ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ
اولین تجربه خدمت در جایگاه استادی همسفر مینا در کنگره 60تنها راه خارج شدن از سلطه نفس، فرمانبرداری از یک معلم و استاد بدون چون و چرا و بدون اینکه او را قضاوت کنیم و در مورد چگونگی انجام کارهایش نظر دهیم، است، این گونه می‌توانیم، فرمانده خوبی شویم.

گزارش کامل در ادامه مطلب...


به نام قدرت مطلق الله...

روز دوشنبه 97/07/23 جلسه سیزدهم از دور یازدهم کارگاه‌های

آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه هم سفران شعبه امین گلی با

استادی هم سفر مینا، نگهبانی هم سفر مهری و دبیری هم سفر پروین

با دستور جلسه " از فرمانبرداری تا فرماندهی " رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد محترم:

خدا را شکر می‌کنم که این توفیق نصیب من شد که در این جایگاه بتوانم خدمت کنم و از راهنمایی خوبم، تشکر می‌کنم که راه را برایم نمایان کرد.

موضوع جلسه از فرمانبرداری تا فرماندهی است که این دستور جلسه در تمام مراحل زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کنگره هم خیلی روی این موضوع تاکید شده که فرمانبردار خوبی باشیم و این خود یک آموزش برای ماست که با فرمانبرداری بتوانیم فرمانده خوبی شویم.


چون انسان در هر لحظه از زندگی، هم می‌تواند فرمانده باشد و هم فرمان بر. حال فرمانبرداری و فرماندهی چیست؟ فرماندهی جز خواسته‌های مهم انسان و همه ما درون خودمان دوست داریم که فرمانده باشیم که هم صور پنهان دارد و هم صور آشکار.

صور آشکار آن همان فرماندهی بر دیگران است مثل فرمانده ارتش یا در وجه کوچک‌تر آن، پدر خانواده که فرمانده خانواده است. صورپنهان آن همان فرماندهی بر اعضا و جوارح بدن خودمان است.

ما با افزایش توانایی خود می‌توانیم، فرماندهی خود را به بالاترین سطح بالا ببریم، مثلاً با ورزش کردن می‌توانیم بر اعضای بدن خود تسلط بیشتری داشته باشیم.

وقتی انسان بتواند کاری که قبلاً نمی‌توانسته انجام دهد و یا بر نیروهایی که خداوند از کودکی در اختیارش قرار داده است، مسلط شود، فرماندهی‌اش را بالا برده و در او احساس شادی به وجود می‌آید و انرژی زیادی کسب می‌کند.

ولی کسی که فرماندهی‌اش را از دست می‌دهد، در او احساس بازنده بودن و ناراحتی به وجود می‌آید. مواقعی در زندگی است که انسان بر اثر بیماری، کهولت سن یا اعتیاد نیروهایی که تحت اختیارش بوده را از دست می‌دهد.

کسی که وارد وادی اعتیاد می‌شود، اگر قبلاً می‌توانسته بیست ساعت کار کند، حال با دو ساعت کار کردن خسته می‌شود و یا درست نمی‌تواند راه برود و فکر کند، این شخص برای این که بتواند فرماندهی‌اش را بدست بگیرد باید مواد مصرف کند.

کسانی که میزان مصرف مواد خودشان را بالا می‌برند یا از مواد قوی‌تری استفاده می‌کنند مثلاً از شیره به هروئین روی می‌آورند، به خاطر همین قضیه است و ما نباید آن‌ها را سرزنش کنیم که چرا مواد مصرفی خودش را قوی تر کرده است، آن‌ها برای بدست آوردن فرماندهی، این بهای سنگین را پرداخت می‌کنند.

کسی که در تاریکی قرار می‌گیرد فرماندهی‌اش به دست نفس اماره می‌افتد و در واقع انسان اسیر نفس اماره می‌شود، شخصی که در چنین وضعیتی قرار می‌گیرد برای این که از زیر سلطه نفس اماره خارج شود، باید فرمانبرداری کند.

برای فرمانبرداری باید انسان به دانایی مؤثر که همان آموزش است برسد و برای آموزش حتماً باید یک راهنما، استاد و یا معلم داشته باشد و این کار خیلی مشکلی است چون نفس اماره نمی‌خواهد که شخص، از تحت اختیارش خارج شود، برای همین است که بعد از وارد شدن به کنگره، نمی‌خواهیم از راهنمایی خود اطاعت کنیم و مقاومت نشان می‌دهیم که باعث می‌شود درون ما به هم بریزد.

پس تنها راه خارج شدن از سلطه نفس، فرمانبرداری از یک معلم و استاد بدون چون و چرا و بدون اینکه او را قضاوت کنیم و در مورد چگونگی انجام کارهایش نظر دهیم، است، این گونه می‌توانیم، فرمانده خوبی شویم.

برای مثال کسی که می‌خواهد نقاشی یاد بگیرد و توانایی‌اش را در این زمینه بالا ببرد باید از فرمان‌های استادش اطاعت کند و آن‌ها را به عمل برساند تا هم نقاش خوبی شود و هم در عین حال بتواند به استاد خوبی تبدیل شود.

====================================================================================

رهایی هم سفر کبری رهجو خانم آمنه

رهایی هم سفر زیبا رهجو خانم لیلا

 

منبع: وبلاگ امین گلی

طبقه بندی: خدمت گزاران، 
برچسب ها: کنگره 60 شعبه امین گلی، کنگره 60 درمان اعتیاد، از فرمانبرداری تا فرماندهی،  
[ 1397/07/25 ] [ 06:08 ب.ظ ] [ همسفر لیلا (راهنمای لژیون) ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic