم خداوند را ستایش کنیم که به هستی و کائنات خدمت کنیم و برای هستی تولیدکننده باشیم.

آیا باید دروغ بگویید؟ آیا باید دزدی کنید؟ ما هنوز به عشق و ایمان به خدا نرسیده‌ایم. هنوز به مرحله‌ی درک نرسیده‌ایم، باید بیشتر فکر کنیم و ببینیم که چیزی که می‌خواهیم مهم است یا خداوند؟ صدقه‌ای که می‌دهیم انتظار صد برابرش را داریم.

پس کسی که فقط راهنمایش را دوست دارد و با دیگران خوب نیست، این شخص کنگره را هم دوست ندارد و آنرا درک نکرده است. اگر ما کنگره را دوست داریم باید به حرف‌ها و حرمت‌هایش احترام بگذاریم؛ شما اگر خدا را دوست دارید باید تمام هستی‌اش را دوست داشته باشید..

استاد در ادامه فرمودند: من نمی‌توانم بگویم حقیقت چیست؟ فقط می‌توانم بگویم حقیقت بوده، هست و خواهد بود. جالب است بدانیم هرچه بیشتر می‌فهمیم، بیشتر به عظمت خداوند پی می‌بریم؛ ما باید از چیزهایی که برایمان حزن و اندوه می‌آورد پرهیز کنیم. منفی نگاه کردن بر مسائل باعث اندوه می‌شود. اجازه‌ی تجسس در کار یکدیگر را نداریم، شب‌ها موقع خواب به مسائل حزن‌آور فکر نکنیم.

کارها نیازمند زمان است تا کاملاً درست انجام بشود، پس وقتی وارد عمل می‌شویم حزن و اندوه را از خودمان دور می‌کنیم؛ باید دقت لازم را برای عمل داشته باشیم و برای عمل از نیروهای مختلف یاری بگیریم و افراد را در کارهای مختلف مشغول کنیم. باید اعتماد کنیم، باید نفس کار برای ما مهم باشد و وقتی مسئولیتی به ما می‌دهند باید به نفع مطلوب انجام دهیم.

آزمایش‌های الهی برای این است که معلوم شود این نیرو کجای هستی قرار دارد و باید دوره‌ی بعدی با چه گریدی به هستی بیاید. گاهی انسان یک شنونده، گاهی انسان یک نویسنده‌، یا گاهی یک گوینده‌ی خیلی خوب است، نباید خللی در کار شما به وجود بیاید. کار و عمل شما حساب‌شده باشد، بدان آنچه می‌خواهی اگر در صراط مستقیم باشی، قطعاً به آن خواهی رسید.

پیروز باشید...

نویسنده‌ی خلاصه‌ی سی دی: هم‌سفر شهلا
طبقه بندی: نوشتار سی دی های جهانبینی، 
[ 1396/12/19 ] [ 11:10 ق.ظ ] [ همسفر شهلا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic