ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام نامی اولین عاشق که اوست

لژیون دوم همسفران شعبه امین گلی «تو فقط لیلی باش» در روز دوشنبه 7/ خرداد/ 1397 با استادی هم‌سفر لیلا، دبیری هم‌سفر زیبا و با دستور جلسه‌ی «سی دی پل» ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.

انسان‌ها گاهی نقاب به چهره می‌زنند و وارد جامعه می‌شوند و این به خاطر این است که از کودکی به ما یاد داده‌اند برای این‌که دیگران دوستت داشته باشند باید خوب باشی، پس ما نیز نقاب به چهره می‌زنیم که بدی‌هایمان را از دیگران پنهان کنیم.

گزارش کامل را در ادامه مطلب بخوانید... 


هم‌سفر لیلا: قبل از شروع دستور جلسه از تمام هم‌سفران عزیزی که در روز پنج‌شنبه خدمت‌گزار بودند تشکر می‌کنم؛ انشا الله برکت خدمت‌هایتان همیشه شامل حال زندگی‌تان باشد.

دستور جلسه این هفته سی دی پل هست؛ یک سی دی ساده که نکته‌های بسیار خوبی دارد.

همان‌طور که می‌دانید پل مکانی است که انسان‌ها از آن عبور می‌کنند تا به مقصد خود برسند؛ اما مواقعی هست که انسان تبدیل به پل می‌شود و بعضی به خود این اجازه را می‌دهند که از انسان‌ها به‌عنوان پل استفاده کنند و از آنان عبور کرده تا به هدف خود برسند

پس این خود ما هستیم که با عملکرد اشتباه اجازه می‌دهیم دیگران از ما به‌عنوان پل استفاده کنند؛ درواقع هیچ‌کس نمی‌تواند ما را پل یا وسیله‌ی خود قرار دهد مگر اینکه ما این اجازه را به آن‌ها بدهیم.


و اما مشارکت‌ هم‌سفران:


هم‌سفر آمنه: در این سی دی آقای مهندس می‌فرمایند هیچ موجودی به‌اندازه خود، به خودش فکر نمی‌کند و انسان بدون تفکر مانند یک چهارپا است. چهارپایان نیز تفکر دارند، اما تفکر آن‌ها در حد خودشان و در مورد تغذیه، شکار، تولیدمثل و... است؛ اما انسان در همه مسائل تفکر می‌کند. انسان از طریق زبان دانایی و آگاهی خود را به دیگران نشان می‌دهد.


هم‌سفر مژگان: انسان‌ها تفکرات گسترده‌ای دارند. بی‌تفکر بودن انسان‌ها زمانی مشخص می‌شود که انسان کلامی را به زبان می‌آورد، بدون این‌که در مورد آن فکر کرده باشد، به خاطر همین همیشه در جلسات از خدا می‌خواهیم ما را از شر بزرگ‌ترین دشمن مان که همان جهل و ناآگاهی ماست دور بدارد. وقتی کسی از ما سؤالی می‌پرسد باید خوب به حرفش گوش کنیم تا به عمق سخنش پی ببریم و در پاسخ به‌صورت حرفه‌ای جواب دهیم تا جنجالی ایجاد نشود.


هم‌سفر زیبا: انسان نباید هرچه را که در ذهنش است به زبان بیاورد و بعضی مواقع سکوت بهترین راه است.


هم‌سفر مینا: انسان‌ها باید در موقع صحبت دیپلماسی داشته باشد، چون یک انسان متفکر هیچ‌وقت حرفی که در ذهنش است را به زبان نمی‌آورد و باید با خوب گوش دادن در هنگام صحبت با دیگران، از منظور واقعی طرف مقابلش آگاه شود و پاسخی دهد که جنجال به پا نکند.


هم‌سفر اکرم: انسان تا سخنی نگوید دانایی‌اش مشخص نمی‌شود، پس هر سؤالی از ما می‌پرسند باید قبل از جواب خوب در مورد آن فکر کنیم.


هم‌سفر زهرا: با آموزش جهان‌بینی ببینیم می‌توانیم دانایی خود را بالا ببریم.


هم‌سفر شهلا: این سی دی برای افرادی است که آموزش می‌بینند و در حال رشد هستند تا بفهمند در کجا چه عکس‌العملی نشان دهند. بعضی از انسان‌ها از دیگران به‌عنوان پل استفاده می‌کنند و برای خراب کردن دیگران از نقاط ضعف این افراد استفاده می‌کنند.


هم‌سفر لیلا: در هر کشوری روانشناسانی هستند که به فوتبالیست‌ها جهان‌بینی آموزش می‌دهند که در هنگام رویارویی با خبرنگاران به‌صورت حرفه‌ای پاسخ دهند تا هم برای خود و هم برای باشگاه ایجاد مشکل نکند.

حالا از شیرین می‌خواهیم نمونه‌ای از سؤالاتی که خبرنگاران از فوتبالیست‌ها می‌پرسند و پاسخ‌های جنجالی و حرفه‌ای را برای ما بگوید.


هم‌سفر شیرین:

 1- فلانی می‌گوید تو عملکرد خوبی نداشتی نظرت چیست؟

پاسخ رایج: فلانی را نمی‌شناسم (برای کوچک شمردن فرد) برای فوتبال ایران متأسفم که این آقا کارشناس است. او اصلاً در حد و اندازه‌ای نیست که در مورد من نظر دهند، عده‌ای با این حرف‌ها به دنبال  مطرح کردن خود هستند.

پاسخ حرفه‌ای: به نظر منتقدان احترام می‌گذارم. البته من تمام تلاش خود را بکار بردم، سعی می‌کنم در بازی‌های بعدی عملکرد بهتری داشته باشم.

۲- خیلی‌ها انتظار داشتند فیکس (بازیکن ثابت) باشی، اما باز هم به‌عنوان بازیکن ذخیره وارد میدان شدی چرا؟

پاسخ رایج: برای خودم هم سؤال است، از این وضع خسته شدم دیگر نمی‌دانم چکار کنم که در ترکیب اصلی قرار بگیرم. مگر چند هفته پیش که فیکس بودم بد بازی کردم؟ شاید باید در تمرینات بد باشم تا فیکس باشم.

پاسخ حرفه‌ای: این صلاح‌دید مربی بود؛ هر زمان تشخیص دهد به میدان می‌روم.

۳- می‌گویند این روزها تمرکز کافی نداری و دلت دیگر با تیم نیست، البته تو هم حتماً دلایلی داری مگر نه؟(گذاشتن حرف در دهان بازیکن)

پاسخ رایج: خیلی ممنون که حداقل قبول دارید که من هم ممکن است دلایلی داشته باشم. دشمنانی کنار تیم هستند که به‌موقع نامشان را خواهم گفت. بودن من باعث شده منافع بعضی‌ها به خطر بیفتد. همه می‌دانند من مثل بعضی‌ها اهل باج دادن نیستم.(با این حرف همه بازیکنان و کل باشگاه را زیر سؤال برد و به آن‌ها اتهام دزدی و باج‌گیری زد)

پاسخ حرفه‌ای: این‌طور نیست همیشه با تمام وجود در کنار تیم هستم.


هم‌سفر لیلا: زمانی هست که دیگران از ما به‌عنوان پل استفاده می‌کنند و برای رسیدن به اهدافشان از ما عبور می‌کنند و این خود ما هستیم که با رفتار خود تعیین می‌کنیم که دیگران چه رفتاری با ما داشته باشند. اگر ما انسانی باشیم که برای خود و جایگاه خودمان ارزش قائل شویم هیچ‌وقت هیچ انسانی به خود این اجازه را نمی‌دهد که برای رسیدن به اهدافش ما را وسیله خود قرار دهد.

وقتی ما از کوچه‌ای گذر می‌کنیم، اگر در خانه‌ای باز باشد ممکن است ناخودآگاه داخل خانه را نگاه ‌کنیم، ولی اگر درِ خانه بسته باشد، ما فقط از آنجا عبور می‌کنیم؛ این مثال برای خود ماهم صدق می‌کند.

وقتی ما یک درِ باز برای دیگران بگذاریم، هرکسی به خود اجازه می‌دهد وارد شود و در زندگی ما دخالت کند و از ما به‌عنوان وسیله‌ای برای رسیدن به اهدافش استفاده کند. دیوارهای زندگی‌تان را آن‌قدر بلند بسازید که هیچ‌کس نتواند وارد زندگی شما شود و از شما سوءاستفاده کند.

به نظرتان معمولاً چه کسانی و با چه خصوصیاتی به‌عنوان پل استفاده می‌شوند؟


هم‌سفر مهناز: کسی که تمام حرف‌هایش را به دیگران می‌زند و به آن‌ها اجازه می‌دهد در زندگی‌اش دخالت کنند و از او به‌عنوان پل استفاده کنند.


هم‌سفر مژگان: کسانی که به دیگران بیش‌ازحد اعتماد دارند.


هم‌سفر لیلا: کسانی که به دیگران زیاد اعتماد می‌کنند و تمام مسائل خود را می‌گویند، در واقع نقاط ضعف خود را در اختیار دیگران می‌گذارند. آقای امین در سی دی دامنه ارتعاش می‌گویند همه انسان‌ها بلااستثنا قابل‌اعتماد هستند، ولی هرکسی به نسبت ظرفیت و دانایی‌اش قابل‌اعتماد است.

و این ما هستیم که باید تشخیص دهیم کسانی که با آن‌ها صحبت می‌کنیم میزان دانایی‌شان در چه حد است. به‌عنوان‌مثال یک فنر را در نظر بگیرید که وزنه‌ای را به آن آویزان می‌کنیم، آن فنر تا حدی کش می‌آید و وزنه را می‌تواند نگه دارد، اما اگر وزنه‌ی بیشتری به فنر اضافه کنیم فنر از شکل خارج می‌شود و ممکن است از جا دربیاید.

اعتماد نیز همین‌گونه است، اگر به یک نفر که دانایی و ظرفیت پایینی دارد، اعتماد کنیم و مسائل خود را با او در میان بگذاریم، به دلیل نداشتن ظرفیتِ شنیدن صحبت ما، نمی‌تواند آن‌ها را پیش خود نگه دارد و در نتیجه به دیگران می‌گوید تا باری از دوشش برداشته شود.

مواقعی نیز هست که شخص دانایی بالایی دارد و ما هرچه به می‌گوییم هیچ‌وقت از سخنان ما سوءاستفاده نمی‌کند، حتی وقتی با او به مشکل برمی‌خوریم به خاطر دانایی بالایی که دارد از صحبت‌های ما سوءاستفاده نخواهد کرد.

بنابراین ما باید دانایی طرف مقابل را بسنجیم تا مشکلی برایمان پیش نیاید.

کسانی به‌عنوان پل استفاده می‌شوند که بی‌جهت در امور دیگران دخالت می‌کنند. وقتی دو نفر باهم اختلاف پیدا می‌کنند و شخص سومی خود را وارد قضیه می‌کند و به‌اصطلاح خود را وسط می‌اندازد، به‌عنوان پل استفاده می‌شود.


هم‌سفر زیبا: آیا می‌توان دو نفر که با هم مشکل دارند را آشتی دهیم؟


هم‌سفر لیلا: تا وقتی هردو طرف از ما نخواستند نباید این کار را انجام دهیم. حتی اگر هم از ما خواستند کمک کنیم باید تفکر کنیم و بیندیشیم که آیا ما دانایی لازم برای آن موضوع را داریم یا نه؛ و اگر دانایی لازم را نداریم کاری انجام ندهیم، چون ممکن است اوضاع را بدتر کنیم.

حال چه کسانی از دیگران به‌عنوان پل استفاده می‌کنند؟


هم‌سفر اکرم: کسی که اعتمادبه‌نفس پایینی دارد.


هم‌سفر لیلا: آقای مهندس می‌گویند وقتی یک نفر به شما حرفی می‌زند، به عمق حرف او وارد شوید و ببینید پشت پرده چه می‌خواهد و نقاب از چهره‌اش بردارید.

انسان‌ها گاهی نقاب به چهره می‌زنند و وارد جامعه می‌شوند و این به خاطر این است که از کودکی به ما یاد داده‌اند برای این‌که دیگران دوستت داشته باشند باید خوب باشی، پس ما نیز نقاب به چهره می‌زنیم که بدی‌هایمان را از دیگران پنهان کنیم.

بنابراین ما باید تمرین کنیم با تفکر بر سخن دیگران، چهره‌ی پشت نقاب آن‌ها را ببینیم و این امکان‌پذیر نیست مگر اینکه اول نقاب از چهره خود برداریم و خود واقعی‌مان را نشان دهیم.

نکته دیگر این‌که آقای مهندس می‌گویند سعی کنید پاسخ حرفه‌ای بدهید تا دیگران نتوانند از شما سوءاستفاده کنند و مثل آن فوتبالیست‌ها به دردسر نیفتید.

انسان‌های فکور هیچ‌گاه هر چیزی را به زبان نمی‌آورند.

نکته بعدی این است که آیا جوابی که می‌دهیم اوضاع را بهتر می‌کند یا نه؟ و اگر دیدیم اوضاع بدتر می‌شود بهتراست سکوت کنیم. گاهی اوقات نباید هیچ عکس‌العملی نشان دهیم و هیچ کاری نکردن بهترین راه است.

نکته آخر این‌که آقای مهندس می‌فرمایند یک فوتبالیست هرچقدر هم بهترین بازیکن باشد، ولی اگر توجهی به حرف مربی‌اش نکند، مربی او را کنار خواهد گذاشت. این در مورد راهنما و ره‌جو نیز صدق می‌کند، اگر ره‌جو بهترین باشد، اما به آموزش‌ها و فرمان‌های راهنما توجه نکند نمی‌تواند به نتیجه برسد...

بعد از مشارکت همسفران و سخنان همسفر لیلا، لژیون با دعای همسفران به پایان رسید.

نویسنده: هم‌سفر مینا

تصویرگر: هم‌سفر فاطمه

دستور جلسه دو هفته آینده: سی دی شرک از آقای امین
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1397/03/11 ] [ 05:04 ب.ظ ] [ همسفر مینا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic