ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ
             بنام خالق عشق

لژیون" تو فقط لیلی باش "روز دوشنبه 97/10/3 با استادی همسفر لیلا و دبیری همسفر مینا و حضور گرم جمعی از همسفران با دستور جلسه "ادامه وادی چهاردهم " راس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود .


ما همسفر ی داریم که تمنای دلش رهایی ست یا تمنای دلش آموزش و خدمت . یکی هم می آید که از تنهایی در آید  آنهایی که تمنای دل شان رهایی و آموزش است به آن می   وقتی  سر لژیون هستند تمام حواس شان به صحبت های راهنماست و در حال نکته برداری هستند
اینها است که باعث رشد و ارتقاء رهجو می شود و بعد به خواسته خود الهام  می بخشد و از آن به بعد با پالایش های مداوم  ناخالصی های خواسته ی خود را از بین می برم   .  

در ادامه مطلب بخوانید....

سخنان استاد گرامی: 

سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر: امیدوارم حال همه ی شما خوب باشد . حال من هم خوب است . یکی از بزرگترین جشن هایی است که در طول سال در کنگره ۶۰ برگزار می شود جشن همسفران است یعنی روز شکوه و عظمت همسفر  . روزی است که نشان می دهد همسفر هم مهم هست  ، اهمیت دارد و به عنوان یک انسان و یک فردِ کنگره ای دارد حرکت میکند یک همسفر برای  درمان مسافر تا خودش نخواهد نمی تواند کاری انجام دهد اما به عنوان یک همراه میتواند با حرکت خوب و تغییر عقاید خود و آن چرخشی که در وادی چهاردهم در موردش صحبت کردیم در افکار و عقاید  و بهتر سفر کردن  مسافرش تاثیر  گذار باشد یعنی در ظاهر همسفر هیچ کاری از دستش بر نمی آید اما در باطن  او بسیار تاثیر گذار است .

اما ادامه وادی چهاردهم :

در مورد مثلث عشق گفتیم یک چیزی یا نمادی باید باشد که ما به آن  عشق  بورزیم مثلا کسی ک می گوید من عاشق خدا هستم باید  نشانه ای از الطاف او را دیده و حسش کرده باشد که به  خدا عشق بورزد واو  را بپرستد .
ضلع بعدی جاذبه بود که گفتیم نوع چرخش ما تاثیر دارد اگر چرخش افکار من به سمت خوبی ها باشد خوبی ها را جذب می کنم و اگر افکار منفی باشد ضد ارزشهای دیگران را به سمت خود جذب می کنم . و ضلع سوم حس بود .

همسفر زهرا: اگر بخواهیم موضوعی را حس کنیم باید با فرد مقابل هم حس شویم .
مثلاً آقای مهندس که در اعتیادش با مصرف کنندگان هم حس بودند توانستند اعتیاد را تجربه کنند و با انسان هایِ مصرف کننده حس مشترک داشته باشند و حس  آنها را به خوبی درک کنند و به آنها کمک کنند.

همسفر فاطمه : در جهان بینی در مورد حس گفته است که حس اولین قوه یِ به کار گیری عقل است .
تمام حیوانات و انسان ها بدونِ داشتنِ پنج حس نمی توانند زندگی کنند حتی جامدات هم حس دارند . 
 اولین نیرویی که عقل و عشق را به کار می اندازد همان حس است . حس مانند کتاب است و عقل و عشق و ایمان متن کتاب است و تمامی احساسات و دریافت ها  توسط حس  به عقل متنقل می شود. مثل  همان حس سوختن که حس لامسه است . انسان دستش را در کنار آتش قرار می دهد یک دفعه به عقلش فرمان می رسد که دستش را کنار بکشد  پس سوختن میتواند همان حسی باشد که میتواند به فرمان عقلمان کمک کند .
پس اگر حسمان خوب باشد در صراط مستقیم قرار می گیریم و به فرمان عقل نزدیک می شویم .

همسفر زهرا : حس یک گیرنده است و اگر در همه ی هستی و نیستی حس وجود نداشت هیچ گونه ساختاری به وجود نمی آمد  چیزی که تعیین می کند که یک نفر عاشق یک نفر دیگر شود و بین آنها عشق بوجود آید امواج مشابهی است که دریافت می کنند .

همسفر لیلا : در واقع در مرحله ی اول همه ی انسان ها توسط حس شان چیزی را دریافت می کنند و همان حس باعث می شود که از آن ساختار یک تصویری  در ذهنت به وجود آورند و توسط آن حس ، عقل  شروع به پردازش می کند . 
 همه انسانها دارای قدرت جاذبه هستند . سایه ها و قدرت جاذبه بین تمام موجودات هست ولی چیزی که تعیین می کند که یک نفر عاشق یک نفر دیگر شود و بین آنها عشق بوجود  آید و در واقع امواج را دریافت کنند حس است .   ما در جامعه می بینیم وقتی دو نفر با هم آشنا می شوند  عاشق یکدیگر می شوند چه چیزی اینجا باعث شده این اتفاق بیفتد در صورتی که شاید این خصوصیات را بقیه هم داشته اند ولی چرا به چشمِ بقیه نمی آید و فقط آن یک نفر امواج را گرفته و حالا این دو نفر عاشق و معشوقِ هم شده اند ؟
 چون آنها توانسته اند امواجی را حس کنند که بین آنها مشترک بوده و توسط عقلشان پردازش کرده اند و همچنین  همجنس یکدیگر بوده اند .
مثلا یک پشه در هستی جزء سایه ها حساب می شود ولی یک انسان نمی تواند عاشق  یک پشه بشود برای اینکه از جنس هم دیگر نیستند ولی  یک پشه زبان پشه دیگر را متوجه می شود .
 حس عنوان یک کتاب است و مطالب داخل آن کتاب عقل به حساب می آید .
 آقای مهندس در  سی دی  گفته اند اسم آتش که می آید حس همان آتش میشود ولی برداشت و نگرش  ما نسبت  به آتش از نوع مطالبی است که هر کدام در مورد آتش میدانیم .

 به آنچه هست پی بردن ؛ تمنای دل می خواهد . یعنی آن چیزی که واقعا هدف تو  و رویای توست  و  می خواهی به آن دست پیدا کنی تمنای دل می خواهد یعنی بدانی خواسته ی تو چه چیزی است ؟ 
مثلا من راهنما اگر اکنون خدمت های دیگری هم از جمله استادی یا نگهبانی و یا اسیسانتی  را به من بدهند  باید برای هر کدام از آن ها یک نیرو داشته باشم و زمانی که می آیم سر لژیون از نیروی من کم می شود و در نهایت از خواسته اصلی کم می شود .  پس هر کسی به هر خواسته ای که در  زندگی اش دارد و هنوز نرسیده  به این دلیل است که اولویت های دیگری نیز در کنار آن  مد نظرش بوده برای همین هر کسی باید بداند تمنای دلش چه چیزی است.

ما همسفر ی داریم که تمنای دلش رهایی ست یا تمنای دلش آموزش و خدمت . یکی هم می آید که از تنهایی در آید  آنهایی که تمنای دل شان رهایی و آموزش است به آن می   وقتی  سر لژیون هستند تمام حواس شان به صحبت های راهنماست و در حال نکته برداری هستند
اینها است که باعث رشد و ارتقاء رهجو می شود و بعد به خواسته خود الهام  می بخشد و از آن به بعد با پالایش های مداوم  ناخالصی های خواسته ی خود را از بین می برم   .  


ناخالصی های یک خواسته چیست ؟ مثلا مسافر من رها بشود که  جواب دندان شکنی به فامیل داده باشم پس با تمام وجود رهایی مسافرم  را برای خودش نمی خواهم یا می خواهم راهنما بشوم  که خود را به دیگران اثبات کنم . پس وقتی ناخالصی ها از خواسته جدا شد ا مسیر رسیدن به آن برایمان باز می شود و حس شروع می کند به  تزکیه و پالایش ، که تو برای خواسته ات ساخته شوی  مثلا من دلم میخواهد راهنما بشوم با وجود خواست قلبی ، الهامات و القاهات هم صورت می گیرد و کمک ها هم می رسند .
اما باید برای این جایگاه ساخته شویم چون ممکن است یکسری مشکلات  در موقع خواندن مطالب پیش بیاید که ما را نا امید بکنند   ولی باز باید مقاومت کنم و بروم جلو این موانع موقتی هستند و مطمئنا این ها همه می گذرند و به آنچه دوست دارید خواهید رسید.
 حس مانند قدرت مطلق است در تمام هستی و نیستی موجود است اما روءیت ناپذیر است.
 حس مانند خداوند است خداوند همه جا هست ولی ما نمیتوانیم او را ببینیم .

 حس هم دقیقاً همین طور است ممکن است من این جا نشسته ام  وبه یک نفر فکر می کنم که در کنارم نیست  در یک شهر دیگری باشد ولی فرد حس من را می گیرد مانندیک وقت هایی که به یک نفرفکر می کنید و همان زمان  به شما زنگ می زند  یا پیام می دهد یا احساس می کنید خیلی از آدم ها از نظر حسی یا  چشمی با هم در ارتباط هستند به خصوص بچه های کنگره یک موقع هایی است اصلا نیاز نیست با هم حرف بزنند از نگاه هم می توانند حرف یگدیگر بفهمند .  گاهی این اتفاق بین راهنما و رهجو هم  می افتد یعنی تو می توانی حسی شبیه حس خودت را بگیری . مثل آهن ربا که آهن را به خودش جذب میکند چیز های دیگری را جذب نمیکند حس من هم مثل آهن ربا است حس من از هر جنسی که باشد همان ها را جذب می کند اگر حس من ، حس کینه و دشمنی بود آدم هایی را جذب می کنم که این صفات  را در درونشان وجود دارد . اگر فکر کنم آدم های جهان بد هستند و یا و می خواهند به من ضربه بزنند واقعا یک چنین آدم هایی را جذب می کنم و این بستگی به نوع افکار و چرخش من دارد.

اگر همسفری به مسافرش شک کند مسافر حس او را می گیرد اگر فکر کند که به او بی اعتماد شده  حسش را می گیرد . تمام انسان ها حس هایشان بهم منتقل می شود به خصوص بین بچه های کنگره که این حس ها قوی است  . 
حس یک گیرنده است که عقل و عشق و ایمان را بکار می اندازد یعنی عقل و عشق ایمان ما توسط همین حس شروع به کار می کند اگر حس من آلوده باشد و حس خوبی نباشد عشق را در یافت نمی کنم وبه جایش نفرت را جذب می کنم و عقل من بر مبنای آن نفرت که دریافت می کنم واطلاعاتی که به عقل میرسد تصمیم می گیرد وتصمیم های اشتباهی ممکن است صادر کند و این به خاطر آن حس های اشتباهی که به آن رسیده و ایمان را از بین می برد 
مثلث عشق ایمان وعقل تحت تاثیرهمین حس حرکت میکند پس سعی کنید حس هایتان  را خوب کنید واگر  نسبت به یک نفر حس تان منفی شده ببینید علت آن چیست ؟ آن را درستش کنید .

 ما خیلی وقت ها می خواهیم بعضی از آدم ها را کنار بگذاریم حتما که نباید با کینه و ناراحتی از کسی گذشت با خوبی هم می شود او را کنار گذاشت  چرا چون باید حس خودت خوب باشد همانطور که می گویند اگر  عاشق من باشی در قلبت هستم اگر از من نفرت داشته باشید  در  ذهنت هستم پس ببخشید و بعد  تصمیم بگیرید کسی در زندگیتان باشد یا نباشد حس بیر ونی و حس ششم حسی است که بین حواس پنج گانه ظاهری و پنج حس باطنی ما به گونه ای ارتباط برقرار می کند چون ما جز حس های ظاهری  ، حس پنهانی هم داریم چشم های ما می توانند ببینند یا گوش هایمان می توانند بشنوند ولی در  خواب هر چیزی می بینیم حس های پنهانی ما هستند مثلا یک مصرف کننده ای که خواب می بیند مواد مصرف می کند ، می گویند که هنوز یک جاهایی در وجودش درست نشده وگر نه در خوابش چنین چیزهایی را نمی دید .

سپس  لژیون با دعای خالصانه اعضا به پایان رسید .

نویسنده : همسفر مریم 
تصویرگر : همسفر فاطمه
ویرایش و تنظیم: همسفر فاطمهطبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1397/10/13 ] [ 10:08 ق.ظ ] [ همسفر فاطمه ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic