ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام نامی اولین عاشق که اوست...

روز دوشنبه 95/03/17 لژیون ما در شعبه ی امین گلی خمینی شهر،  با استادی همسفر لیلا و با حضور گرم و صمیمی اعضای لژیون و با دستور جلسه

بخش پایانی وادی سوم + سی دی پل

راس ساعت 17:30برگزار شد.

اگر شک نداری که مسیری که می روی درست است، اگر در همه ی اموراتت، خدا و رضایت او را در نظر می گیری، پس نگران سنگ هایی که به طرفت پرتاب می شود نباش. این ها نشانه های خوبی ست از رشد تو و این که در مسیر درست قرار داری.

در ادامه مطلب بخوانید...

===================================================

خلاصه سخنان استاد و اعضای لژیون:

در بخشی از وادی سوم ذکر می کند که شیطان، کشش نیروهای منفی و انسان های منفی باف در تلاش هستند که ما را از مسیر خود منحرف کنند.

شیطان: که تکلیفش روشن است، بسیار زیباست و با زیبایی هر چه تمامتر وارد افکار و اندیشه ی ما می شود و در این بُعد دشمن قسم خورده ی ماست.

کشش نیروهای منفی: این موضوع را هم هفته ی قبل در سی دی نقض فرمان تا حدودی بررسی کردیم وگفتیم نیروهای منفی با دادن قدرت و جاذبه و پول ما را به سمت مسیری که خود می خواهند می کشند.

انسان های منفی باف: خیلی جالب است که انسان های منفی باف را هم دقیقاً همتراز شیطان و کشش نیروهای منفی قرار داده است و گفته است که ما با دشمن بسیار نیرومندی مواجه هستیم.

همنشینی با انسان های منفی باف، حتی اگر هیچ حرف و سخنی هم بین ما ردّ و بدل نشود، روی انسان اثر می گذارد و به قول معروف:

در محفل خود راه مده همچو منی را       افسرده دل افسرده کند انجمنی را

و ما باید حواسمان به انسان های منفی بافی که گاهی اوقات کاملاً دلسوزانه وارد زندگی ما  می شوند و ساز مخالف می زنند و سعی در ناامید کردن ما دارند، باشد.

مثلاً: رفتن به کنگره بی فایده است، مسافرت اگر می خواست خوب شود تا به حال خوب شده بود و...

حالا اگر در زندگی با انسان های منفی باف مواجه شدیم، با آن ها چگونه بر خورد کنیم؟

1- با بعضی از آن ها که می شود کمتر ارتباط برقرار کرد، رابطه را کمتر کنیم؛ نمی گوییم قطع ارتباط، اما می شود با آن ها کمتر ارتباط داشت.

2- اگر انسان های منفی باف کسانی هستند که با آن ها زندگی می کنیم، سعی کنیم جملات منفی آن ها را با جملات مثبت خنثی کنیم. وقتی که یک نفر مرتب در حال فرستادن امواج با جملات و کلمات خودش است ما می توانیم با گفتن کلماتی مثل خدا بزرگ است، توکل به خدا، همه چیز درست می شود، امواج مثبتی به سوی او بفرستیم و به او اجازه دهیم که خودش تصمیم بگیرد که امواج مثبت ما را دریافت کند یا نه.

3- برایشان دعا کنیم.

اما یک نکته ی مهم: باید مواظب باشیم که ما خودمان تبدیل به یکی از این انسان های منفی باف نشویم و خدایی نکرده کسی را با حرف های خودمان ناامید نکنیم. و هر جایی که می رویم با خودمان امواج مثبتی ببریم و حال خوش را به همدیگر هدیه دهیم.

باور کنید گاهی اوقات یک کلمه یا یک جمله ی کوچکِ "همه چیز درست می شود"، یک نیرو و توانی به انسان ناامیدی می دهد که می تواند دوباره بلند شود و به راه خود ادامه دهد. شاید ما توان حل مشکلات همدیگر را نداشته باشیم(که قطعاً نداریم) اما می توانیم با دادن حال خوش به همدیگر، انگیزه و امید و توان دهیم.

در وادی سوم می گوید همیشه سربلند باشید، و برای حل مشکلات خودتان از هیچ کسی توقع نداشته باشید و تا لحظه ی مرگ، از تلاش دست بر ندارید و با امید به زندگی ادامه دهید.

نتیجه ای که از وادی سوم می گیریم:

1- کلیه ی مسئولیت کار و زندگی و مشکلات خودمان را خودمان بپذیریم.

تمام آنچه که در وادی سوم بحث کردیم می خواهد همین را به ما یاد دهد، که مسئولیت همه چیز زندگیمان را خودمان بپذیریم.

2- کلیه ی سختی های آن را با جان و دل بپذیریم.

سختی های چه چیزی را؟ سختی های آنچه که ما را به سوی انسان بودن سوق می دهد. سختی قدم هایی که به سمت هدفمان بر می داریم، به سوی شناخت از خودمان بر می داریم، سختی خدمت هایی که در طول زندگی انجام می دهیم. تمام این سختی ها را با جان و دل بپذیریم، چون می دانیم که در نهایت تلاش ما، نتیجه ی خوبی خواهد داد.

3- سعی کنیم با تمام توان، مسائل را با تفکر و تدبیر حل نمائیم.

گاهی اوقات ما برای حل مسائلمان، تلاش می کنیم، اما تمام توانمان را به کار نمی بریم؛ فکر می کنیم تمام توانمان را به کار برده ایم، اما این گونه نیست.

شخصی نزد استادی که در ساز زدن مهارت زیادی داشت آمد و گفت: استاد شما چگونه این قدر خوب ساز می زنید؟ من حاضرم تمام زندگی ام را بدهم که مثل شما ساز بزنم.

استاد پاسخ داد: من هم دقیقا همین کار را کردم!

یعنی من هم تمام زندگی ام را روی هدفی که داشتم گذاشتم. باید برای حل مسائل و مشکلات خود، با تمام توان جلو برویم و مشکلاتمان را با تفکر و تدبیر حل کنیم.

4-سعی کنیم از نظر مشورتی سایر انسان های صالح استفاده کنیم، ولی تصمیم نهائی را بایستی خودمان بگیریم.

افراد صالح که باید با آن ها مشورت کنیم چه مشخصاتی دارند؟

یکی از ویژگی های آن ها این است که خیر و صلاح ما را می خواهند؛ بیشتر از این که به فکر منافع خودشان باشند، به منافع ما فکر می کنند. به همین دلیل می توانند طرف مشورت خوبی باشند. پس با انسان های صالح مشورت می کنیم، اما تصمیم نهائی بر عهده ی خود ماست، تا اعتماد به نفس لازم در ما به وجود آید.

در کنگره هم همین طور است، هیچ کس به جای کس دیگر تصمیم نمی گیرد و همه ی راه ها به خودِ شخص ختم می شود تا پذیرش مسئولیت را یاد بگیرد.

پایان وادی سوم

======================================

بعد از آن همسفر نسیم، سی دی "پل" را کنفرانس دادند.

نتیجه گیری نهائی همسفر لیلا در مورد سی دی پل:

تو در هر مسیری که حرکت کنی، یک سری از انسان ها وجود دارند که قضاوتت می کنند، البته این در شرایطی است که تو در حال رشد باشی. تا وقتی که یک دانه ی کوچک زیر خاک باشی، دیده نمی شوی، اما وقتی که رشد کنی و قد بکشی و تبدیل به یک درخت پر ثمر شوی، آن وقت است که همه تو را می بینند و این دیده شدن، 2 حالت دارد:

1- یک عده تو را تحسین می کنند و به تعریف و تمجید از تو می پردازند.

2- یک عده ی دیگر قضاوتت می کنند و به دنبال نقطه ضعفی هستد که بر زمینت بزنند.

اما نقش تو چیست؟ اگر عده ای از تو تعریف کردند خداوند را شکر کنی و بگویی من هر چه دارم از توست و تمام تعریف هایی که از من می شود، در واقع از آنِ توست.

و بعد از شنیدن انتقاد، اول نگاه کنی و ببینی انتقاد سازنده است یا نه؟ آیا آن چه می گوید درست است؟ اگر انتقادش به جا بود، سعی در رفع اشتباهت داشته باشی و آن را درست کنی و اگر اشتباه بود به آن اهمیتی ندهی. بلکه آنچه باید برایت مهم باشد ، عملکرد خودت در پیشگاه خداوند است.

اگر شک نداری که مسیری که می روی درست است، اگر در همه ی اموراتت، خدا و رضایت او را در نظر می گیری، پس نگران سنگ هایی که به طرفت پرتاب می شود نباش. این ها نشانه های خوبی ست از رشد تو و این که در مسیر درست قرار داری.

سی دی پل و موضوعاتی که در آن مطرح شد، به درد کسانی می خورد که در حال رشد کردن و قد کشیدن هستند تا بدانند در کجا، چه عکس العملی نشان دهند.

بعد از آن لژیون با دعای همسفران به کار خود پایان داد.

پایان
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1395/03/23 ] [ 10:05 ق.ظ ] [ همسفر لیلا (راهنمای لژیون) ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic