ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام نامی اولین عاشق که اوست...

لژیون دوم شعبه امین گلی " تو فقط لیلی باش" در روز دوشنبه 3/ اردی بهشت/ 1397 با استادی هم‌سفر لیلا، دبیری هم‌سفر فاطمه و با دستور جلسه "سی دی فعل 92" رأس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.


خوبی را فقط به خاطر خود خوبی انجام دهید و هیچ‌گاه منتظر تائید دیگران نمانید و فکر کنید طرف شما فقط خداوند است.

این را بدانید هیچ عملی در هستی گم نمی‌شود، پاداش کوچک‌ترین اعمالتان را خواهید دید و کسی که اعمال شما را باید ببیند (خدا) می‌بیند، پس همیشه مبنای کارهایی که در زندگی انجام می‌دهید خوشامد خداوند باشد نه دیگران.

گزارش کامل را در ادامه مطلب بخوانید...

سخنان هم‌سفر لیلا (راهنمای لژیون): قبل از اینکه لژیون را شروع کنیم خدا را شکر می‌کنم به خاطر بارش باران که رحمت خداست، بارش باران من را به یاد باران رحمت خداوند می‌اندازد که از چشم‌ها پنهان است، اما همیشه می‌بارد، ولی گاهی ما خودمان به‌واسطه حس‌هایی که داریم زیر آن قرار نمی‌گیریم،  اما باران رحمت الهی همیشه هست و خداوند همیشه در زندگی ما حضور دارد و این ما هستیم که فاصله خود را با او کم ‌و زیاد می‌کنیم و اگر جایی او را حس نمی‌کنیم باید به فاصله خودمان بنگریم.

 و اما دستور جلسه این هفته در مورد سی دی فعل 92 می‌باشد که به آن می‌پردازیم.

مشارکت‌ هم‌سفران در مورد این سی دی زیبا:


هم‌سفر مریم: آقای امین می‌فرمایند در سال‌های ابتدای کنگره فکر و ذهنم بسیار مشغول بود و مانند کندوی زنبور وحشی کاملاً به‌هم‌ریخته بودم  و هیچ آرامشی نداشتم  و همیشه به دنبال راهی برای رسیدن به آرامش می‌گشتم تا از زیر این فشارهای روحی رها شوم؛  به همین دلیل هر کس هر پیشنهادی می‌داد قبول می‌کردم و در کلاس‌ها و دوره‌های مختلفی شرکت می‌کردم؛  که بعد از مدتی فهمیدم فایده‌ای به حال من ندارد و حالم بدتر شد.

 

هم‌سفر اشرف: مواقعی در زندگی وجود دارد که انسان چیزهایی یاد می‌گیرد و در زندگی به کار می‌برد و تغییری در زندگی‌اش به وجود می‌آید و بعد به‌جایی می‌رسد که می‌تواند به دیگران کمک کند و آن‌ها را در موفقیت خود شریک کند. ما باید به‌گونه‌ای باشیم که وقتی مقام و موفقیتی کسب می‌کنیم به دنبال تائید دیگران نباشیم  و شاید با این کار در ابتدا احساس خوبی به ما دست دهد، ولی درنهایت به آرامش درونی دست نخواهیم یافت. همچنین آقای امین می‌گویند موفقیت‌ وارث زیادی دارد ولی شکست وارثی ندارد؛  برای مثال اگر کسی کار اشتباهی انجام داد، هیچ‌کس نمی‌گوید من در این کار شریک و همراه شما بودم، ولی اگر در کارش موفق شد دیگران سعی دارند خود را در این موفقیت دخیل کنند.  


هم‌سفر فاطمه ت: آقای امین در این سی دی می‌گویند برای کار و حرکت دیگران احترام قائل شوید.  من در زندگی خیلی از کارهایی که دیگران برایم انجام می‌دادند را بی‌ارزش می‌دانستم، ولی این جمله تلنگری در من شد و فهمیدم خیلی‌ها برای آرامش من کار می‌کنند، ولی من همیشه آن‌ها را نادیده می‌گرفتم؛ و این برای من جالب بود که ایشان گفتند برای کار دیگران احترام قائل شوید که باعث ایجاد خیروبرکت در زندگی می‌شود و دیگر اینکه همان‌طور که نیروی جاذبه هست و همه هستی را در کنار هم جمع می‌کند،  نیروهای منفی برخلاف آن عمل کرده و سعی در جدا کردن آن‌ها از هم دارد؛ پس ما باید به سمت جاذبه‌ها حرکت کنیم و از نیروهای منفی و تاریکی دوری کنیم، چون ما را به سمت جدایی سوق می‌دهد.


هم‌سفر شیرین: در کارهایی که در زندگی انجام می‌دهیم باید مراقبه داشته باشیم که باعث می‌شود نسبت به هر کاری که انجام می‌دهیم بیشتر تفکر کنیم. من با شنیدن این سی دی مدتی مراقبه و سکون کردم و متوجه شدم چه‌کارهایی در زندگی دارم که هنوز نتوانستم انجام دهم؛ و نیز آقای امین می‌فرمایند تزکیه و پالایش با کناره‌گیری از زندگی به وجود نمی‌آید، بلکه در حل مشکلات به وجود می‌آید. اشکالی ندارد که  ما در دل احساس حسادت یا کینه داشته باشیم، مهم این است این احساسات باعث انجام فعل و کاری نشود و تا زمانی که در راه آن احساس واکنشی نشان ندادیم، بد نیست؛ در غیر این صورت است که مخرب می‌شود.


هم‌سفر لیلا راهنمای لژیون چگونه مراقبه کردی؟


هم‌سفر شیرین: آقای امین گفتند که اینترنت و تکنولوژی باعث شده که هیچ‌کس در زندگی مراقبه و سکون نکند، من هم مدتی گوشی‌ام را خاموش کردم و از اینترنت و تکنولوژی استفاده نکردم و به کارهایی که تصمیم به انجام آن‌ها داشتم فکر کردم.


هم‌سفر زیبا: ما باید به این توجه داشته باشیم که چه‌کارهایی انجام می‌دهیم و همین‌طور از بعضی مسائل که باعث آزار ما می‌شود چشم‌پوشی کنیم و به آرامش برسیم و دیگر اینکه وقتی ما در وجودمان ناخالصی داریم مثل این است که ابرهای تیره جلوی دید ما را می‌گیرد و ما نمی‌توانیم آسمان و در واقع خدا را ببینیم، ولی زمانی که ضد ارزش‌ها را از وجودمان پاک‌ کنیم، ابرها کنار رفته و ما می‌توانیم خدا را پیدا کنیم.


هم‌سفر فاطمه ع: همان‌طور که حلال و حرام پول به‌دست‌آمده مهم است، انرژی که می‌آوریم نیز مهم است که از چه طریقی به دست می‌آید. نباید از راه ضد ارزش به دست بیاید. دیگر اینکه اگر بتوانیم از بعضی مسائل چشم‌پوشی کنیم مثل این است که خرده‌شیشه‌ها و ناخالصی‌های وجودمان را دور ریخته‌ایم و مثل درخت پوسیده‌ای که حشرات داخلش کوچ می‌کنند و می‌روند، ناخالصی وجود ما هم کوچ می‌کنند و ما کم‌کم پاک می‌شویم.


هم‌سفر اکرم: من وقتی وارد کنگره شدم و ارزش‌ها و ضد ارزش‌هایم را روی کاغذ نوشتم،  هر کاری که می‌خواهم انجام دهم  این تلنگر در ذهنم زده می‌شود که این فعل ضد ارزش است و نباید انجام دهم. وقتی به‌طرف تاریکی و ضد ارزش‌ها حرکت کنی پشت سرهم ضد ارزش انجام می‌دهی تا جایی که آن‌ها دیگر در نظرت زشت و بد نیست؛ ولی وقتی این تلنگر در ذهنت می‌خورد سعی می‌کنی خود را از ضد ارزش‌ها دور کنی و درنهایت ارزش‌ها خود به سراغت می‌آیند و از تاریکی‌ها به‌طرف روشنایی حرکت می‌کنی.


هم‌سفر فاطمه ز: در درون ما به علت عدم آگاهی یک سری حس‌ها مثل کینه و حسادت به وجود می‌آید که ما باید ببینیم که کارهایی که انجام می‌دهیم بر مبنای فرمان آن حس نباشد. من نیز قبلاً از حس کینه‌ای که در وجودم بود فرمان می‌گرفتم و در پی انتقام بودم،  در این سی دی به ما می‌گوید چشم‌پوشی کنید تا بتوانید به آرامش درونی برسید. به نظر من اگر انسان دانایی خود را بالا ببرد و بفهمد چه‌کاری انجام می‌دهد و به نتیجه انجام آن فکر کند می‌تواند از آن حس بد فرمان نگیرد.


هم‌سفر عفت: من همیشه در بسیاری از مسائل زندگی چشم‌پوشی می‌کردم و بااینکه دیگران مرا به خاطر جواب ندادن، ساده قلمداد می‌کردند ولی من همیشه یک آرامش درونی در وجودم داشتم. همیشه ناخالصی در وجود ما هست، ولی ما باید بتوانیم از آن‌ها عبور کنیم. دیگر اینکه هر مشکلی که در زندگی ما به وجود می‌آید مثل بیماری‌ها ممکن است حکمتی در آن نهفته باشد که بعداً در زندگی‌مان به نفع ما باشد.

هم‌سفر لیلا (راهنمای لژیون): این را بدانید که درنهایت چه در این دنیا چه در دنیای دیگر حق به‌ حق‌دار می‌رسد و هیچ‌وقت بار کج به منزل نمی‌رسد و اگر کسی حق کسی را خورده باشد، شاید چند صباحی خوشحال باشد، ولی درنهایت جزای خود را می‌بیند چون وارد موجی شده که تعادل سیستم هستی را به هم زده است. گرفتن حق شرایطی دارد که ما باید قدرت آن را داشته باشیم که حق خود را بگیریم و اگر نتوانستیم باید گذشت و چشم‌پوشی کنیم و اجازه دهیم خود هستی و کائنات به این موضوع رسیدگی کنند.


هم‌سفر شهلا: اگر انسان مواظب اعمال خود باشد و مراقبه داشته باشد، می‌تواند تزکیه و پالایش انجام دهد.


هم‌سفر لیلا (راهنمای لژیون): با گوش دادن به این سی دی متوجه می‌شویم که انسان‌ها تا وقتی در تاریکی هستند دیگران به چشم دیگری به آن‌ها نگاه می‌کنند، اما وقتی وارد کنگره می‌شوند و از تاریکی‌ها خارج می‌شوند، کم‌کم به چشم می‌آیند و موردتوجه قرار می‌گیرند. وقتی موردتوجه قرار می‌گیرند به‌این‌علت که قبلاً به چشم نمی‌آمدند اگر کسی از آن‌ها تعریف کرد آرام‌آرام منیت در وجودشان شکل می‌گیرد. 

انسان‌ها دوست دارند که مورد تائید قرار گیرند و اسمشان در هرجایی برده شود.

آقای امین می‌فرمایند اوایل وقتی اسمی از من به میان نمی‌آمد اعتراض می‌کردم و ناراحت می‌شدم، ولی بعد به این نتیجه رسیدم که باید تمرین کنم و دیگر این کار را انجام ندهم.

به نظر شما چرا ایشان تمرین می‌کنند که اگر در موفقیت‌ها نامی از ایشان برده نشد ناراحت نشود؟


هم‌سفر مهناز: به خاطر اینکه منیت در ایشان ایجاد نشود.


هم‌سفر لیلا (راهنمای لژیون): موفقیت‌ها وارث زیادی دارند، ولی شکست وارثی ندارد؛ یعنی اگر کسی به موفقیتی رسید افراد زیادی خود را در این موفقیت دخیل می‌کنند. به‌عنوان‌ مثال اگر من معرف دو جوان بودم برای ازدواج و تشکیل زندگی مشترک، اگر زندگی آن‌ها خوب شد می‌گویم من باعث ازدواج آن‌ها بودم، اما اگر زندگی بدی داشتند هیچ موقع این را نمی‌گویم. این‌ها همه به این برمی‌گردد که انسان طالب این است که نزد دیگران مورد تائید باشد.

انرژی مانند پول است که چگونه به دست می‌آوریم  و اینکه پول حلال یا حرام وارد زندگی ما می‌شود، خیلی در زندگی ما تأثیرگذار است. انسان باید مراقب انرژی که به دست می‌آورد باشد که چگونه و از چه راهی آن را کسب کرده است. برای مثال انسان از غیبت کردن نیز انرژی کسب می‌کند ولی این انرژی کاذب است، مثل انرژی که مواد مخدر به انسان می‌دهد.

اما تخریب‌هایی که در صور پنهان ما به وجود می‌آورد زیاد است؛ وقتی حالمان بد می‌شود و حال خرابی داریم باید بگردیم و ببینیم ریشه آن در کجاست.

نکته بعدی و خیلی مهم این است که مهم نیست  چقدر حس و حال منفی در درونمان هست، مهم این است که در راستای آن حس فعل یا کاری انجام ندهیم. مواقعی هست که ما در وجودمان حس‌های بدی چون حسادت داریم و خود را برای داشتن آن سرزنش می‌کنیم، ولی اگر این احساس گناه را در مورد آن حس داشته باشیم، سعی در از بین بردن آن نمی‌کنیم  و آن حس در وجودمان ماندگار می‌شود و آموزش‌ها بدون نتیجه می‌شود؛ پس مهم نیست که حس بدی درون ما باشد، مهم این است که در جهت آن حرکتی انجام ندهیم.

نقطه جهش هر انسانی این است که زمانی که کاری انجام داد و از او اسمی نیاوردند ناراحت نشود؛ یعنی کسی در کاری زحمت فراوانی کشیده است، ولی وقتی موفقیتی کسب شد نامی از او برده نشود، نقطه جهش در او این است که چشم‌پوشی کند و ناراحت نشود. 


اگر به خاطر تائید دیگران و دیده شدن کاری را انجام دهیم، ممکن است اوایل آرامش داشته باشیم،  ولی اگر یک‌بار مورد تائید قرار نگیریم به هم می‌ریزیم و آرامشمان را از دست می‌دهیم.


دیگر اینکه خوبی را فقط به خاطر خود خوبی انجام دهید و هیچ‌گاه منتظر تائید دیگران نمانید و فکر کنید طرف شما فقط خداوند است.

این را بدانید هیچ عملی در هستی گم نمی‌شود، پاداش کوچک‌ترین اعمالتان را خواهید دید و کسی که اعمال شما را باید ببیند (خدا) می‌بیند، پس همیشه مبنای کارهایی که در زندگی انجام می‌دهید خوشامد خداوند باشد نه دیگران.

در مواقعی انسان باید در زندگی ببازد و دیده نشود تا منیت در وجودش شکل نگیرد.

وقتی به سمت قله حرکت می‌کنی نباید گل هارا زیر پا بگذاری، این درست است که هدف مقدس و بزرگی داری، ولی نباید در جهت رسیدن به آن به دیگران ضربه بزنی، گشایش کارها در همین است.

انسانی که حس آلوده‌ای دارد نمی‌تواند ایراد کارهای خود را پیدا کند و راهنما به خاطر این‌که حس آلوده‌ای نسبت به شما ندارد می‌تواند به شما کمک کند و ایراد کار شما را بیابد و به همین علت مسافر و هم‌سفر نیاز به راهنما دارند و باید فرمان‌بردار خوبی برای راهنمای خود باشند.


نویسنده: هم‌سفر مینا

تصویرگر: هم‌سفر فاطمه


طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1397/02/9 ] [ 07:00 ق.ظ ] [ همسفر مینا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات