ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام آنکه جان را فکرت آموخت

لژیون «تو فقط لیلی باش» روز دوشنبه 97/2/31 با حضور جمعی از هم‌سفران و با استادی هم‌سفر لیلا و با دستور جلسه «سی دی جهان ذهن» رأس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.


سوال: اگر اتفاقی برای فردی پیش بیاید و من  ناراحت شوم و برای او دلسوزی کنم، آیا این اتفاق برای من هم رخ می‌دهد؟

پاسخ : وقتی شما ناراحت می‌شوید به‌نوعی قضاوت و دخالت در کار خدا کرده‌اید. شاید این اتفاق بد به خیر و صلاح او بوده است و ناراحتی شما برای او، یعنی این‌که من بیشتر از خداوند به خیر و صلاح تو آگاهم و الان تشخیص داده‌ام که این اتفاقی که برایت افتاده، اتفاق خوبی نبوده است؛ درصورتی‌که تنها خدا می‌داند خیر و صلاح بندگانش چیست

گزارش کامل را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید


هم‌سفر لیلا ‌(راهنمای لژیون): خوشامد می‌گویم به همه عزیزان و امیدوارم حالتان خوب باشد و طاعات و عبادات شما قبول درگاه خداوند باشد • سر سفرهای افطار و سحری همدیگر را دعا کنید و همچنین من را هم بسیار دعا کنید.
ابتدا چند نکته را لازم است بگویم:


۱- اعضا لژیون مانند یک خانواده هستند که نباید مسائل خود را بیرون از خانه بیان کنند و باید محرم همدیگر باشند. وقتی خواهر لژیونی شما از تجربه و حس و حال خود می‌گوید و شما  این مسائل را بیرون از لژیون و یا با مسافر خود در میان بگذارید، احتمال دارد باعث شوید مسافر و هم‌سفری از راه درمان خارج شوند و این کاری جبران‌ناپذیر است، پس همیشه سعی کنید مثل اعضای یک خانواده محرم و رازدار همدیگر باقی بمانید.

۲- شما تحت هر شرایطی برای آمدن به کنگره باید از مسافر خود اجازه بگیرید و نمی‌توانید بدون اجازه‌ی او به جلسات و یا شعبه‌ی دیگری بروید. حتی اگر از فعال‌ترین و خدمت‌گزارترین افراد کنگره باشید، بازهم برای آمدن به کنگره باید از مسافر خود اجازه بگیرید و با رضایت او بیایید.
اگر مسافر شما مخالف به کنگره آمدن شماست، می‌توانید با صحبت با او و شناختی که از اخلاق و روحیاتش دارید، رضایت او را برای حاضر شدن در جلسات کسب کنید.

۳- از همه هم‌سفرانی که روز پنجشنبه در مراسم افطاری حضور داشتند و با تمام وجود خدمت کردند سپاسگزارم.

و اما سی دی جهان ذهن:


هم‌سفر اشرف: در وادی پنجم  می‌گوید ما سه جهان داریم ۱- جهانی که در آن زندگی می‌کنیم.۲- جهان خواب ۳- جهان ذهن
جهان ذهن قدرت زیادی دارد و می‌تواند هر چیزی را به خود جذب کند . اگر بخواهیم از افکار منفی دوری‌کنیم باید از ضد ارزش‌ها دورباشیم و فکرهای مثبت را جایگزین آن کنیم و اگر در تمام شبانه‌روز ذهن ما درگیر باشد مثل این است که در جهنم هستیم.هم‌سفر فاطمه ز: ما با دغدغه‌هایی که در ذهن خودمان به وجود آورده‌ایم از خودمان یک فرد دروغین که دور از خود حقیقی‌مان است ساخته‌ایم و با این فرد جدید ترس و ناامیدی و سختی را بر زندگی خود تحمیل کرده‌ایم.
در این سی دی می‌گوید جهان ذهن ما قدرتمند است و بر حال خوب و بد ما اثر دارد و قدرتش به خاطر این است که تصویری سازی می‌کند و هر چیز غیرممکن را در ذهن خود ممکن می‌کند.
درواقع جهان ذهن می‌تواند ما را به بالاترین نقطه و یا پایین‌ترین نقطه بکشاند. خداوند جهان ذهن را به‌عنوان ابزاری خلق کرد که به‌وسیله اختیار و نگاه خود با جهان هستی ارتباط برقرار کنیم و از زندگی لذت ببریم یا زندگی را بر خود سخت بگیریم و خواسته‌های ما تعیین‌کننده سرنوشت ما هستند.

هم‌سفر فاطمه ع: نکته‌ای در سی دی بود که می‌گفت جهان ذهن می‌تواند هر چیز غیرممکن را ممکن کند و امیدوارم من با توجه به این مسئله خیلی از چیزهایی که فکر می‌کنم غیرممکن است را با تصویرسازی برای خود ممکن کنم.

هم‌سفر شهلا: من متوجه شدم در سی دی می‌گوید  هر چهار وادی اول را باید اجرایی کنی تا به این وادی پنجم برسی و جهان ذهن را حس کنی و از آن برداشت کنی. وقتی انسان پا به هستی گذاشت احتیاج به یک ابزار قدرتمند داشت و این ابزار همان جهان ذهن است که همه‌چیز را به‌طور درونی می‌سازد. ذهن را به سیاه‌چاله‌ای تشبیه کرده‌اند، چرا که سیاه‌چاله‌ها همه‌چیز را به خود  جذب می‌کند حتی نور.
اگر ما بخواهیم وادی پنجم را اجرایی کنیم باید جهان ذهن خود را به آرامش برسانیم  که این عمل با دوری کردن از ضد ارزش‌ها صورت می‌گیرد.
اگر ذهن مداوم مشغول و درگیر افکار مختلف باشد دیگر انرژی برای کارهای خود نداریمهم‌سفر زهرا: آقای امین می‌گویند وادی پنجم، اولین وادی است که در کنگره شخص وارد کار می‌شود؛ یعنی شروع به عمل می‌کند و در وادی اول می‌گوید تنها تفکر قدرت مطلق حل نیست بلکه توأم با رفتن و رسیدن آن را کامل می‌کند؛ و در وادی دوم فهمیدم هیچ‌کس مانند خودمان به فکر خودمان نیست و  خداوند قدرت مطلق است و اما تمام مسئولیت‌ها بر عهده خودمان است. در وادی پنجم آقای مهندس می‌گویند ما در جهان‌های مختلفی زندگی می‌کنیم ۱- جهانی که در آن هستیم  ۲- جهان خواب ۳- جهان ذهن 
زمانی که انسان آفریده شد  هستی وجود داشت  و برای این‌که انسان بتواند با این جهان در ارتباط باشد و بتواند از ویژگی اختیار استفاده کند و تمام آن چیزی را که بیرون وجود دارد را برای خودش بسازد و به وجود آورد و جایگاه انسانی خود را با استفاده از جهان ذهن و اختیاری که دارد به دست آورد.

هم‌سفر لیلا ‌(راهنمای لژیون): فکر می‌کنید چرا ذهن به ما داده‌شده است؟


هم‌سفر مژگان: چون انسان دارای اختیار است. با بالا بردن دانایی می‌تواند خودش را به بالاترین نقطه برساند و یک نیروی سازنده باشد  و اگر اطلاعات او کم باشد می‌تواند دارای نیروی منفی  باشد.


هم‌سفر فاطمه:  جهان ذهن است که باعث ارتباط ما با هستی می‌شود. چون ما در ذهن خود هر چیزی را تصویرسازی می‌کنیم و هر چیز غیرممکنی را ممکن می‌کنیم.

هم‌سفر لیلا ‌(راهنمای لژیون): ما انسان‌ها چون قطره‌ای از وجود خداوند هستیم و یک ویژگی خداوند کن‌فیکون (شو، شود)  است  ما انسان‌ها هم به همین‌گونه هستیم. باوجود اختیاری که داریم اگر ذهن نباشد با ویژگی کن‌فیکون خود می‌توانیم شو، شود های زیاد و در نتیجه تخریب‌های زیادی به وجود بیاوریم.
مثلاً بگویید فیل و یک‌دفعه فیل ظاهر شود و این می‌تواند تخریب زیادی داشته باشد.
برای همین ذهن به انسان داده شد که قدرت شو، شود، قبل از اینکه عملی شود از سد ذهن بگذرد. ما زندگی خود را تا الآن با همین امواج ذهنی خودساخته‌ایم.

هم‌سفر مینا: جهان ذهن را به سیاه‌چاله تعبیر می‌کنند که هر چیزی را جذب خود می‌کنند، ذهن انسان هم این خاصیت را دارد که همه‌چیز را جذب خود کند. جهان ذهن هر چیزی را به تصویر می‌کشد و به ما نشان می‌دهد.

هم‌سفر لیلا ‌(راهنمای لژیون): ذهن را به سیاه‌چاله تشبیه کرده‌اند، چون سیاه‌چاله یک ویژگی دارد و آن این‌که هر چیزی در فضا را جذب خود می‌کند .
ذهن انسان هم دقیقاً همین‌گونه است و هر موج و ارتعاشی را که در آن حد باشد به سمت خودش جذب می‌کند. مثلاً اگر در هستی افکار منفی در سطح ۵ باشد و افکار مثبت در سطح ۱۰ و انرژی من نیز در حد ۵ باشد همان افکار منفی و ناامیدی‌ها را جذب می‌کنم. ولی اگر با آموزش‌ها به درجه بالاتری رفته باشم می‌توانم افکار مثبت را جذب کنم. پس قدرت دادن به ذهن دست خودمان است.


هم‌سفر مهناز: آقای مهندس ذهن را به یک مجلس تشبیه کرده است که در آن نماینده‌هایی وجود دارند که از طرف مردم انتخاب می‌شوند که این نمایندگان راجع به خواسته‌های مردم بحث می‌کنند و به اجرا  درمی‌آورند  و در ذهن هم تصمیم گرفته می‌شود که خواسته‌ها چگونه و کجا به اجرا درآید. موقع که نمایندگان همه از بین آدم‌های نااهل باشند آشوبی نیست چون همه یکدست هستند و از هم خوششان می‌آید و اگر همه درراه درست باشند بازهم مجلس در آرامش است؛ اما مشکل وقتی است که آدم‌های اهل و هم آدم‌های نااهل باهم در مجلس هستند.
حالت اول آرامش ناشی از جهالت است.


هم‌سفر لیلا ‌(راهنمای لژیون): ذهن انسان تشبیه می‌شود به یک مجلس و جایی که بودجه مردم تقسیم می‌شود. در ذهن ما هم خواسته‌های معقول وجود دارد هم خواسته‌های نامعقول. حالا خواسته‌های نامعقول وقتی وارد ذهن می‌شوند انرژی ما را صرف چیزهای بیهوده می‌کنند که اثری در زندگی ما ندارد. مثلاً وقت خود را صرف این‌که مسافرم کجا رفته یا همسایه چه کرده و فکر می‌کنیم این‌ها هزینه‌ای ندارد. ولی وقتی‌که باید صرف خودسازی خود کنم صرف کارهای بیهوده می‌کنم.


درست است افکار بیهوده ناخودآگاه در ذهن می‌آید ولی ما نباید انرژی صرف آن کنیم.
در مورد آرامش ناشی از  جهالت مثال بهشت و جهنم را برایتان  می‌زنم.

موقعی هست که می‌دانم یک جهنمی هست و من در آن زندگی می‌کنم و آن را می‌پذیرم، یا می‌دانم در بهشت زندگی می‌کنم و در صلح و آرامش به سر می‌برم.

اما یک‌وقت‌هایی هست در برزخ هستم و نمی‌دانم که جزو جهنمی‌ها هستم و یا بهشتی‌ها؛ و این باعث عذاب من می‌شود.

یک‌بار از آقای مهندس پرسیدم چرا یک مصرف‌کننده  اگر برای مدتی به کنگره بیاید و بعد بدون این‌که به درمان برسد از کنگره برود دیگر مصرف‌کننده خوبی نمی‌شود؟  ایشان گفتند برای این‌که دیگر می‌داند راه درمان وجود دارد و بازی او در آگاهی شروع می‌شود و همین اطلاعات و آگاهی‌هایی که در کنگره دریافت کرده، او را از جهنم و آرامشی که در آن داشت خارج کرده و به برزخ آورده است و این موضوع باعث می‌شود هرگز نتواند مصرف‌کننده خوبی باشد.

نکته‌ای دیگر در این سی دی این است که وقتی ما به یک‌چیزی مدام فکر کنیم و یا انجام دهیم، جزئی از وجود ما می‌شود .
مثلاً اگر مدام غیبت‌کنیم، غیبت کردن جزئی از صفات  ما می‌شود و ما از آن به بعد ناخودآگاه آن را انجام می‌دهیم.

ما در کنار خواسته‌های معقولی که داریم و هدفی که دنبال می‌کنیم یک سری خواسته‌های نامعقول هم به ذهن ما می‌آیند که همه آن‌ها نیازمند صرف انرژی هستند و این باعث می‌شود  یک انسان طمع‌کار باشیم؛  یعنی در یک‌لحظه می‌خواهیم به همه خواسته‌های خودمان برسیم.


و نکته آخر این‌که خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر خواسته‌های خود را تغییر دهند. مواقعی هست که ما می‌خواهم شرایط را عوض کنیم ولی خدا اذن آن را نمی‌دهد، چون  یک سری خواسته نامعقول داریم که باید از آن بگذریم. نه‌تنها از خواسته‌های نامعقول بلکه  از بعضی از خواسته‌های معقول خود هم باید گذشت؛ که این مصداق جمله‌ای است که در کنگره می‌گویند تا از خود نگذری به خود نمی‌رسی.

هم‌سفر زیبا: من خیلی به مسافر خود وابسته بودم و اوایل که سرکار می‌رفت موقع مصرف تماس‌های من را جواب نمی‌داد و مدام ذهن من مشغول بود که چه اتفاقی افتاده و به هیچ کاری نمی‌رسیدم و این کار هرروز من بود؛ اما با گوش دادن به این سی دی متوجه شدم چه تخریب‌هایی به خودم وارد کردم.

هم‌سفر اکرم من از مشارکت‌های بچه‌ها فهمیدم چقدر افکار منفی وجود مرا احاطه کرده است. مثلاً وقتی فرزندم امتحان دارد دغدغه ذهنی من این است که ممکن است امتحانش خراب شود و این استرس و افکار منفی به‌قدری زیاد است که تمام بدن من سرد می‌شود و با توجه به این سی دی فهمیدم باید کم‌کم این افکار را کنار بگذارم هرچند می‌دانم کار سختی در پیش دارم.


هم‌سفر لیلا ‌(راهنمای لژیون): هم‌سفرانی که افکار منفی زیادی دارند سی دی امواج بازدارنده ذهن را گوش دهند.


یک اصطلاح در روانشناسی هست که در زندگی و مواقعی که دچار افکار منفی می‌شوم کاربرد زیادی دارد و آن جمله این است: همیشه اولین احتمال ذهنت را رد کن.

یعنی اگر همسر شما دیر کرده است، شاید اولین احتمالی که به ذهن شما می‌رسد این باشد که تصادف کرده است. علم روانشناسی می‌گوید در این‌طور مواقع همیشه اولین احتمال ذهنت را رد کن، چون هیچ‌وقت درست نیست.


سؤال هم‌سفر مینا: اگر اتفاقی برای فردی پیش بیاید و من  ناراحت شوم و برای او دلسوزی کنم، آیا این اتفاق برای من هم رخ می‌دهد؟

پاسخ هم‌سفر لیلا: وقتی شما ناراحت می‌شوید به‌نوعی قضاوت و دخالت در کار خدا کرده‌اید. شاید این اتفاق بد به خیر و صلاح او بوده است و ناراحتی شما برای او، یعنی این‌که من بیشتر از خداوند به خیر و صلاح تو آگاهم و الان تشخیص داده‌ام که این اتفاقی که برایت افتاده، اتفاق خوبی نبوده است؛ درصورتی‌که تنها خدا می‌داند خیر و صلاح بندگانش چیست. اگر مدام به آن اتفاق فکر کنید باعث می‌شود آن را به‌سوی خود جذب خود کنید .

در آخر لژیون با دعای خالصانه‌ی هم‌سفران به پایان رسید.


نویسنده و تصویرگر: هم‌سفر فاطمه

دستور جلسه هفته آینده: سی دی پل


طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1397/03/3 ] [ 09:10 ق.ظ ] [ همسفر فاطمه ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات