ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام نامی اولین عاشق که اوست

لژیون «تو فقط لیلی باش» روز دوشنبه 97/4/25 با استادی هم‌سفر لیلا، دبیری هم‌سفر زیبا و با حضور گرم اعضا لژیون و دستور جلسه ( ادامه مبحث وادی سیزدهم) رأس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.


در هنگام بروز طوفان، انسان ترسو منتظر پایان طوفان است تا بدون این که تغییری در زندگی خود به وجود آورد، دوباره به همان زندگی قبل برگردد و ادامه دهد، اما انسان شجاع می داند این طوفان ها پیام آور درسی برای زندگی اوست و خود را برای تغییر در زندگی آماده می کند. 
و لطف خداوند شامل حال شجاعان می شود و طوفان ها از آن ها انسان های دیگری می سازند...


در ادامه مطلب بخوانید.....
======================================================================

از قلم است که گام های بلندش در سراسر گیتی، روان و جاری می شود; گویی جوی ها به هم می پیوندند تا رود یا رودهای خروشان را تشکیل دهند و آن محتوا را به همه انسان ها برسانند. اینها مجموعه ای هستند که اهداف و خواست های بشری را شکل می دهند و از تصور به تصویر و از تصویر به بنای حقیقت می رسانند و آن بنا، ساختاری است که نادانان در پی ویرانی آن بوده و هستند، و دانایان در پی بنای آن; ولی همیشه پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری بوده و هست و خواهد بود و اکنون، سرآغاز خط دیگری است که جویبارها روان شده اند و همه در یک نقطه به هم خواهند رسید و بستری پربار را تشکیل خواهند داد که به اقیانوس بزرگ، منتهی خواهد شد و آنگاه با فر ایزدی به مکان هایی که فرمان از آنجا می آید، گسیل خواهند شد و دوباره شکوه سپاه را به شکل دیگری، قدرت مطلق به نمایش خواهد گذاشت که فرمان آن،جنگ نیست ; بلکه فرمان آن،دادن محبت است به هرکس که در وجودش نور ،موج داشته باشد و این، دگر ابتدا و انتها ندارد، از آسمان بر خاک و از خاک بر بیکران خواهد بود.

همسفر لیلا (راهنما): قلم قداست خود را دارد و هر کس با قلم چیزی را روی کاغذ می آورد، آرام آرام به قداست آن پی می برد. اگر ما افکار خود را روی کاغذ بنویسیم، می توانیم افکار خود را متمرکز کنیم و در حین نوشتن به پاسخ بعضی سوالاتمان برسیم ،چون وقتی سوالات را می نویسیم، به مرور جواب هایی به ذهنمان می رسد که می توانیم از بینشان به بهترین جواب برسیم، بنابراین خداوند بی دلیل به قلم قسم نخورده چون واقعا معجزه می کند. پس چیزهایی که ذهنتان را مشغول کرده و ارزش ها و ضدارزش های خود را بنویسید تا ذهن خلوت تری داشته باشید.

نکته دیگر در پیام این است که همه ما مثل رودها و جوی های کوچکی هستیم که به هم می پیوندد و همه به هم کمک می کنیم تا یک نفر به رهایی برسد و در واقع من را یاد این جمله در کنگره می اندازد که: ( همه برای یکی و یکی برای همه) و هیچ کس به تنهایی نمی تواند به نتیجه برسد، اصولا تنهایی ادامه دادن برای انسان خطرناک است و حقیقتی که همه ما به دنبال آن هستیم در جمع و در کنار هم پیدا می شود.

انسان ها می توانند گرسنگی و تشنگی را تحمل کنند، اما تنهایی درد بسیار بدی است، تحمل آن سخت است. اگر انسان هایی در زندگی ما موانعی به وجود می آورند به خاطر همین تنهایی است و انسان ها به خاطر درد تنهایی به هم ضربه می زنند. بنابراین اگر دوست و همنشین خوبی در کنارتان دارید ، ارتباط خود را با آنها حفظ کنید و خودتان نیز دوست خوبی برای دیگران باشید تا خداوند دوستان خوب به شما عطا کند. در ضمن سر خود را زیاد شلوغ نکنید، چون انسان های بزرگ دوستان انگشت شماری دارند، پس همنشینان خود را با دقت انتخاب کنید و از لاک تنهایی بیرون بیایید.

وقتی ما در صراط مستقیم حرکت کنیم مثل این است که خانه ای را بنا می کنیم که در زمان ساختن این خانه انسان های نادان که درک درستی ندارند، با رفتار و کارهایشان و موانعی که سر راه ما قرار می دهند سعی در ویرانی این بنا دارند و ما باید آن قدر بنای خود را محکم بسازیم که هیچ کس نتواند آن را ویران کند.

همیشه سعی کنید سازنده باشید و قرص و محکم حرکت کنید. اگر شما از درون محکم شوید، هیچ کس نمی تواند در زندگی شما دخالت کند و با حرف هایش شما را به هم بریزد. آقای امین در سی دی مثلث شخصیت می گویند: وقتی شخصیت شما ضربه خورده و قوی نیستید و از درون متزلزلید، اگر کسی به شما ضربه ای بزند به هم می ریزید، مثل کسی که دستش شکسته و اگر کسی به آن ضربه ای بزند درد می گیرد، ولی اگر دستت سالم باشد هیچ مشکلی پیش نمی آید.

بعضی از انسان ها کارشان چیدن بال آرزوهای شماست، اگر چنین انسان هایی در زندگی شما وجود دارد، سعی کنید همنشین هایتان را تغییر دهید که به شما در رسیدن اهداف و آرزوهایتان کمک کنند و به شما بال و پر بدهند.
همسفر شهلا: چگونه این دوستان را پیدا کنیم؟ همسفر لیلا(راهنما): وقتی ما تغییر می کنیم و سطح خود را بالا می بریم،کم کم آدم هایی که در سطح ما هستند در مسیر ما قرار می گیرند و هم نشین ما می شوند و هرچه می خواهیم با انسان های بزرگ تر هم نشین شویم باید سطح آگاهی و دانایی خود را بالاتر ببریم تا بتوانیم با عقاب ها پرواز کنیم.

همسفر فاطمه:
چگونه با هم نشین های خود ارتباط خوبی داشته باشیم؟
همسفر لیلا(راهنما):
ما باید سعی کنیم چیزی که از دیگران انتظار داریم، در وجود خودمان به وجود آوریم و دوست خوبی برای دیگران باشیم و همین طور حریم خود را حفظ کنیم و در دایره خصوصی همدیگر وارد نشویم.

ما فقط می توانیم به کسانی که در وجودشان نور هست، محبت کنیم، کسانی که خود را به شیطان می فروشند و روشنایی های درونشان را از دست می دهند و در تاریکی ضدارزش ها قرار می گیرند، نمی توانند محبت را دریافت کنند و ورودی و خروجی های محبت در آنها بسته می شود. در ادامه وادی سیزدهم صحبت در مورد تغییر، تبدیل و ترخیص است که ما در هر مسئله ای این سه مرحله را می گذرانیم. مثلا یک مصرف کننده وقتی وارد کنگره می شود از مصرف کننده به مسافر تغییر می کند و بعد به انسان سالم تبدیل می شود و از سفر اول وارد سفر دوم می شود و ترخیص می شود. بعداز ترخیص مراحل دیگری هم وجود دارد. وقتی از یک مرحله ترخیص می شویم یک مرحله دیگر شروع می شود و کل زندگی ما همین گونه است و هیچ مرحله ای از زندگی ما درحال سکون نیست، حتی انسان هایی که در ظاهر ساکن هستند از مبدا خود انرژی کسب می کنند تا در زمان مناسب به حرکت خود ادامه دهند.

یوم الفصل به معنی روز جدایی است. وقتی می خواهیم وارد مرحله ای شویم و خط جدیدی را در زندگی شروع کنیم، باید از مرحله قبل جدا شویم که این مرحله ای سخت است که اگر بتوانیم از این مرحله عبور کنیم، مرحله بعدی لذت بخش خواهد بود.

در ادامه ساکنین از جانشین می پرسند: آیا حیات انسان از قانون اعداد پیروی می کند؟ یعنی مثل اعداد بی نهایت و پی رد پی است؟ جواب جانشین این است که بله چون انسان هیچ وقت از بین نمی رود، شاید با مرگ جسم ما از بین برود، ولی در صور پنهان از قانون اعداد پیروی می کنیم و هیچ موقع نفس از بین نمی رود.
همه اطلاعات چه مخرب و چه سازنده و درست که انسان کسب می کند، در آرشیو او می ماند و برای هستی ارزشمند است و به بُعد دیگر منتقل می شود ، برای همین می گوییم با مرگ مشکلات انسان از بین نمی رود و فرد مصرف کننده و معتاد در جهان دیگر هم معتاد است.

دیگر اینکه هرکس در زندگی رفتاری انجام می دهد که باعث رنجش شما می شود به خاطر ندانستن است، اگر ما این را قبول کنیم خیلی راحت دیگران را می بخشیم.

خداوند برای هر مشکلس که سر راه انسان است ، راه حل هایی قرار داده و ما به عنوان انسان هنوز آن را نمی دانیم یا زمان دانستن آن نرسیده است. مثل راه درمان اعتیاد که در گذشته افراد زیادی راه آن را نمی دانستند و نمی توانستند از آن خارج شوند، اما اکنونراه درمان قطعی آن پیدا شده است.
خداوندا دریا و آسمان و دشت، پوشیده از رقصنده های آسمانی ست و روح نا آرام من خواستار رهایی است; نه از خلاصی، بلکه دیدار معشوق است. خداوندا تنها تو را می ستایم و تنها تو را ستایش می کنم، برای انجام این عمل عظیم; شکر، شکر، شکر

خداوند هیچ گاه انسان را فراموش نمی کند و در بدترین شرایط نور خود را برای کمک به انسان می فرستد، پس هیچ وقت از مسائل و مشکلات نترسید، چون خداوند برای ایجاد تغییر در زندگی شما این مشکلات را سر راهتان قرار می دهد.
ما به عنوان انسان حق بهتر زندگی کردن و رسیدن به اهداف و دانایی و آگاهی را داریم و بدون این مشکلات و طوفان های زندگی هیچ گاه به ساحل امن و تغییرات نمی رسیم.

در هنگام بروز طوفان، انسان ترسو منتظر پایان طوفان است تا بدون این که تغییری در زندگی خود به وجود آورد، دوباره به همان زندگی قبل برگردد و ادامه دهد، اما انسان شجاع می داند این طوفان ها پیام آور درسی برای زندگی اوست و خود را برای تغییر در زندگی آماده می کند. و لطف خداوند شامل حال شجاعان می شود و طوفان ها از آن ها انسان های دیگری می سازند.
وعده های خداوند دروغ نیست و مطمئن باشید اگر در طراط مستقیم قرار بگیرید این وعده ها حتماً تحقق می یابد، ولی اگر به سمت ضد ارزش ها حرکت کنید ممکن است در همان موقع شیطان و نیروهای منفی پاداش شما را نقداً پرداخت کنند و از آن لذت ببرید، ولی در نهایت دچار مشکلات عدیده ای می شوید، ولی وعده خداوند تحقق می یابد و لذت آن بی نهایت و ابدی است.
در ادامه وادی سیزده از نقطه صحبت می شود که این نقطه ها به هم وصل می شوند و خط را به وجود می آورند و این خطوط زندگی ما را می سازند؛ مثل خطوط کار، ورزش ، تحصیل که اگر این خطوط را اشتباه رسم کنیم، زندگی رو به نابودی می رود.
بعضی از انسان ها فقط روی یک خط حرکت می کنند،مثل افرادی که فقط به دنبال پول یا کار هستند، چنین انسان هایی تک بُعدی هستند که در مواجهه با مشکلات قادر به حل آنها نیستند. انسان برای اینکه بخواهد از مرحله تک بعدی بودن عبور کند، نیاز به یک مثلث دارد که اضلاع آن عشق، عقل، و ایمان است که اگر انسان از این مثلث در زندگی استفاده کند، می تواند به آرامش برسد. این مثلث به یک خط نامرئی که همان خط خمر یا سیستم ایکس بدن است نیاز دارد.
در وادی سیزدهم بهشت را برای انسان توضیح می دهد، که بهشت وجود خود انسان است. در این بهشت نهرهایی وجود دارد: نهرهای آب زلال که از زیر درختان روان است که همان عقل انسان است، نهرهای عسل که همان عشق است، نهر های شیر که ایمان است و نهر های شراب که همان سیستم ایکس بدن انسان است ; که اگرخط خمر و مثلث عشق و ایمان و عقل در انسان درست کار کند، بهشت در وجود او بوجود می آید.
خط عقل: کارهایی که بسیار معقولانه است و ما در مورد آنها فکر می کنیم و از معرفت، عمل سالم و عدالت پیروی می کند. تمام خطوط زندگی ما باید صاف و زلال باشد تا بتوانیم به فرمان های عقل درست عمل کنیم، اگر از راه ضدارزشی کارهای خود را انجام دهیم نهر عقل دچار مشکل می شود. خط ایمان که تجلی نور خداوند است و وقتی در وجود انسان امنیت بر قرار باشد، ایمان در وجودش شکل می گیرد و نشانه آن در انسان داشتن چهره ای روشن، آسوده و مهربان است. خط خمر همان نهرهای اندروفین، انکفالین، سرتونین،استیل کولین و... است که هر کدام مسئول کاری در بدن است مثل خوابیدن، لذت بردن و... خطوط عشق و ایمان و عقل و خمر در ارتباط با هم هستند و در انسان سالم همه این ها باهم کار می کنند و هیچ یک مخالف دیگری نیست. سیستم ایکس بدن یک نعمت بزرگ از طرف خداوند است که سیستم شبه افیونی نیز گفته می شود که مخدرهایی را ترشح می کند که 200 برابر قوی تر از مخدرهای بیرون از بدن است، ولی انسان در اثر نا آگاهی و توجه نکردن به عقل و ایمان و با مصرف مواد و قرص اعصاب و نیز استرس و افکار منفی این سیستم را از کار می اندازد. اگر در انسان فقط خط عقل کار کند، همیشه در فکر و عمل حساب گرانه برخورد می کند و اگر نفعی برایش نداشته باشد کاری انجام نمی دهد. اگر فقط خط عشق در انسان کار کند دچار خودشیدایی مستان شده و بدون عقل و ایمان عاشق خود یا فرد دیگری می شود.

به عنوان مثال کسی که از عشقش جواب رد می شنود و اقدام به اسید پاشی می کند دچار خودشیدایی مستان است، چون فکر می کند مالک آن شخص است، در صورتی که عشق حس مالکیت نیست و معنای عشق چیز دیگری ست!

کسی که فقط خط ایمان را دنبال می کند دچار تعصب کورکورانه می شود. خط خمر هم بدون عشق و ایمان و عقل بازدهی خوبی ندارد، انسان هایی که از خرد جهانی تبعیت می کنند به سیستم ایکس و خطوط ایمان، عشق و عقل توجه می کنند و در بهشت وجود خود قرار می گیرند.
بعد از سخنان همسفر لیلا لژیون با دعای بچه ها به اتمام رسید.

دستور جلسه هفته آینده: بخش پایانی وادی سیزدهم و سی دی فلز وجودی از آقای امین دژاکام

نویسنده: همسفر مینا
تصویرگر: همسفر فاطمهطبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1397/04/30 ] [ 01:41 ب.ظ ] [ همسفر مینا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات