ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام نامی اولین عاشق که اوست

لژیون دوم هم‌سفران شعبه امین گلی «تو فقط لیلی باش» در روز دوشنبه 21/ خرداد/ 1397 با استادی هم‌سفر لیلا، دبیری هم‌سفر زیبا و با دستور جلسه‌ی «سی دی شرک» ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.شرک از نقطه تعادل شروع می‌شود، یعنی زمانی که همه‌چیز روبه‌راه است و زندگی در تعادل است یک نیرویی می‌آید و همه‌چیز را خراب می‌کند؛ که البته این نیرو بد نیست، چون شاید این چیزی که من دارم به نفع من نیست یا باید خراب شود تا از اول آن را محکم و قوی بسازم.

در ادامه مطلب بخوانید...

 


هم‌سفر لیلا: اگر انسان بخواهد هستی را به‌گونه‌ای دیگر ببیند هیچ راهی وجود ندارد جز یادگرفتن علم؛ و این خیلی موضوع مهمی است که حتی حضرت محمد فرموده‌اند: ز گهواره تا گور دانش بجوی. حالا تعریف علم چیست؟

هم‌سفر مهناز: به کشف و درک قوانین هستی که در درون و بیرون ما جاری است و بر راستی و درستی دلالت دارد علم می‌گویند؛ و به کسی که آن علم را کشف کند کاشف علم و کسی آن علم را یاد بگیرد و به دیگران انتقال دهد شاگرد می‌گویند.

هم‌سفر لیلا:  هیچ انسانی تولیدکننده علم نیست، چون قوانین و علم در هستی وجود دارند و ما هر چه رشد کنیم و ظرفیت ما بالا برود، می‌توانیم آن علم را دریافت کنیم. مثل کشف پنی‌سیلین که دانشمندان خودشان آن را نساختند، بلکه این فرمول در هستی وجود داشت، فقط دانشمندان آن را کشف کردند. راهنمایان کنگره هم شاگرد هستند و تنها آقای مهندس و آقای امین در کنگره استاد و کاشف علم هستند.

نکته‌ی دیگر این سی دی این بود که سؤال شده بود چرا بیشتر انسان‌ها از قرآن فراری هستند؟

چون اول این‌که قرآن بدون تعارف و صریح صحبت کرده است و دوم اینکه بعضی از معانی کلمه‌ها را برای ما اشتباه ترجمه کرده‌اند و ما باید خدا را شکر کنیم که آقای مهندس و آقای امین بعضی از آیه‌ها و معانی قرآن را برای ما می‌شکافند تا ما متوجه معنی درست آن‌ها بشویم. یکی از آیه‌ها و کلماتی که اشتباه معنی شده "فی‌ها خالدون" است که یکجا در قرآن گفته‌شده که اگر کار بد و نیکی انجام دهید من جواب آن‌ها را به شما می‌دهم و در جای دیگری در قرآن آمده است که گفته‌شده اگر کار بد و نیکی انجام دهید تا ابد در جهنم و بهشت جاویدان خواهید ماند. وقتی این معانی را می‌خوانیم باعث می‌شود نسبت به قرآن حالت دافعه پیدا کنیم. درصورتی‌که بهشت و جهنم مکان نیست بلکه جایگاه است. من اگر قانون خدا را نقض کنم آن‌چنان در جهنم درون خود می‌سوزم و آتش می‌گیرم که هیچ‌کس نمی‌تواند ببیند و متوجه آن شود و بالعکس اگر از قوانین الهی پیروی کنم در درون خود در بهشتی زندگی می‌کنم و حال خوشی دارم که باز کسی آن را نمی‌بیند و متوجه نمی‌شود.

کلمه شرک به معنای شریک شدن است، یکی از آیه‌های کلام‌الله که در مورد شرک صحبت می‌کند چیست؟

هم‌سفر مینا: خداوند هر گناهی که پایین‌تر از شرک باشد را می‌بخشد به‌جز شرک.

هم‌سفر لیلا:  در زمان‌های گذشته که به مدرسه می‌رفتیم فکر می‌کردیم مشرکان فقط در زمان حضرت محمد هستند و کسانی که بت می‌پرستید را مشرک می‌نامیدند و هیچ‌وقت نمی‌دانستیم که همه ما انسان‌ها می‌توانیم مشرک باشیم. حالا یک سؤال؛ چرا فقط انسان‌ها می‌توانند شرک بورزند؟

هم‌سفر شیرین:  چون فقط انسان‌ها قدرت اختیار دارند و بقیه مخلوقات این اختیار را ندارند.

هم‌سفر لیلا:  خداوند وقتی انسان را خلق کرد برای هر حس او یک الهه به‌عنوان نگهبان و یا فرشته قرار داد. کسانی که در زمان حضرت محمد بت می‌پرستیدند احمق نبودند! آن بت‌ها واقعاً قدرت داشتند و می‌توانستند خواسته‌های مردم را برآورده کنند. اما وقتی خداوند دید که مردم زیاده‌روی می‌کنند و خدای نادیدنی خودشان را فراموش کرده‌اند و به پرستش آن بت‌ها مشغول هستند قدرت آن الهه‌ها را از آن‌ها گرفت. ولی باز مردم آن بت‌ها را که فقط نمادی بیش نبودند می‌پرستیدند، تا زمان حضرت ابراهیم که ایشان یکتاپرست بودند و شروع کردند به دعوت مردم به یکتاپرستی؛ تا جایی که تمام بت‌ها را شکستند.

آقای امین می‌گویند وقتی انسان دچار شرک می‌شود چه اتفاقی برای عقل او می‌افتد؟

هم‌سفر اکرم: وقتی انسان برای هر چیزی شریک قائل بشود قانون عکس و عکس‌العمل اتفاق می‌افتد؛ یعنی اگر ما برای خدا شریک قائل بشویم خداوند هم برای عقل ما شریک قرار می‌دهد. یعنی آن اختیاری که داریم از ما گرفته می‌شود. مثل مصرف‌کننده‌ای که وارد وادی اعتیاد می‌شود دیگر اختیار کارها دست خودش نیست، بلکه اختیارش را با مواد شریک است . اعتیاد به فرد مصرف‌کننده فرمان می‌دهد که چه‌کاری انجام دهد، کجا برود و کجا نرود.

هم‌سفر لیلا:  وقتی ما فرمانی را نقص می‌کنیم، چه فرمانِ خداوند باشد چه فرمان رتبه‌های پایین‌تر مثل راهنما، معلم، پدر و مادر و ...حکم صادر می‌شود که فرمان من هم نقص شود. مثلاً ره‌جویی که فرمان راهنمای خود را نمی‌پذیرد اگر خودش در جایگاه راهنمایی قرار بگیرد ره‌جوی او هم فرمان او را اجرا نمی‌کند.

و اما شرط خارج شدن از شرک این است که مسیری که رفته بودیم را برعکس کنیم، یعنی فرمان‌برداری از رب و مربی خود.

هم‌سفر مینا: اصولاً زدن قفل کار ساده‌ای است و باز کردن قفل کار بسیار مشکل. کسانی که از نیروی تاریکی پیروی می‌کنند کسانی هستند که موجب زدن قفل می‌شوند و کسانی که راه را پیدا می‌کنند و آن را به انسان‌های دیگر نشان می‌دهند کسانی هستند که کلید را پیداکرده‌اند.

هم‌سفر لیلا:  آقای امین می‌گویند ما نیروی‌های خود را با نیروهای منفی شریک می‌شویم. مثلاً کسانی بودند که اعتمادبه‌نفس بالایی داشتند، خیلی زیبا می‌توانستند صحبت کنند و هیچ ترسی نداشتند. ولی با یک نقض فرمان آن نیرو از آن‌ها گرفته شد و به نیروهای منفی واگذارشده است.

وقتی انسان اختیار دارد و نقض فرمان می‌کند شریک پیدا می‌کند و دچار جبر می‌شود. مثلاً اگر کسی در امور من خیلی دخالت می‌کند و من مجبور به پذیرش آن هستم، باید بگردم ببینم کجای زندگی‌ام نقض فرمان کردم و دیگر آن را انجام ندهم تا آن قدرت قبل به من بازگردد.

شروع شرک از زمان حضرت آدم بوده است. زمانی که خداوند به حضرت آدم گفت به شجره نزدیک نشو و او نزدیک شد و نقض فرمان کرد. پس شرک زمانی به وجود می‌آید که درون من یک خواسته‌ای شکل می‌گیرد که خلاف فرمان‌های الهی است و به آن خواسته‌های نامعقول می‌گویند.

اولین کسی که از وادی شرک خارج شد حضرت ابراهیم بود. او کسی بود که در اجرای فرمان‌ها خداوند هیچ‌وقت نقض فرمان نکرد، برای همین خداوند به او لقب خلیل‌الله را داد یعنی دوست خدا .

شرک در مورد مادیات چگونه است؟ زمانی که کسی از راه حرام مالی به دست می‌آورد در آن شریک قائل می‌شود، یعنی یا از آن مال اجازه ندارد استفاده کند یا اگر استفاده کند از آن لذت نمی‌برد. کسانی هم هستند از راه حلال مالی به دست می‌آوردند ولی باز اجازه استفاده از آن را ندارد و آن به دلیل طمعی هست که دارند و همیشه به‌اندازه خود راضی نیستند و بیشتر می‌خواهند.

راه خارج شدن از شرک در مادیات، بخشش است. یعنی بخشیدن یک‌دهم از مال خود.

انسان دامنه اختیارش با دامنه انتخابش فرق می‌کند. یعنی انسان وقتی به دنیا می‌آید می‌تواند هر کاری را با دامنه اختیاری که دارد انجام دهد. منتها هر انتخابی که می‌کند یک‌بخشی از اختیارش کم می‌شود. مثلاً فرض کنیم در بین دوراهی قرارگرفته‌ایم که یک‌راهش به جنگل می‌رسد و یک‌راهش به دریا. حالا اگر من انتخاب کنم که به‌طرف جنگل بروم، دیگر از دیدن دریا معاف می‌شوم. پس همیشه ما هر انتخابی که می‌کنیم در عوض چیزی را از دست می‌دهیم.

نکته‌ی مهم دیگر این سی دی این است که  اگر ما در بدترین نقطه‌ی تاریکی هم باشیم، بازهم نقطه‌ی پایین‌تری وجود دارد و بالعکس. و نکته‌ی دیگر این‌که، خداوند خودش نمی‌آید بنشیند و ببیند ما نقض فرمان کردیم و برای ما شریک قائل شود، بلکه سیستم هستی را طوری بناکرده که خودبه‌خود این اتفاق می‌افتد.

ما دو نوع شرک داریم: کسانی که خداوند را قبول ندارند و الهه‌ها را می‌پرستند مشرک هستند و کسانی که خدا را قبول دارند ولی پیامبر آن را قبول ندارند مثل خوارج آن‌ها هم مشرک هستند.

و آخرین نکته مهم این سی دی این است که شرک از نقطه تعادل شروع می‌شود، یعنی زمانی که همه‌چیز روبه‌راه است و زندگی در تعادل است یک نیرویی می‌آید و همه‌چیز را خراب می‌کند؛ که البته این نیرو بد نیست، چون شاید این چیزی که من دارم به نفع من نیست یا باید خراب شود تا از اول آن را محکم و قوی بسازم.

نویسنده: هم‌سفر شیرین

تصویرگر: هم‌سفر فاطمه
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1397/03/23 ] [ 10:36 ق.ظ ] [ همسفر شیرین ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات