ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ
به نام آن که جان را فکرت آموخت

لژیون " تو فقط لیلی باش " شعبه امین گلی روز دوشنبه 97/1/20 با حضور جمعی از همسفران و با استادی همسفر لیلا و دبیری همسفر فاطمه و با دستور جلسه ی ( پرسش و پاسخ ) راس ساعت 30: 16  آغاز به کار نمود .- اگر با فردی پیوند محبت داشته باشم و او این محبت را نسبت به من نداشته باشد، آیا در بعد دیگر باز هم با یکدیگر خواهیم بود؟

- چگونه زود قضاوت نکنیم ؟

- آیا ظلمی که فردی انجام می دهد امکان دارد تاوان آن را اطرافیان و فرزندانش بدهند ؟

پرسش و پاسخ کامل را در ادامه مطلب بخوانید.....

ابتدا استاد عزیز ضمن خوشامد گویی ، برای همه رهجوهای خود آرزوی سالی خوب و پر بار و همراه با رهایی برای همسفران سفر اول و سالی سرشار از جایگاه های مختلف خدمتی برای سفر دومی های لژیون را داشتند  و در ادامه به سوالاتی که همسفران مطرح کرده بودند پاسخ دادند:

 1- اگر کسی بعد از رهایی به کنگره نیاید آیا دینی به کنگره دارد ؟

همسفر فاطمه ع : آقای مهندس می گویند تا 6 ماه بعد از رهایی در کنگره بمانید و ما  با خدمت کردن می توانیم زکات رهایی خود را بپردازیم .

همسفر لیلا: آقای مهندس می گویند هیچ کس، هیچ دینی نسبت به کنگره ندارد؛ اما برای تکمیل جهان بینی خودتان بهتر است تا 6 ماه بعد از رهایی در کنگره بمانید .

اما برای رهایی یک مسافر و همسفر از بند اعتیاد هزینه های زیادی می شود، چه مادی و چه معنوی. ضرب المثلی هست که می گوید در دیزی باز است، حیای گربه کجاست؟ درست است که آقای مهندس می گویند شما هیچ دینی به کنگره ندارید، ولی ما خودمان باید به این فکر کنیم که برای رسیدن به رهایی یا آرامش ما چه هزینه هایی شده؟ چه کسانی تلاش کردند تا ما به این نقطه برسیم؟ اگر همه بعد از رهایی از کنگره رفته بودند، تکلیف ما چه می شد؟ پس باید به گونه ای جواب زحمات و محبت های دیگران را بدهیم. اگر  می توانیم با خدمت کردن در جایگاه های مختلف و اگر نمی توانیم لااقل به صورت مادی این  محبت ها و خدمت ها را جبران کنیم .

همسفر فاطمه ت : 
من نیز معتقدم  چه از لحاظ معنوی چه از لحاظ مادی به کنگره مدیون هستیم و باید دین خود را ادا کنیم .

همسفر لیلا: درست است که همیشه می گوییم خدمات کنگره رایگان است، اما هر چیزی در کائنات بهایی دارد. حتی صندلی هایی که در کنگره روی آن می نشینید و آموزش می بینید بها دارد.(چه مادی و چه معنوی) پس تا آنجا که می توانید سعی کنید بهای آموزش های خود را و خدمتی که به شما می شود را پرداخت کنید.
  
2- اگر کسی در آزمون کمک راهنمایی شرکت کند آیا نمره او اعلام می شود ؟

همسفر لیلا: خیر. فقط اسامی قبول شده گان اعلام می شود، اما نمره ی شما در پرونده ی شما ثبت می شود و اگر بخواهید می توانید در روز مصاحبه در مورد نمره ی خودتان سوال کنید.

3: می گویند خداوند سریع الحساب است و در همین بُعد جواب نیکی و بدی های انسان داده می شود . پس چرا حدیث داریم که خداوند در روز قیامت به اعمال ما رسیدگی می کند ؟

همسفر لیلا: انسان اگر کار مثبتی در این هستی انجام دهد، نوع پاداشی که برای کار خود دریافت می کند به دو صورت است. یکی پاداش خود کار است که واضح و مشخص است. مثلا اگر به یک انسان مسن کمک کنی تا از خیابان عبور کند، پاداش این کار برای تو نوشته و در سیستم هستی ثبت می شود و اگر خود تو روزی در چنین شرایطی قرار گرفتی، یک نفر به تو کمک خواهد کرد. این پاداش بلند مدت است.

برای همین مواقعی هست جواب خوبی های خود را خیلی دیر دریافت می کنید و این موضوع نیازمند صبر و گذر زمان است؛ هر چند گاهی این صبر کردن خیلی سخت است، ولی اگر طاقت سختی را داشته باشید و در مسیر درست بمانید، در نهایت جواب خود را خواهید گرفت. حال چه در این دنیا، چه در بُعد دیگر .

نوع دیگر پاداشی که دریافت می کنید همان شکل سریع الحساب بودن خداوند هست. این پاداش را همان موقع دریافت می کنید، اما گاهی اوقات نامحسوس است و از دیدگان شما پنهان است.  مثلا شما به کنگره می آیید و در این مسیر قرار می گیرید و با آموزش های خود، شروع به خدمت می کنید، اما شاید هدف نهایی که رهایی شماست را به این زودی به دست نیاورید، اما توان آمدن شما به کنگره چندین برابر می شود، دیگر هیچ چیز و هیچ کسی نمی تواند مانع آمدن شما به کنگره شود، قدرت پیدا می کنید و این همان پاداشی ست که در پاسخ به خدمت های شما و خیلی سریع به شما داده می شود، اما شما آن را احساس نمی کنید.

شاید خیلی افراد هستند که دوست دارند به کنگره بیایند، ولی یا حس و حال آمدن ندارند، یا مشکلی برای آن ها پیش می آید و نمی توانند بیایند، ولی همین که شما به کنگره می آیید، هر چند رهایی شما سال ها طول بکشد، اما همین آمدن و همین قدرت در ادامه دادن پاداش شماست.  ولی چون این پاداش مد نظر شما نیست و فقط به دنبال رهایی هستید به چشم تان نمی آید.

در مورد ضد ارزش ها هم همین طور است، مثلا پشت سر دیگران غیبت می کنید، شاید مدت ها طول بکشد که شما هم در همان شرایط قرار بگیرید و کسان دیگری پشت سر شما غیبت کنند، اما سریع الحساب بودنش به این است که شاید  از روزی های شما کم شود، روزی هایی مثل آموزش های ناب که درب آن به روی شما بسته می شود و قدرت یادگیری را از دست می دهید.

آقای مهندس در سی دی تعادل می گوید خداوند بنده ای را که خیلی دوست دارد سریع مچ او را در انجام کار ضد ارزشی می گیرد و جواب بدی های او را زود می دهد تا سریع به راه درست برگردد. 
مواقعی هم هست می بیند بنده ای دوست دارد  مسیر اشتباه را طی کند، پس خداوند هم به اختیار او احترام می گذارد و اجازه می دهد که همچنان به  مسیر خود  ادامه بدهد، تا روزی به نقطه ی بازگشت برسد .


4: آیا ظلمی که فردی انجام می دهد امکان دارد تاوان آن را اطرافیان و فرزندانش بدهند ؟ 

همسفر زهرا: خداوند بندگان خود را دوست دارد و هیچ وقت جواب بدی های ما را با مجازات فرزندان مان نمی دهد .

همسفر لیلا: خداوند هرگز ما را به وسیله کسانی که آن ها را دوست داریم مجازات نمی کند، یعنی امکان ندارد ما ظلمی را انجام دهیم و فرزندان ما که ربطی به این موضوع ندارند مجازات شوند و تاوان آن را پس بدهند، هر کس خودش می داند و اعمالش.

اما اگر گاهی اتفاقی این چنین بیفتد، به خاطر این است که سرنوشت فرزند شخص چیزی دیگری بوده است، ولی با پدر و مادرش هم روزی شده است. یعنی قرار بوده برای آن فرزند مشکلی پیش بیاید، شاید به جهت آموزش او، و این ها با یکدیگر هماهنگ شده اند و  آن اتفاق در آن زمان رخ داده است؛ و آن اتفاق برای آن فرزند به جهت آموزش اوست و برای پدر یا مادرش مجازات است. آن فرزند فقط در مسیر سر نوشت خود و آموزش های خود قرار گرفته است و تقاص کار پدر یا مادرش را نمی دهد، بلکه این اتفاق فقط یک همزمانی و یک هم روزی بودن است.


همسفر شهلا: پس چرا بعضی از ضرب المثل ها گویای همین نکته است که فرزند شما تاوان ظلم شما را می دهد ؟ و یا سرنوشت فرزند همانند مادر می شود ؟
 
همسفر لیلا: بعضی از ضرب المثل های ما از ریشه اشتباه استت، سعی کنید الان که به کنگره می آیید، قبل از پذیرفتن این ضرب المثل ها تفکر کنید. 
اگر زندگی و سختی های فردی شبیه به زندگی مادرش یا پدرش است، به خاطر افکاری است که مادر به او القا می کند و یا رفتار اشتباهی که به او یاد می دهد و همین باعث می شود سرنوشت آن ها شبیه هم باشد، پس اگر به آینده و سرنوشت فرزندان خود علاقه دارید، افکار منفی خود را به آن ها انتقال ندهید، سعی کنید زخم های روح و روان خودتان را درمان کنید تا فرزندانتان وارث آن زخم ها نشوند.

5- می گویند خدا از حق الناس نمی گذرد. حق الناس را چگونه می توان برطرف کرد ؟

همسفر لیلا: در وادی هشتم گفته شده که شما باید هر خسارتی را که به جامعه، خانواده و یا خودتان زده اید جبران کنید.  خداوند زمانی از حق الناس نمی گذرد که تو نخواهی و در پی جبران خسارت نباشی. یعنی حقی را ضایع کنی و نسبت به آن بی تفاوت باشی و در صدد جبران نباشی، این حق الناس را نمی بخشد، ولی اگر در صدد جبران باشید، حتی اگر در جبران ناتوان باشید و یا  شخص مقابل را پیدا نکنید. پس برای جبران تمام حق و حقوقی که از دیگران ضایع کرده اید، با تمام وجودتان تلاش کنید، خداوند همین تلاش شما را دوست دارد  و بر مبنای آن تصمیم می گیرد که از شما بگذرد یا نه و قطعا شما را می بخشد .


6: اگر با فردی پیوند محبت داشته باشم و او این محبت را نسبت به من نداشته باشد، آیا در بعد دیگر باز هم با یکدیگر خواهیم بود؟

همسفر لیلا: یک پیوند محبت حقیقی وقتی ست که هر دو نفر نسبت به یکدیگر محبتی داشته باشند و آن پیوند بسیار محکم باشد؛ پس پیوند محبت همیشه دو طرفه است و قطعا در ابعاد دیگر هم ادامه پیدا می کند. اما پیوند محبت حقیقی به صورت یک طرفه نمی باشد، شاید این یک نوع دوست داشتن است.

7: چگونه بر خشم خود غلبه کنیم ؟

همسفر لیلا: خشم مثل زلزله است، در یک آن به وجود می آید و تخریب های زیادی دارد. در هنگام خشم  نمی توان کار خاصی انجام داد، اما بعد از این که خشم ما فرو کش کرد باید فکر کنیم که چه چیزی باعث بروز خشم ما می شود، وقتی آن را پیدا کردیم روی آن کار کنیم. مثلا وقتی دروغ گفتن فردی من را خشمگین می کند، وقتی دنبال ریشه ی آن باشم می بینم این صفت در درون خود من هم وجود دارد، برای همین باعث ناراحتی و خشم من می شود . آقای امین می گویند اگر رفتاری در وجود دیگران ما را به هم می ریزد حتما از جنس آن در وجود خودمان هم هست، پس در لحظات آرامش، دنبال علت به وجود آمدن خشم های خود باشیم و آن علت ها را بر طرف کنیم. گوش دادن به سی دی امواج بازدارنده ی ذهن هم می تواند تاثیر خوبی داشته باشد.


8: چگونه زود قضاوت نکنیم ؟

همسفر لیلا: دانش خود را در این زمینه بالا ببرید. اگر بدانیم کسی را قضاوت کنیم روزی خودمان هم در همان شرایط قرار می گیریم و قضاوت خواهیم شد دیگر این کار را  نخواهیم کرد .

حضرت  علی می فرمایند:  اگر کسی را شب هنگام در حال گناه دیدی فردا او را به همان چشم به او نگاه نکن، شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی. او از گناه خود پشیمان شده و توبه کرده، اما هنوز داری به آن چشم به او نگاه می کنی؟

سخن دیگری هست که می گوید هر پرهیزگار گذشته ای  دارد و هر گناهکار آینده ای، یعنی شاید فردی که الان پرهیزگار است گذشته ی تاریکی داشته و یا کسی که به چشم یک گناهکار می بینید، آینده ی خوبی داشته باشد . 
پس نمی توان بدون علم و آگاهی از گذشته و آینده ی کسی او را قضاوت کرد و قضاوت فقط و فقط حق خداست، ما فقط می توانیم قاضی اعمال خودمان باشیم.

9: کمی در مورد بهشت و جهنم توضیح دهید ؟

همسفر لیلا: آقای مهندس می گویند مواردی که در مورد بهشت و جهنم در کلام الله گفته شده نوعی تمثیل است و چون ما اطلاعات کافی در مورد بعد دیگر نداریم خداوند انسان را با تمثیل از عاقبت اعمال خود آگاه می کند .
آقای امین می گویند بهشت واقعی در درون انسان است، یعنی اگر فرد سیستم خمر بدنش درست کار کند که همان ضلع نامرئی مثلث عشق و عقل و ایمان است، او در بهشت واقعی است و اگر  عملی انجام دهد و زندگی دیگران را خراب کند،در کنارش حال خودش نیز بد  شود در جهنم به سر خواهد برد . 
می توان گفت بهشت و جهنم یک جا و یک مکان نیست، بلکه یک جایگاه است که انسان خودش برای خودش می سازد و به وجود می آورد.


10: من به خاطر بعضی از مسائل از مسافر خود ناراحت می شوم ولی نمی توانم به او بگویم و فقط با او قهر می کنم و از این بابت خیلی رنج می برم، چه کنم؟

همسفر لیلا: به این عمل شما سکوت دردناک می گویند و این کار اشتباهی است. مسافر شما این حق را دارد که بداند بابت چه رفتاری از او دلخور شده اید که به او بی توجهی می کنید و این سکوت شما هم به خودتان ضربه می زند هم به مسافرتان. پس در یک شرایط آرام علت ناراحتی خود را به او بگویید. و در کل از دست هر کسی که ناراحت می شوید، با خود او مطرح کنید و اجازه ندهید که در حس و حال بد بمانید.

در پایان لژیون با دعای همسفران به پایان رسید.

نویسنده و تصویرگر: همسفر فاطمهطبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1397/01/22 ] [ 11:40 ب.ظ ] [ همسفر فاطمه ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات