ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

                وادی دوم و تاثیر آن روی من به قلم همسفر شهلا

من همسفر وقتی خودم را هیچ فرض کنم اطرافیانم هم من را هیچ فرض می کنند و جایگاه خود را از دست می دهم. باید برای خودمان ارزش قائل شویم تا دیگران هم برای ما ارزش قائل شوند. 


در ادامه مطلب بخوانید.....


در این وادی از جنگ درون انسان بیان شده که همان تفکر و اندیشه است. منِ همسفر کنار یک مصرف کننده جهت را سال ها گم کرده بودم، یعنی آن چیزهایی که ارزش نداشت برای من ارزش شده بود و به چیزهایی که مهم بودند اهمیت نمی دادم.


با آموزشی که از این وادی گرفتم فهمیدم برای یافتن راه اول باید تفکر کنم و در راه رسیدن به تفکرم تلاش کنم. مخلوق به تمام چیزهایی که خلق شده اعم ازجمادات، گیاهان، حیوانات، انسان و...گفته می شود و هیچ کدام از این ها بیهوده و الکی به این جهان نیامده اند.

منِ انسان هیچ وقت نباید ناامید شوم، انسان یکی از مخلوقات خداوند است که توانایی هایش خیلی زیاد است، اما باید از توانایی های خود  در  جهت اصلاح خود استفاده کند.

وقتی منِ همسفر به کنگره می آیم توانایی هایی که بدست می آورم نباید در جهت اصلاح مسافر و یا اطرافیان استفاده کنم، با آموزش گرفتن باید نیروهای نهفته خود را از خواب بیدار کنم و در جهت آن برای رسیدن به تکامل خود حرکت کنم.


وادی دوم می خواهد به من بگوید که خودت را هیچ فرض نکن، تو بسیار انسان با ارزشی هستی و هر کاری بخواهی می توانی در راه صراط مستقیم انجام دهی و به هرجایی که بخواهی می توانی برسی، به شرط اینکه بتوانی توانایی هایت را زنده کنی و در جهت اصلاح خودت استفاده کنی.

من همسفر وقتی خودم را هیچ فرض کنم اطرافیانم هم من را هیچ فرض می کنند و جایگاه خود را از دست می دهم. باید برای خودمان ارزش قائل شویم تا دیگران هم برای ما ارزش قائل شوند.

حالا که خداوند مسیر کنگره را برای من همسفر باز کرده با آموزش گرفتن و اجرا کردن آن در زندگی باید جایگاه خود را به دست آورم تا بتوانم روی مسافرم تاثیر بگذارم.


و نکته مهم این وادی که مرا به خود جلب کرد واژه نیروی مافوق بود که به جای خداوند استفاده شده و شاید این سوال برای ما پیش بیاید چرا؟ خداوند را شاکر و سپاسگزارم که هر کلمه این وادی ها که به بیان و قلم آمده دنیایی از تفکر است که ممکن است این وادی را کسی بخواند که اصلا به وجود خداوند اعتقادی نداشته باشد و کار کنگره تنها نجات افراد از دنیای تاریک اعتیاد است و کاری به اعتقادات افراد ندارد.

من از این وادی یا راه نتیجه می گیرم که تفکر مختص به وادی اول و دوم نیست، بلکه در تمام وادی ها و تمام مراحل زندگی اهمیت دارد، نه تنها وادی اول، بلکه چهارده وادی در تمام زندگی ما کاربرد دارند.


خداوند را شاکر و سپاسگزارم که به من هم اجازه داد در کنار مسافرم از آموزش های کنگره بهره‌مند شوم. از آقای مهندس بنیان کنگره و خانواده بزرگوارشان تشکر می کنم که این بستر را برای ما فراهم کردند تا با علم درس زندگی کردن در راه صراط مستقیم به آرامش برسیم.


با احترام؛ همسفر شهلا 
طبقه بندی: مشارکت های مکتوب، 
[ 1397/08/5 ] [ 01:06 ب.ظ ] [ همسفر شهلا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic