ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام بزرگ‌ترین تکیه‌گاه انسان‌ها

لژیون "تو فقط لیلی باش" شعبه‌ی امین گلی روز دوشنبه مورخ 24/2/97 با حضور جمعی از هم‌سفران و با استادی هم‌سفر لیلا، دبیری هم‌سفر فاطمه و دستور جلسه‌ی "چاکراها" رأس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.

اگر کسی در زندگی مشکلات زیادی داشته باشد و با کسی در میان نگذارد این چاکرا آسیب می بیند. سعی کنید احساسات منفی خود را بروز دهید. یا روی کاغذ بنویسید، یا با خودتان حرف بزنید. ما باید مشکلات خود را یا حل کنیم یا آن ها را بپذیریم و سعی کنیم به خاطر آن ها رنج نکشیم

در ادامه مطلب بخوانید

در ابتدا هم‌سفر لیلا از هم‌سفران خواستند تا مشارکت خود را در مورد سی دی بیان کنند.

هم‌سفر شهلا: اگر جسم سالم باشد تفکر سالم است و بالعکس. هفت چاکرا اصلی در بدن انسان وجود دارد و همچنین یک هاله‌ی تابان که مثل لایه‌ی اوزون است و از انسان‌ها محافظت می‌کند.1- چاکرا ریشه یا تحتانی. 2- چاکرا جنسی. 3- چاکرا خورشیدی. 4- چاکرا قلب. 5- چاکرا گلو. 6- چاکرا چشم سوم در پیشانی و 7- چاکرا تاج در فرق سر.

 

هم‌سفر مینا: هر انسانی یک نیروی بالقوه دارد که چاکرا نام دارد که انرژی درون ما را به اطراف پخش می‌کند و از هستی انرژی به ما منتقل می‌کند. 88 چاکرا در بدن انسان وجود دارد که 7 تا از آن‌ها اصلی‌ترین چاکراها هستند. این چاکراها دائماً در حال چرخش هستند که جهت چرخش آن‌ها در مردها در سمت راست و در جهت عقربه‌های ساعت است و در زنان در سمت چپ و در خلاف جهت عقربه‌ها است. وقتی ما ناراحت هستیم از طریق چاکراها انرژی به ما منتقل می‌شود و حال ما خوب می‌شود. هرکدام از این چاکراها رنگ خاصی دارد. کسی که بیماری کم‌خونی دارد، مربوط به چاکرای تحتانی است و رنگش قرمز است، پوشیدن لباس قرمزرنگ روی این چاکرا تأثیر مثبت دارد؛ چاکرای تحتانی با زمین مرتبط است و انرژی‌های زمین را دریافت می‌کند. اگر این چاکرا درست‌کار کند باعث ایجاد اشتیاق به زندگی در انسان‌ها می‌شود. رنگ قرمز سبب غلبه بر افسردگی و بی‌حالی می‌شود و هیجان را به همراه دارد که اگر این چاکرا درست‌کار نکند فرد ممکن است ناتوان گردد و احساس عدم تعادل کند.

 

هم‌سفر لیلا: ما انسان‌ها صور پنهان بزرگی داریم که برای چند صباحی دارای جسم هستیم و صور پنهان ما بسیار اهمیت دارد. ما به زمین می‌آییم به ما جسمی داده می‌شود که این جسم باید با روح و جان  ما در ارتباط باشد و نقاطی که صور آشکار و پنهان ما را به هم مرتبط می‌کنند چاکرا نام دارند که به آن نقاط انرژی در بدن نیز می‌گویند. چاکراها انرژی را از سیستم هستی می‌گیرند و به ما می‌دهند و نیز انرژی ما را از درون وجود ما به بیرون منتقل می‌کنند. اولین چاکرا، چاکرای تحتانی نام دارد که عنصر وابسته به آن خاک است؛ چون به زمین نزدیک‌تر است و پیوند ما را با زمین برقرار می‌کند و بدن و ذهن را زنده نگه می‌دارد و انرژی را از زمین می‌گیرد و به جسم ما انتقال می‌دهد. اشتیاق به زندگی نیز مربوط به این چاکرا است و رنگش قرمز آتشین است.

 

هم‌سفر اکرم: چاکرای دوم کمی بالاتر از چاکرا تحتانی است. رنگ این چاکرا نارنجی است که علامت انرژی است و دفع خشم و کنترل خویشتن را به همراه دارد و عضو مرتبط به این چاکرا پروستات است و کلیه‌ها و مثانه نیز به این چاکرا مربوط هستند و تأثیر آن بر روی روابط جنسی و توانایی برای بچه‌دار شدن است.هم‌سفر لیلا: مرکز مسائل جنسی تحت اختیار این چاکرا است. روان شناسان معتقدند که روابط جنسیِ سالم باعث خروج انسان از افسردگی می‌شود. افرادی که میل جنسی خود را سرکوب می‌کنند یا به‌صورت افراطی به مسائل جنسی فکر می‌کنند این چاکرا در آن‌ها دچار اختلال است. به‌طورکلی احساسات و افکار منفی روی چاکراها اثر می‌گذارد و باعث می‌شود که به‌درستی انرژی از اطراف دریافت نکنیم و نیز نتوانیم انرژی خود را به بیرون انتقال دهیم.

 

هم‌سفر مینا: اختلال در این چاکرا در سن بلوغ به وجود می‌آید و کم‌کاری این چاکرا ممکن است ریشه در کودکی داشته باشد.

 

هم‌سفر لیلا: دقیقاً درست است. افرادی که در کودکی عشق و محبتی از پدر و مادر خود دریافت نمی‌کنند باعث اختلال در این چاکرا می‌شود که باعث بروز مشکلاتی می‌شود.

 

هم‌سفر مهناز: چاکرای سوم چاکرای خورشیدی است که دو انگشت بالای ناف است و رنگ آن زرد است و به عزت‌نفس و درک انسان‌ها مربوط می‌شود و پرکاری این چاکرا باعث ایجاد خشم می‌شود و شخص با دوستان خود ناسازگاری دارد و همیشه احساس خستگی می‌کند.

 

هم‌سفر لیلا: این چاکرا مرکز حرارت و نور و انرژی در بدن انسان است و انرژی ما را مثل خورشید پخش می‌کند و اعتمادبه‌نفس و اراده از طریق این چاکرا به وجود می‌آید. هفته‌ی پیش گفتیم که وقتی بچه‌ای به دنیا می‌آید بند نافش با مادرش قطع می‌شود، اما یک‌بند نامرئی بین او و مادرش از طریق این چاکرا وجود دارد؛ به خاطر همین عشق و علاقه بین مادر و فرزند وجود دارد، چون این پیوند در صور پنهان آن‌ها وجود دارد که با ازدواج این پیوند بین او و همسرش به وجود می‌آید. هرچه پیوند محبت ما با انسان‌ها قوی‌تر باشد یکسری رشته‌هایی در چاکرای خورشیدی آن‌ها به وجود می‌آید که با بدی کردن نسبت به هم این پیوندها از بین می‌روند. کم‌کاری این چاکرا باعث می‌شود که شخص همیشه بخواهد همه‌چیز بر طبق میل خودش باشد و منیت و کمال‌گرایی به این چاکرا مربوط است. اختلال در این چاکرا باعث می‌شود که همیشه دچار استرس و نگرانی باشد و احساس گرسنگی کنید و هرچه غذا می‌خورید احساس گرسنگی از بین نرود. می‌گویند برای فعال کردن این چاکرا نگاه کردن به رنگ زرد یا خورشید تأثیر دارد، البته به نظر من ما باید حس‌های منفی درون خود را از بین ببریم تا این چاکراها به‌درستی کار کنند.

 

هم‌سفر اشرف: چاکرای چهارم که چاکرای قلب است و در مرکز سینه است و رنگ آن سبز است و به عشق ورزیدن و ارتباط برقرار کردن مربوط می‌شود که اگر درست‌کار کند دوستان زیادی در اطراف شما جمع می‌شود. پرکاری این چاکرا باعث بداخلاقی در فرد می‌شود و کم‌کاری آن باعث می‌شود که دچار عذاب وجدان شویم. برای درست‌کار کردن این چاکرا باید احساسات سرکوب‌شده را بروز دهید و ارتباطی که به ضرر شماست را قطع کنید و با خودتان دوست و رفیق باشید.

 

هم‌سفر لیلا: این چاکرا مرکز عشق و همدلی با دیگران است و اگر این چاکرا درست‌کار کند ما پدر، مادر و تمام هستی را دوست داریم. افرادی که به‌راحتی اشک می‌ریزند و اشک شوق می‌ریزند این چاکرا در آن‌ها فعال است؛ اما آن‌هایی که سنگ دل هستند در این چاکرا اختلال دارند. باز بودن این چاکرا باعث می‌شود که عشق بدون قید و شرط به دیگران بدهی. برای فعال شدن این چاکرا باید به قلب خود یاد بدهیم که دیگران را دوست داشته باشیم و عشق بلاعوض به آن‌ها داشته باشیم. ما برای اینکه دیگران را دوست داشته باشیم باید اول خودمان را دوست داشته باشیم و برای عشق ورزیدن به خودمان باید اول خطاهای خودمان را ببخشیم.

گاهی ما خطایی در زندگی می‌کنیم و از آن پیشمان هستیم و از خدا طلب بخشش می‌کنیم، خدا هم می‌بخشد اما خودم هنوز خودم را نبخشیده‌ام، در این صورت احساس گناه و عذاب وجدان می‌کنم و این‌یکی از بندهایی است که شیطان با آن ما را در تاریکی نگه می‌دارد. گاهی دلیل این‌که دیگران را نمی‌توانیم ببخشیم این است که هنوز نتوانسته‌ایم خودمان را ببخشیم. 

هم‌سفر مژگان: من قبلاً نمی‌توانستم خودم را ببخشم و دید بدی نسبت به دیگران داشتم و هیچ‌وقت قبول نمی‌کردم که اشتباه از خودم است تا این‌که سی دی زیرآب به من کمک کرد که خدا فرموده با این‌که زیرآب هستی من برایت آب می‌آورم، اما تو فقط سرت را بالا بیاور و آب بنوش. مشکل دیگرم این بود که باخدا قهر کرده بودم و خانم لیلا برایم در دفتر نوشته بود که به خدا اعتماد کن و همه‌ی صندلی‌ها را پر نکن که این جمله خیلی روی من تأثیر گذاشت.

 

هم‌سفر لیلا: همه‌ی انسان‌ها خطا و اشتباه می‌کنند. گاهی ما با دیدن یک مصرف‌کننده از او بدمان می‌آید و می‌گوییم چقدر بی‌اراده است، درصورتی‌که اگر به خود نگاه کنیم ما هم‌اندازه‌ی او خطا و اشتباه داریم، فقط نوع اشتباهات و خطاهای ما باهم فرق دارد. پس هیچ‌وقت نباید دیگران را قضاوت کنیم. هر خطایی در زندگی انجام داده‌اید، چه خواسته و چه ناخواسته، باعث خروج شما از صراط مستقیم شده است، اما این را بدانید که خدا همیشه ما را به یک طریقی هدایت می‌کند و ما را از مسیر اشتباه برمی‌گرداند؛ و زمانی که ما از اشتباه خود برگشتیم باید خودمان را ببخشیم و احساس گناه نکنیم.

کم‌کاری چاکرای چهارم باعث می‌شود که انسان هرقدر که به دیگران عشق می‌دهد توقع عشق داشته باشد و اگر دریافت نکند حس بدی پیدا می‌کند و کم‌کاری آن باعث می‌شود که به‌شدت آسیب‌پذیر شود و به دیگران وابسته شود. انسان‌هایی که به دیگران وابسته هستند در این چاکرا مشکل‌دارند و تفکر آن‌ها سیاه یا سفید است، یعنی همه‌چیز را یا سفیدِ سفید می‌بیند یا سیاهِ سیاه. پیاده‌روی در طبیعت و رنگ سبز روی این چاکرا اثر دارد، اما تأثیر اصلی در عشق ورزیدن به خود و هستی و بخشیدن آدم‌هاست. پس اگر دیگران را نبخشیم و کینه و نفرت داشته باشیم در درجه‌ی اول به خودمان آسیب می‌زنیم و بعد به دیگران و هستی.

 

هم‌سفر اکرم: چاکرا پنجم چاکرا گلو است. این چاکرا نقش مهمی در انتقال افکار دارد، اگر خوب کار کند ما دوست داریم که به حرف‌های دیگران گوش دهیم و نظرات دیگران را قبول داریم و پرکاری این چاکرا باعث می‌شود حرف دیگران را گوش ندهیم؛ چون دائماً در حال حرف زدن هستیم و کم‌کاری آن باعث می‌شود که از حقیقت گریزان شویم و خجالتی هستیم و عدم توازن و مشکلات تیروئید و بی‌حالی و مشکلات گلو از اختلال در این چاکرا است.

 

هم‌سفر لیلا: این چاکرا مرکز برقراری ارتباط با جهان است که از طریق سخن گفتن است و سخنان انرژی‌بخش روی این چاکرا اثر دارد و حرف‌های منفی، تأثیر منفی روی این چاکرا دارد؛ بنابراین کلام منفی نباید به زبان‌آورید. مثلاً خسته نباشید، منفی است باید بگوییم خدا قوت؛ چون موجی در فضا ایجاد می‌کند و روی من تأثیر می‌گذارد. موسیقی‌های خوب و پرانرژی روی این چاکرا اثر دارد و ما از طریق این چاکرا با حرف زدن و عصبانی شدن احساسات خود را به بیرون انتقال می‌دهیم.

اگر کسی در زندگی مشکلات زیادی داشته باشد و باکسی در میان نگذارد این چاکرا آسیب می‌بیند. سعی کنید احساسات منفی خود را بروز دهید. یا روی کاغذ بنویسید، یا با خودتان حرف بزنید. ما باید مشکلات خود را یا حل کنیم یا آن‌ها را بپذیریم و سعی کنیم به خاطر آن‌ها رنج نکشیم. چاکراهای ما با افکار مثبت باز و با افکار منفی بسته می‌شوند و باید یاد بگیریم که افکار مثبت را جایگزین افکار منفی کنیم. اگر این چاکرا خوب کار نکند سعی می‌کنی که خودت را خوب نشان دهی و باسیلی صورت خود را همیشه جلوی دیگران سرخ نگه می‌داری و خودت را تحت‌فشار قرار می‌دهی. هر کس که حسش قوی‌تر باشد، حسش روی دیگری اثر می‌گذارد افرادی که در گلو احساس ورم می‌کنند، یعنی این چاکرا خوب کار نمی‌کند و سفید شدن مو و گلودرد و دندان‌درد و ناراحتی ریه از خوب کار نکردن این چاکرا است.

و اما چاکرای ششم چاکرای پیشانی است که در وسط پیشانی و بالاتر از ابروهاست و مرکز رشد عقل و خرد و هوشیاری است. افرادی که توانایی و هوش بالایی  دارند از این چاکرا نشئت می‌گیرد و افرادی که دچار فراموشی می‌شوند در این چاکرا مشکل‌دارند. وقتی‌که این چاکرا خوب کار نکند انسان اهداف زیادی در ذهن خود دارد، اما تلاشی نمی‌کند که به آن‌ها برسد به خاطر همین عذر و بهانه می‌آورد. این چاکرا چشم سوم است. برای این‌که در این چاکرا مشکلی به وجود نیاید، باید هر فرمانی که به خودتان می‌دهید حتماً آن را انجام دهید. انسان‌هایی که دچار ضعف بینایی هستند، از اختلال در این چاکرا است.

چاکرای هفتم، چاکرای تاج یا وسط سر یا ملاج است و مرکز اتصال انسان به ماوراء است که برعکسِ چاکرای تحتانی است. هر آگاهی و ندای درونی که قرار است دریافت کنیم، از طریق این چاکرا است. کسی که این چاکرایش باز است در لحظه زندگی می‌کند و هستی را به‌گونه‌ای دیگر درک می‌کند و بچه‌هایی که ملاج آن‌ها نرم است چاکرای تاج آن‌ها باز است و در آگاهی به سر می‌برند و الهامات و القائات را دریافت می‌کنند. افرادی که این چاکرایشان درست‌کار نمی‌کند، از مرگ می‌ترسند و به بیهودگی می‌رسند و به خودکشی فکر می‌کنند و سردرد و درد عضلات از بیماری‌هایی است که از درست‌کار نکردن این چاکرا به وجود می‌آید.

امیدوارم که همه‌ی ما بتوانیم افکار و احساسات منفی را از خود دور کنیم و با پرداختن به افکار مثبت باعث باز شدن این چاکراها در وجود خودمان شویم." ان شالله"

دستور جلسه هفته آینده: سی دی جهان ذهن

نویسنده: هم‌سفر نسیم

تصویرگر: هم‌سفر فاطمه
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
دنبالک ها: چاکراهای انرژی؛ کنگره 60؛ درمان اعتیاد؛ ترک اعتیاد،  
[ 1397/02/27 ] [ 12:58 ق.ظ ] [ همسفر نسیم ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic