ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام نامی اولین عاشق که اوست

لژیون «تو فقط لیلی باش» روز دوشنبه مورخ 1397 / 08 / 28  با حضور جمعی از همسفران و استادی همسفر لیلا، دبیری همسفر مژگان و با دستور جلسه ی « پرسش و پاسخ»  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود. 


آقای امین گلی روز پنج شنبه در صحبت هایشان فرمودند مهم بخشش شماست، چه هزار تومان و چه یک میلیون تومان. یعنی کسی که دارایی کمتری دارد، اما از همان مقدار می بخشد و حتی اگر شده یک هزار تومانی در سبد می اندازد به اندازه کسی که یک میلیون تومان کمک کرده است لذت می برد و مهم آن حسی است که ما دریافت می کنیم.

در ادامه مطلب بخوانید.....


همسفر لیلا: خوش آمد می گویم خدمت شما همسفران عزیز، امیدوارم حال و احوالتان خوب باشد و شاد و سلامت باشید. خیلی از دیدن همه شما خوشحال هستم و از شما به خاطر این که امروز در جشن گلریزان شرکت کردید تشکر می کنم.

چیزی که باعث خوشحالی من شد این بود که بچه های لژیون قبل از شروع جلسه می خواستند کمک های خود را بدهند که این موضوع نشان دهنده این است که شما به خوبی آموزش گرفتید و یاد گرفتید که باید در مکانی که هستید برای ارتقا و محکم شدن پایه های مالی اش تلاش کنید. همان طور که مرزبان عزیز گفتند مبلغ اصلا اهمیتی ندارد. آقای امین گلی در روز پنج شنبه گفتند مهم آن بخشش است، چه هزار تومان و چه یک میلیون تومان. یعنی کسی که دارایی کمتری دارد، اما از همان مقدار می بخشد و حتی اگر شده یک هزار تومانی در سبد می اندازد به اندازه کسی که یک میلیون تومان کمک کرده است لذت می برد و مهم آن حسی است که ما دریافت می کنیم.

باز هم از همه شما تشکر می کنم، انشاالله که برکت هر یک ریالی که بخشیدید، ده برابر، صد برابر به زندگی شما برگردد و خیر و برکت نصیبتان شود. اگر امروز به نیت ساخت شعبه برای کنگره در یکی از شهرهای کشور کمک کرده باشید، هر مسافری که به رهایی می رسد خیر و برکت بزرگی به شما می رسد و مطمئن باشید خداوند این را برای همه ما جبران خواهد کرد چون او هیچگاه بدهکار بنده خود نمی شود.

دستور جلسه امروز ما سی دی موج و ذره بود که به خاطر زمان اندک و پر بار بودن این سی دی آن را به هفته آینده موکول می کنیم و امروز به پرسش و پاسخ می پردازیم.

همسفرخدیجه:شما در جلسات قبل در مورد زخم هایی که در وجودمان داریم صحبت کردید و گفتید که اگر در وجودتان زخمی وجود داشته باشد که درمان نشده، بقیه زندگی شما بر مبنای آن زخم پیش می رود، این موضوع را برای ما توضیح دهید؟

همسفر لیلا: من در صحبت های خود مثال زدم و گفتم اگر یک نفر تمام بدنش دچار سوختگی شده باشد، هر کسی که در کنار او قرار گیرد و حتی اگر به او محبت کند و او را در آغوش بکشد، آن شخص همچنان درد دارد، یعنی چون وجود او زخمی و سوخته است حتی مهر و عشق دیگران را احساس نمی کند.

یعنی اگر از یک دوست ضربه خورده باشم، مثلاً به او اعتماد کردم و او از اعتماد من سوء استفاده کرده باشد و زخمی در وجود من به وجود آمده باشد، اگر این زخم را درمان نکنم  دیگر در زندگی ام نمی توانم به هیچ کس اعتماد کنم و ادامه زندگی من با همین حس بی اعتمادی پیش می رود.

یا مثلا دو نفر که عاشق هم هستند و اتفاقی باعث جدایی این دو نفر شود، آن زخمی که  باعث به وجود آمدن جدایی شده است همچنان در وجودشان باقی مانده است و اگر آن ها با شخص دیگری وارد رابطه شوند، آن زخم ها را با خود در تمام رابطه ها می برند و زخمی که در وجود آن هاست روی تمام روابط شان تاثیر می گذارد.

در کتاب 60 درجه در مورد تکرار تاریخ صحبت می شود و می گوید ما تجربه هایی در زندگی خود داریم که برای ما تکرار می شود و این به خاطر زخم هایی است که در وجود خود داریم. یعنی اگر من یک بار اشتباه کنم و مسیری را اشتباه بروم، اگر این مسئله حل نکنم، باز در زمان آینده تکرار تاریخ برای من اتفاق می افتد.

به عنوان مثال فرض کنید من همسایه ای دارم که در کار من دخالت می کند اگر این موضوع را در خودم حل نکنم، حتی اگر محل سکونت خود را تغییر دهم باز همسایه ای به همین شکل سر راه من قرار می گیرد و همچنان در کار من دخالت می کند.

یا بر فرض مثال من در خانه پدرم، به خاطر اعتیاد پدر و فرار از آن ازدواج می کنم، اما  چون این مشکل را در خود حل نکرده ام، ممکن است همسری که دچار اعتیاد است نصیبم شود.

جمله معروفی هست که می گوید: وقتی می خواهی آدرست را تغییر دهی، قبل از آن افکارت را تغییر بده.

یک سری آدم هایی هستند در زندگی که به ما زخم می زنند. این آدم ها از زندگی ما می روند ولی زخم ها و اذیت و آزارهای آن ها باقی می ماند و چون این زخم ها در زندگی ما هست ما با کسان دیگری که آشنا می شویم همان حس را نسبت به او داریم و به همین علت است که گفتم اگر در درونمان زخمی درمان نشده وجود داشته باشد، ادامه ی زندگی ما بر مبنای آن پیش می رود.

 

همسفر خدیجه: ممکن است در شرایط عادی حال ما خوب باشد و احساس کنیم زخم ما درمان شده است، ولی در زمان عصبانیت و با کوچک ترین جرقه ای همه زخم هایی که از دیگران خورده ایم به یادمان می آید. چرا این گونه است؟

 

همسفر لیلا:چون ممکن است پله هایی که برای درمان زخم رفته ایم فقط تسکین دهنده ی درد بوده و روی آن را پوشانده است. این که در هنگام عصبانیت زخمی که از طرف مقابلم خورده ام به یادم می آید نشان دهنده ی این است که هیچ درمانی صورت نگرفته است و من فقط با مسکن آن را آرام کرده ام.

همسفر خدیجه: آیا بخشش تنها راه حل درمان زخم های وجود ماست؟

همسفر لیلا: بخشش نیز مرحله ای از فرآینده درمان است که البته کار بسیار سختی است. خانم شانی دژاکام در مصاحبه ای گفته بودند:  شما زمانی می توانید کسی را ببخشید که توانسته باشید روی پای خود بایستید و خودتان را پیدا کنید، تنها در هنگام برگشت توان از دست رفته ی شما و برخاستن شما از زمین است که می توانید قدرت بخشش طرف مقابل راپیدا کنید. وقتی هنوز ضعیف هستید، هنوز زمین خورده اید و نتوانسته اید بلند شوید، و هنوز اذیت می شوید، مسلماً نمی توانید ببخشید.

پس ما بخشش را انجام می دهیم، ولی نه در ابتدای کار؛ چون ما نمی توانیم در اول کار کسی که به ما ضربه زده است را ببخشیم، شاید به زبان بگوییم بخشیدم، ولی در دل نمی توانیم ببخشیم و با یک تلنگر کوچک دوباره به یاد می آوریم، برای همین ما باید یک سری از مراحل را طی کنیم و این قدرت را پیدا کنیم تا بخشش خود به خود اتفاق بیفتد.

به نظر من نباید برای بخشش کسی زور بزنیم.

شمشیری که خوردیم درد داشت حال برای بیرون کشیدن آن نیز باید درد بکشیم، به همین علت گفتم زخم هایی که دیگران به شما زده اند و همچنین زخم هایی که خودتان به خودتان زده اید را بنویسید و در نزد خود نگه دارید، تا با هم برای درمان آن ها راه حلی پیدا کنیم.

همسفر اکرم:شرایط ورود به لژیون مالی چیست؟

همسفر لیلا:برای عضویت در لژیون مالی سالیانه حداقل پنج میلیون تومان باید پرداخت کنید، بعد از آن مجوز حضور در جلسات لژیون مالی برای شما صادر می شود، موضوع جلسات لژیون مالی هم کمک به محکم کردن پایه های مالی کنگره است.

در پایان لژیون با دعای خیر همسفران به اتمام رسید.

نویسنده: همسفر مینا

تصویرگر: همسفر فاطمه
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
برچسب ها: گلریزان، پرسش و پاسخ، درمان اعتیاد، کنگره 60، شعبه امین گلی،  
[ 1397/09/1 ] [ 01:42 ب.ظ ] [ همسفر مینا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic