ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام نامی اولین عاشق که اوست

لژیون «تو فقط لیلی باش» روز دوشنبه مورخ 1397 / 09 / 12  با حضور جمعی از همسفران و استادی همسفر لیلا، دبیری همسفر مژگان و با دستور جلسه ی « سی دی مال» رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود. 

برای محکم نمودن پایه های مالی، اول باید باورهای غلط و اشتباهی که تا به حال داشتیم مثل علم بهتر است یا ثروت و اینکه پول چرک کف دست است را از بین ببریم.

در ادامه مطلب بخوانید.....


مشارکت همسفران در مورد سی دی مال:

همسفر زهرا: از مهمترین موضوعاتی که در سی دی مال آقای مهندس به آن پرداختند این بود که یک سری عادات و تفکرات غلط که از قدیم به ما گفته می شد این بود که مرتب علم را با ثروت قیاس می کردند؛ یعنی می پرسیدند علم بهتر است یا ثروت؟ و اگر کسی هم ثروت را انتخاب می کرد با او برخورد بدی داشتند. انسان های بدون تفکر و ساده لوح این مسئله را می پذیرفتند که علم بهتر از ثروت است و برای همین فقط به سمت جمع آوری علم می رفتند. در دین اسلام هم گفته می شود کسی که معاش ندارد معاد ندارد، یعنی کسی که گرسنه است دین و ایمان ندارد. آقای مهندس در این سی دی می فرمایند برداشت ثروت و پول سریع اتفاق نمی افتد و چه بسا سال های زیادی طول می کشد، ما در کنگره یاد گرفتیم هر چیزی کاشتنی است و کاشتن صرفا فقط کاشت گندم ، چغندر و .... نیست بلکه عشق ، محبت ، دوست داشتن ، کینه ، فقر و ثروت هم کاشتنی است. یک طرز تفکر غلطی که همه جامعه را فرا گرفته این است که آدم های ثروتمند صرفاً آدمهای بدی هستند و ثروت خود را از راه خلاف بدست آورده اند و یا به کسانی که زیاد درس می خوانند و تلاش می کنند برچسب خرخونی می زنیم و این تفکر و باور خیلی اشتباه است. در بیشتر کشورها سرمایه داران ایجاد شغل می کنند و با راه اندازی یک کارخانه چند هزار خانواده با آن امرار معاش می کنند. نکته مهم دیگر این سی دی مربوط به مثلث مال است که شامل سه ضلع می باشد یک ضلع این مثلث را درآمد تشکیل می دهد و ضلع روبرو هزینه های زندگی و ضلع سوم دارایی و پس انداز را تشکیل می دهد.

باید این نکته را دانست که میزان درآمد ما مهم نیست بلکه مدیریت آن مهم است؛ چرا که اشخاصی هستند که درآمد بسیار خوبی دارند ولی نمی توانند آن درآمد و پول را مدیریت کنند و هیچ پیشرفت و پس اندازی در زندگی خود ندارند و برعکس اشخاصی هم هستند که با درآمد خیلی کم توانسته اند با آن خانه و ماشین خریداری کنند و حتی ازدواج کنند. ما نباید در کسب ثروت و کاشتن سرمایه طمع کنیم و از صراط مستقیم خارج شویم . کسانی هم هستند از مال خود انفاق نمی کنند یعنی به فقرا کمک نمی کنند، به مریض های نیازمند کمک نمی کنند. این افراد کسانی هستند که نه خودشان از ثروتشان استفاده می کنند و نه دیگران.

همسفر فاطمه: همیشه این باور غلط با ما بوده است که علم بهتر از ثروت است در صورتی که علم و ثروت مکمل هم هستند و ما باید علم ثروت نگه داشتن را هم داشته باشیم.

همسفر نسیم: آقای مهندس فرمودند علاوه بر این که باید به علم و ثروت توجه داشته باشیم باید به ورزش هم اهمیت بدهیم چرا که هر چقدر ثروت و علم داشته باشیم ولی اگر بدنی مریض و نحیف داشته باشیم نمی توانیم از آن ها استفاده درست کنیم. ماشین انسان با ماشین آهنی که ما از آن استفاده می کنیم بسیار فرق دارد، ما هر چه تحرک و کار بیشتری کنیم بدن ما سالم تر می شود ولی ماشین آهنی هر چقدر کار کند زودتر فرسوده می شود. با ورزش کردن بین روح و جسم و نفس ما هماهنگی ایجاد می شود.

همسفر مژگان: قسمت پایانی این سی دی بسیار برای من تاثیر گذار بود و این گونه بود که هر زمانی در زندگی برای ما مشکلی پیش می آید نباید توقف کنیم بلکه باید حرکت کنیم و با مانع هایی که سر راه ما قرار دارد و برای هدف و مسیری که برای ما ارزش دارد بجنگیم و این جمله بسیار زیبای آقای مهندس را فراموش نکنیم که با حرکت راه نمایان می شود.

راهنمای عزیز خانم لیلا : هم من و هم شما باید در کنار این که پایه معنوی خود را قوی می کنیم، پایه های مالی خود هم قوی و مستحکم کنیم. اگر آقای مهندس از همان ابتدای تاسیس کنگره فقط به فکر جمع آوری نیرو و آموزش علم بودند و به مسائل مالی توجه نمی کردند حالا ما این شعبه را نداشتیم و باید در پارک و در باد و سرما لژیون تشکیل می دادیم. آقای مهندس توانستند با تفکر هم پایه مالی کنگره را محکم کنند و هم پایه مالی زندگی شخصی خودشان را. همان طور که می دانید آقای مهندس در این سی دی به این موضوع اشاره کردند که هر خریدی که ایشان برای زندگی خود انجام دادند با هزینه های کنگره کاملا جدا است. همه ی زمین های کنگره به نام آقای مهندس و یا خانواده ایشان نیست بلکه به اسم کنگره است و اگر روزی آقای مهندس و هیچ یک از افراد کنگره و حتی خود کنگره نبود، این مکان ها وقف می شود و به شخص خاصی تعلق نمی گیرد.

حالا مسائلی که در محکم کردن پایه های مالی به ما کمک می کند: اول باید باورهای غلط و اشتباه که تا به حال داشتیم مثل علم بهتر است یا ثروت و اینکه پول چرک کف دست است را از بین ببریم.

نکته دیگر این که چشم مان به دنبال ثروت کسی نباشد و تنها رزق و روزی را از خداوند بخواهیم. اگر چشم ما دنبال ارث پدر یا پدر شوهر و غیره باشد، هرچند حق ما است ولی باعث می شود رزق و روزی ما دست آن ها بیفتد و نیز باعث می شود ما هرگز حرکت و تلاش نکنیم و هر وقت هم به آن ارث برسیم هیچ برکتی برای ما نمی آورد و ممکن است آرامش ما را نیز از بین ببرد.

باور غلط دیگر که در جامعه ما وجود دارد این است که افراد ثروتمند و سرمایه دار را انسان های شارلاتان، دزد و بد می دانیم و یا این که حس می کنیم اگر فردی ثروتمند شد حتما به همسرش خیانت می کند و حتما پدر و مادر و همه اعضای خانواده اش را فراموش می کند و ....!

سومین باور غلط این است که پیشوایان دینی خود را فقیر می دانیم و برای همین فقیر بودن را یک ارزش می دانیم و افرادی که در مقابل و دشمن امامان بودند چون ثروتمند بودند، ثروت را چیز خوبی نمی دانیم . در صورتی که امامان و پیامبران ما فقیر نبودند، بلکه به خاطر نزدیک بودن با مردم ساده زندگی می کردند. در کنگره هم ساده زیستی وجود دارد، اگر توجه کرده باشیم آقای مهندس و تمام اعضای خانواده شان خیلی ساده لباس می پوشند و ساده زندگی می کنند. آن ها برای ما الگو هستند.

باور غلط دیگر این است که تصور می کنیم پول آخرت ما را از بین می برد و خراب می کند.

در مورد باورهای غلط صحبت کردم، اما نکته های دیگری نیز وجود دارد و آن کارهای عملی هست که باید برای قوی کردن پایه مالی خود انجام دهیم.

یکی این که تا حد ممکن از کسی قرض نگیریم و یا چیزی را به صورت وام تهیه نکنیم و اگر حالا در زندگی خود قرضی داریم با برنامه ریزی آن را پرداخت کنیم چرا که این قرض ها انرژی زیادی می گیرند و برکت را از زندگی ما دور می کنند . خیلی از قرض ها و قسط هایی که ما در زندگی داریم جز واجبات ما نیست و هیچ ضرورتی ندارند.

مسئله بعدی این است همیشه شکر گذار خداوند باشیم و هیچوقت ناشکر نباشیم؛ چرا که هر چقدر شکر گذار باشیم بیشتر رزق و روزی دریافت می کنیم .

و این را بدانیم که چه خودِ من برای پولم زحمت کشیده باشم و چه همسرم، باید ارزش آن را بدانیم چون برای بدست آوردن این پول هم وقت و هم انرژی گذاشته شده است .

قانون هایی برای حفظ پول و پس انداز کردن :

اولین قانون پس انداز این است که همیشه در زندگی یک دهم پول و درآمد خود را پس انداز کنیم و یاد بگیریم که با ۹۰ درصد باقی در آمد زندگی خود را اداره کنیم  و اگر برای این قانون هدفی داشته باشیم خیلی راحت می توانیم این قانون را اجرا کنیم و در هیچ شرایطی به آن یک دهم پول مان دست نمی زنیم.

قانون دوم حفظ پول است؛ وضع مالی خوب من بستگی به درآمد من ندارد، بلکه بستگی به این دارد که من چگونه از آن نگهداری کنم.

سومین قانون، جذب پول است؛ یعنی هر چقدر ما پول داشته باشیم، این پول پول های بیشتری به خود جذب می کند.

چهارمین قانون، قانون سه تایی است: بیمه، پس انداز، سرمایه. یعنی ما باید این سه گزینه را در زندگی خود رعایت کنیم. با پس انداز می توانیم یک دژ محکم مالی برای خودمان درست کنیم، یعنی باید طوری پس انداز داشته باشیم که اگر بر اثر اتفاقاتی نظیر قحطی، جنگ و یا ندادن حقوق ما تا شش ماه پول داشته باشیم و یا به غیر از پول چیزی داشته باشیم که بشود آن را به پول تبدیل کرد مثل طلا. در آخر صحبت هایم به شما پیشنهاد می دهم که هفته ای یک روز را انتخاب کنید و دو ساعت آن را مخصوص به فکر کردن به اوضاع مالی خود کنید. به این که آیا در پس اندازم موفق بوده ام یا نه؟

در پایان لژیون با دعای خیر همسفران به پایان رسید.

دستور جلسه هفته آینده: سی دی ارتباط

نویسنده: همسفر شیرین

تصویرگر: همسفر فاطمه 
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1397/09/14 ] [ 03:00 ب.ظ ] [ همسفر شیرین ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic