ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام نامی اولین عاشق که اوست

لژیون «تو فقط لیلی باش» روز دوشنبه مورخ 1397 / 09 / 05  با حضور جمعی از همسفران و استادی همسفر لیلا، دبیری همسفر مژگان و با دستور جلسه ی « سی دی موج و ذره» رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود. 

هیچ لذتی در دنیا بالاتر از کمک راهنمایی نیست، وقتی ببینی یک خانواده نجات پیدا کرده، وقتی ببینی بچه‌هایی که معلوم نبود چه بلائی سرشان می آید، الان در آغوش گرم پدر و مادرشان قرار می گیرند لذتی می بری که قابل وصف نیست. به آن ها بگو هر کس این لذت را از دست بدهد معلوم نیست دیگر کی و کجا به او مهلت خدمت بدهند!

در ادامه مطلب بخوانید....

راهنمای گرامی خانم لیلا ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی به همسفران عزیز فرمودند: امیدوارم حالتان خوب باشد و این مدت دوری آموزش ها را کار کرده باشید و به خورد وجود شما رفته باشد. بعضی وقت ها اتفاقات تلخی برای ما می افتد، اما می خواهم بگویم تمام این اتفاقات برای ما لازم است، در مسیر زندگی همیشه این پستی و بلندی ها وجود دارند؛ چرا که اگر جاده ی زندگی همیشه صاف و مستقیم باشد نه تنها خوابمان می گیرد، بلکه انگیزه ادامه ی حرکت را نیز از دست می دهیم . چرا در بعضی ها بلافاصله بعد از رهایی از کنگره می روند؟ چون فکر می کنند تمام مشکلات آن ها حل شده و به آرامشی می رسند که حقیقی نیست، چرا که پس از رهایی حداقل 6 ماه تا یک سال برای تکمیل جهانبینی باید به حرکت ادامه داد و خیلی از بچه ها دوباره بر می گردند، چون به این موضوع پی می برند که هنوز نیاز به این آموزش دارند.

در طول این دو هفته برای اکثر شماها اتفاقاتی افتاد که شاید برای شما خوشایند نبود، ولی ما فقط ظاهر قضیه را می بینیم، ما در کنگره یاد گرفتیم که هر اتفاقی که در زندگی ما رخ می دهد، خیری در پس آن نهفته است. گاهی برای خود من هم مشکلی پیش می آمد که در ابتدا به نظرم شر بود ولی وقتی به درون آن می رفتم، می دیدم که یک خیری در آن وجود داشته و یک هدیه و یک نور الهی در آن  قرار داشت. برای همین است که آقای مهندس می فرمایند ما مشکلات هیچ کس را حل نمی کنیم، منتها کمک می کنیم تا نگاه آدم ها را به مشکلات عوض کنیم.

پس به هر مشکلی که در  زندگی با آن برخورد می کنید مطمئن باشید که به خیر و صلاح شماست. چرا؟ چون خودتان در مسیر خیر حرکت می کنید.  اگر شما در ظلمات و تاریکی حرکت می کردید ممکن بود اتفاقاتی که برای شما می افتاد ممکن است شر باشد، ولی چون شما در صراط مستقیم حرکت می کنید، رو به نور قرار گرفته اید و این نور در جهت خیر و صلاح شماست.  

چند وقت پیش قسمتی از صحبت های خانم مرجان را برای شما بیان کردم که از قول آقای امین می گفتند20 سال اعتیاد و دربه دری آمد تا پوسته ی شخصیت ما شکافته شود و بفهمیم که تفکرات و اندیشه های گذشته ما غلط بوده و اگر این تفکرات و اندیشه ها را اصلاح نکنیم به هیچ عنوان از این مخمصه بیرون نخواهیم آمد.

امیدوارم  آرامش در قلبتان به وجود بیاید و از طوفان های زندگی گذر کنید و به سلامت خارج شوید.

سفر دومی های عزیز آزمون کمک راهنمایی نزدیک است، انشاالله تلاش خود را بکنید. خدمت کمک راهنمایی چیزی نیست که شما راحت از کنار آن بگذرید، چرا که این خدمت باعث می شود خودتان آموزش بگیرید، یعنی یک سری آموزش هایی هست که شما در مرحله کمک راهنمایی می توانید آن ها را دریافت کنید و هیچ راه حل دیگری وجود ندارد. برای همین شما باید تلاش خود را بکنید.  شاید در این راه یک سری موانع و مشکلات برای شما به وجود بیاید و یا یک سری خواسته هایی سر راه شما قرار بگیرد، اما بدانید که آن حقه نفس است که خواسته های دیگر را برای شما با ارزش می کند.

چند روز پیش با راهنمای خوبم خانم الهه صحبت می کردم که ایشان فرمودند: از طرف من به رهجویانت بگو هیچ لذتی در دنیا بالاتر از کمک راهنمایی نیست، وقتی ببینی یک خانواده نجات پیدا کرده، وقتی ببینی بچه‌هایی که معلوم نبود چه بلائی سرشان می آید، الان در آغوش گرم پدر و مادرشان قرار می گیرند لذتی می بری که قابل وصف نیست. به آن ها بگو هر کس این لذت را از دست بدهد معلوم نیست دیگر کی و کجا به او مهلت خدمت بدهند!

نکته ی دیگر این که سفر اولی ها از رفتن و آمدن با همدیگر به کنگره صرف نظر کنید،چون تخریب های بسیار زیادی به وجود می آورد.

سپس راهنمای گرامی خانم لیلا از همسفران خواستند تا در مورد سی دی موج و ذره مشارکت کنند؛

همسفر زیبا: وقتی تنها باشیم خاصیت موجی ما کم می شود و خاصیت ذره ای ما زیاد می شود. این دو باید در کنار هم کار کنند، هر زمان هر کدام از این ها ضعیف شود تعادل زندگی به هم می خورد.

همسفر اشرف: خاصیت ذره ای به انسان شخصیت می دهد و اگر در انسان کم شود اعتماد به نفس خود را از دست می دهد و دچار بیماری می شود. مثل یک مصرف کننده مواد که احساس می کند دیگر شخصیتی ندارد و حس می کند کم رنگ شده است و خاصیت موج و ذره ای باید با هم به تعادل برسند

همسفر نسیم: خاصیت ذره ای این است که شخصیت و استقلال و اعتماد به نفس انسان را شکل می دهد و خاصیت موجی تبادل انرژی و ارتباط بین هستی را برقرار می کند

همسفر خدیجه: من وقتی این سی دی را گوش دادم به خود آمدم که ببینم در زندگی در مورد این دو خاصیت چه طور انجام وظیفه می کنم و در نهایت دیدم در زندگی به جای این که این دو خاصیت موجی و ذره ای خود را در خانواده و یا جامعه رشد بدهم، به نوعی خود را قربانی کرده ام تصمیم جدی گرفتم این مشکل را در خود حل کنم

همسفر مریم: انسان های در سال های قبل بر اثر از دست دادن خاصیت ذره ای جایگاه و شخصیت خودشان را از دست داده بودند و دیگر شأن انسانی جایگاهی نداشت. وقتی خاصیت ذره ای به تدریج باز سازی شد دوباره شأن انسانی احیا شد و برگشت و این باعث پیشرفت عظیمی در علم و دانش و زندگی بشری شد .

همسفر شهلا: زمانی که وارد کنگره شدم وقتی وارد جلسه می شدم حال خوبی داشتم و دیگر از حس ناامیدی خبری نبود، بعد از جلسه عمومی که وارد جلسه لژیون می شدم راهنما که تجربیات خودش را به من منتقل می کرد، نوری در لژیون احساس می کردم ،آرامش و انرژی می گرفتم و این همیشه برای من سوال بود که چرا حال من در جلسه و لژیون با هم فرق دارد؟ تا این که سی دی موج و ذره را از آقای امین گوش دادم و فهمیدم که جلسات عمومی و لژیون در کنار همدیگر باعث می شود این دو خاصیت در من به تعادل برسد و تقویت شود تا من بتوانم به حرکت خود ادامه دهم.

راهنمای گرامی خانم لیلا عزیز: خیلی ممنونم بابت مشارکت های شما همسفران عزیز. در این سی دی آقای امین در مورد سایت کنگره صحبت می کنند و می گویند سایت ممکن است برای ما که هر هفته در جلسات شرکت می‌کنیم و در نمایندگی‌هایمان هستیم، مثل یک چایی بعد از غذا باشد، ولی برای بقیه که از امکانات کنگره 60 برخوردار نیستند یک اولویت است، یک‌ نیاز اصلی ست و باید به سایت کنگره این‌ طور نگاه کنیم که در واقع پیشتاز و جلودار رساندن پیام کنگره به همه انسان‌هاست. به همین دلیل است که من خیلی روی کارهای بچه های وبلاگ نظارت دارم و در طول این سال ها که در کنگره بودم با تجربه ای که از خدمت بچه های وبلاگ دارم این است که بچه های وبلاگ نویس، پیشرفتی چند برابر دیگر اعضا دارند و برای جایگاه های راهنمایی مستعدتر هستند، چون یک وبلاگ نویس با گوش دادن و نوشتن سخنان استاد جلسه یا راهنمای لژیون می تواند نکات بیشتری را متوجه شود و آموزش ها در وجود او حک شوند و همین موضوع باعث می شود بیشتر رشد کند . به خاطر همین من از شما می خواهم در وبلاگ  خدمت کنید، خیلی ها هستند که دسترسی به کنگره ندارند، یا از کنگره دور شده اند و پیوند آنها به واسطه سایت کنگره است که بر قرار می شود.

هرکدام از ما در این قضیه رسالتی داریم.

رسالت ما این است که اگر در زندگی‌مان تغییری رخ‌داده برای دیگران بنویسیم، شاید تجربه ی ما برای یک نفر راهگشا باشد. خود من با یک گزارش از زندگی یک مصرف کننده که در کنگره به درمان رسیده بود، کنگره را  پیدا کردم و آن گزارش آنقدر به من امید داده بود که وقتی به کنگره آمدم اولین خدمتی که گرفتم وبلاگ نویسی بود و با تمام اشتیاق به این کار ادامه دادم و خیلی خوشحال بودم که همان طور که من از آن گزارش به حال خوش رسیدم ، با نوشتن یک گزارش توانسته بودم نور امیدی و چراغ راهی برای دیگران باشم .

و اما اولین چیزی که در کنگره به وجود آمد جلسات بود. به مدت دو یا سه سال چیزی به نام لژیون وجود نداشت و به خاطر این که دچار معرکه گیری و کارهای ضد ارزشی نشوند لژیون ها تشکیل شد و بعد از جلسه سفراولی و سفر دومی ها سر لژیون خودشان به آموزش می پردازند و کسی در شعبه بیکار نیست. درست است که لژیون آموزش و انرژی بسیار زیادی دارد، اما این موضوع نباید باعث شود که جلسات عمومی را زیاد جدی نگیریم و بگوییم اصل آموزش در لژیون است، آنجا راهنما تجربیات خود را به من منتقل می‌کند، دوستانم نیز هستند، آن‌ها را می‌بینم و با آن‌ها صحبت می‌کنم، خیالم راحت است و خیلی مهم نیست که در جلسه کنگره شرکت کنم یا نکنم. اگر بود بهتر است نبود هم خیلی مهم نیست. این تفکر، تفکر درستی نیست، به این دلیل که جلسات کنگره و لژیون‌ها دقیقاً لازم و ملزوم همدیگر هستند. من فکر می‌کنم و مطمئن هستم ره‌جویی که یکی از این‌ها را جدی نمی‌گیرد، مثلاً لژیون را جدی نمی‌گیرد و می‌گوید جلسه مهم است یا برعکس، درست رشد نمی‌کند.  

آقای امین با رساندن این سی دی به دست ما می خواهد بگوید که خاصیت ذره ای تو در جلسات رشد می کند، و لژیون فقط راه گشای شما نیست. کسی که برای دستور جلسات حضور ندارد، نباید انتظار خدمت داشته باشد؛ چون با نیامدن دیده نمی شود،  کسی که اول جلسه می آید و خدمت می گیرد و مشارکت می کند آن نوری که در چهره و وجودش احساس می شود و شادابی که در درونش به وجود می آید بیشتر از افرادیست که فقط برای لژیون حضور دارد.

تمام هستی شامل دو ویژگی است یکی خاصیت ذره‌ای و یکی خاصیت موجی. خاصیت ذره‌ای خاصیتی است که با استفاده از آن هر موجودی موجودیت پیدا می‌کند، یعنی در آفرینش برای اینکه هر موجودی مثل انسان یا هر حیوانی خلق شود بایستی یک موجودیتی داشته باشد، این می‌شود خاصیت ذره‌ای، یعنی یک موجود در هستی مثل یک‌ذره است ولی این ذره کاملاً مستقل است، یعنی وجود من یک موجودیت مستقلی است در کل کائنات.هر انسانی و هر مخلوقی این‌گونه است و ما می‌توانیم هر مخلوقی را به‌عنوان یک‌ذره در هستی در نظر بگیریم. مثلا یک نفر از علم و دانایی زیادی خیلی برخوردار است ولی نمی تواند در زندگی از آنها استفاده کند، چون نتوانسته شخصیت و استقلال خودش را رشد بدهد و دقیقا به مشکل برمی خورد.

اما یک خاصیت دیگر هم وجود دارد، چون این مخلوقات به ‌تنهایی نمی‌توانند به حیات خود ادامه دهند، آن چیزی که ارتباط بین اجزای هستی را به وجود می‌آورد خاصیت موجی است. خاصیت ذره‌ای به هرکسی و به هر موجودی موجودیت و استقلال شخصیت می‌دهد و خاصیت موجی ارتباط و تبادل انرژی بین ذرات هستی را به وجود می‌آورد. جمع این دو موضوع در کنار هم باعث می‌شود که هستی با تعادل به حرکت خودش ادامه دهد.

همسفر زهرا: هرکجا خاصیت ذره‌ای ضعیف شود شخص به‌تدریج دچار بیماری می‌شود. موجودیت، استقلال و اعتماد به ‌نفسش را از دست می‌دهد. مثل زمانی که شخص مصرف‌کننده مواد می‌شود، آنگاه مواد وارد سیستم بدن شخص شده و جایگزین موادی می‌شوند که خود بدن ترشح می‌کند.خاصیت ذره‌ای شخص و استقلال شخصیت او از بین می‌رودT بنابراین یک مصرف‌کننده مواد احساس می‌کند که دیگر شخصیتی ندارد، احساس می‌کند در این هستی موجودیتی ندارد و حس می‌کند کمرنگ شده است. 

راهنمای گرامی خانم لیلا عزیز: ما همسفران هم وقتی که وارد کنگره می شویم خودمان را گم کرده ایم، یعنی اصلا حواسمان به خودمان نیست که چه طور آدمی هستم و چه خواسته و چه رویاهایی داشتم. قبل از ازدواج که من آنقدر سرگرم کارهای خود بودم که به این چیزها فکر نمی کردم و بعد از ازدواج در زندگی خود را یک قربانی فرض می کنم و احساس می کنم باید فقط در خدمت خانواده باشم ،به خاطر همین شخصیت من درست شکل نگرفته و بخش خاصیت ذره ای وجودی من ضعیف شده و دیگر استقلالی از خود ندارد. این جا روی خاصیت موجی که باید با دیگران برقرار کنم نیز تاثیرگذار است. خاصیت موجی این است که ما با دیگران و هستی ارتباط برقرار کنیم. حالا منِ همسفر که با خواسته های غیر معقول اجازه ندادم خاصیت ذره ای خودم رشد کند چه طور باید انتظار داشته باشم که بقیه به من احترام بگذارند وقتی من خودم خاصیت ذره ای خودم را از بین برده ام؟ وقتی من به خودم احترام نمی گذارم، با رد و بدل شدن این خاصیت موجی، دیگران خدمت های من را نادیده می گیرند و با خود می گویند وقتی خودش برای خودش ارزش قائل نمی شود چرا من این کار را بکنم؟

هیچ کس این خاصیت ذره‌ ای درون من که پر از تخریب است را نمی تواند ببیند، ولی موجی که به سمت دیگران می فرستم چه؟ آیا جلوی آن موج را می شود گرفت؟ این موج است که به طرف مقابل من ناخودآگاه می گوید این شخص خودش به خودش احترام نمی گذارد و به فکر خودش نیست تو می خواهی به او احترام بگذاری و به فکر او باشی؟ و همین می شود که دیگران ما را دست کم می گیرند.

سوال همسفر زیبا: ما چگونه می توانیم این خاصیت ذره ای و موجی را در خودمان تقویت کنیم؟

پاسخ همسفر لیلا: ما دو نوع تنهایی داریم. نوع اول از جنس عُزلت و گوشه نشینی است. این تنهایی خوب است و همان تنهایی است که باید خودمان را بسازیم و رشد دهیم . پس برای تقویت خاصیت ذره ای باید اولین کاری که می کنیم این باشد که برای خودمان وقت بگذاریم. در تنهایی خودمان خلوت کنم، باید اعضای خانواده بفهمند که من هم در طول روز باید برای خودم وقت بگذارم و نیاز به این خلوت و تنهایی دارم. در آن تنهایی افکارمان را درست کنیم، متمرکز شویم و مراقبه کنم روی کارهای خودمان، با خداوند خلوت کنیم و با او حرف بزنیم.

کسانی که با خداوند رابطه خوبی ندارند چون برای این کار وقت نمی گذارند و فقط وقتی به سراغ خداوند می روند که خواسته ای از او دارند. فلسفه نماز برای مسلمانان این است که یک ساعت مشخص برای وقت گذاشتن برای خودم که با خداوند خلوت کنم نیاز دارم. پس خاصیت ذره‌ای به ما شخصیت و موجودیت می‌دهد و بایستی حفظ شود و لازم و محترم است. اما این موجودیت بدون ارتباط با موجودات دیگر نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد.  من بدون اینکه با دیگران تعامل داشته باشم از دیگران محبت و عشق دریافت کنم نمی‌توانم به حیات خود ادامه دهم.

حالا من در تنهایی و  گوشه نشینی خود را رشد داده ام و از الان به بعد قرار است در جامعه به خودم و همنوعانم کمک کنم. وقتی خودم را ساختم باید از آن گوشه نشینی بیرون بیایم، چون انسان با ارتباط با دیگران به تکامل می رسد. آن ویژگی که باعث می‌شود من بتوانم با دیگران، با راهنمای خودم و با خانواده ام تبادل انرژی کنم و اطلاعات خود را به دیگران انتقال دهم خاصیت موجی ست.

ما یک تنهایی دیگر داریم که از جنس انزوا و گوشه گیری ست، وقتی نتوانم از گوشه نشینی خارج شوم، تبدیل می شوم به آدم منزوی و گوشه گیر. این تنهایی خیلی بد و بسیار آزار دهنده است. 

سوال همسفر نسیم: چگونه در جمع فامیل و دوستان بتوانیم با آن ها به خوبی ارتباط برقرار کنیم؟

همسفر لیلا: آقای حکیمی همیشه می فرمایند در جمع که قرار می گیرید خودتان را با جمع هم سطح ببینید، مثلا در جمع فامیل یا خانواده و دوستان که هستیم خودمان را بالاتر از دیگران نبینیم، فکر نکنیم ما بیشتر از دیگران بلدیم و تمام صحبت های آنان را نادیده بگیریم، چون با این کار نمی توانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم. اگر خودت را پایین تر هم بگیری، چون حس ارزشمندی نمی کنی، پس قادر به برقراری ارتباط نخواهی بود.  پس ما باید خودمان را هم سطح دیگران بدانیم، تعادل را رعایت کنیم.  

برای این که من بتوانم یک شخصیت مستقل پیدا کنم اول باید شخصیت ذره ای را تقویت و در کنار آن خاصیت موجی را هم تقویت کنیم. این است که در طول روز برای خودم وقت بگذارم و در گوشه نشینی و خلوت خودم را بسازم و بشناسم و ببینم که چه چیزهایی را از دست دادم و یا از دست نداده ام.  این که من همیشه می گویم ارزش ها و ضد ارزش های خودتان را بنویسید برای همین است که خودتان را بشناسید. در وجود همه ی ما خوبی ها و ارزش های بسیاری وجود دارد که باید بگردیم و آن ها را پیدا کنیم.

وقتی ویژگی هایی مثل عشق و احترام از درون من مثل یک چشمه شروع کرد به جوشیدن، خانواده من هم سیراب می شوند، از عشق من آنها هم می توانند بهره مند شوند و در ادامه آن عشق را به من برگردانند.

پس نتیجه می گیریم این دو خاصیت موجی و ذره ای باید در کنار هم کار کنند.  هر زمان هرکدام از این‌ها ضعیف شود تعادل زندگی به هم می‌خورد. باید همیشه به این موضوع دقت کنیم که الان کدام خاصیت ما ضعیف شده است. وقتی یک مدت در تنهایی خودم بودم و تعادل به من بازگشت دوباره حس خوبی پیدا می‌کنم، پس باید به میان اجتماع و مردم برگردم.

چون اساس آفرینش بر این دو خاصیت به وجود آمده و ما هم خارج از آفرینش و خارج از طبیعت نیستیم و باید همیشه بین این دو خاصیت تعادل برقرار کنیم

در پایان لژیون با دعای خالصانه ی همسفران به پایان رسید.

 دستور جلسه هفته آینده: سی دی مال

نویسنده: همسفر شهلا

تصویرگر: همسفر فاطمه
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
برچسب ها: سی دی موج و ذره، کنگره 60، درمان اعتیاد، کنگره 60 شعبه امین گلی،  
[ 1397/09/7 ] [ 08:08 ق.ظ ] [ همسفر شهلا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic