ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام خالق عشق 

لژیون "تو فقط لیلی باش" روز دوشنبه 97/11/08 با حضور جمعی از همسفران و استادی همسفر لیلا، دبیری همسفر مینا و دستور جلسه  " سی دی ادیان" راس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود .

همسفرلیلا: خوش آمد می گویم به همه شما همسفران عزیز، امیدوارم حال و احوالتان خوب باشد، شاد و سلامت باشید و روزگار بر وفق مرادتان باشد و بهترین ها برای شما رقم بخورد. دستور جلسه این هفته سی دی ادیان است و....

در ادامه مطلب بخوانید....


همسفرلیلا: خوش آمد می گویم به همه شما همسفران عزیز، امیدوارم حال و احوالتان خوب باشد، شاد و سلامت باشید و روزگار بر وفق مرادتان باشد و بهترین ها برای شما رقم بخورد. دستور جلسه این هفته سی دی ادیان است و می خواهم همه شما در این دستور جلسه مشارکت داشته باشید،چون آقای مهندس گفتند راهنماها کمتر صحبت کنند و بیشتر شنونده باشند و رهجو ها  مشارکت داشته باشند. این که به شما میگویم برداشت های خود را در مورد سی دی ها بنویسید به خاطر این است که یاد بگیرید با خلاقیت خود صحبت کنید.

بخشی در وادی چهاردهم است که می گوید عشق انسان را خلاق به جهت تمامی علوم آماده می کند، یعنی یکی از ویژگی هایی که انسان عاشق دارد،این است که خلاق می شود. یعنی اگر شما عشق به کنگره و آموزش های آن دارید، خلاق می شوید و وقتی مشارکت می کنید فقط به چیزی که در سی دی گفته می شود بسنده نمی‌کنید. مثال هایی در مورد آن در ذهنتان شکل می‌گیرد، مثل راهنمایی که در موقع مشارکت خود فقط سی دی را توضیح نمی دهد و در بین آن از مثال هایی در مورد خود یا دیگران استفاده می کند و این به خاطر عشقی است که در وجود راهنماست، حال این عشق در وجود شما نیز باید به وجود بیاید.


و اما مشارکت شما عزیزان:


همسفر مریم: در این سی دی می‌گوید که همه انسان‌ها دانستنی های شان مربوط به تحصیلات و معلوماتشان نیست، وقتی یک ماشین خراب می شود ما باید مهارتی داشته باشیم تا بفهمیم عیب آن ماشین در کجاست و برای هر کاری باید دانش و مهارت داشته باشیم و دیگر اینکه ما باید با اجزای هرکاری آشنا باشیم و بلد بودن آن در توهم ما نباشد. برای جهان بینی هم باید انسان اطلاعاتی در مورد روان وجسم انسان داشته باشد. جهان بینی برای انسان ها همان ادیان است که در سراسر جهان وجود دارد و هر کسی دارای یک دین است . 


همسفر زیبا: هر دینی برای خود مراسم و آیینی دارد، مثل دین ما مسلمانان که آیین ما همان نماز خواندن، روزه گرفتن و حج رفتن و... است. هیچ کدام از این ها برای ما بیهوده نیست و هر کدام در زندگی ما نقش دارد و برای سلامتی ما مفید است.

قوانین دیگری در دین وجود دارد مثل دروغ نگفتن، غیبت نکردن و...که باید به آنها عمل کنیم. اگر کسی آیین دین را انجام دهد ولی به قوانین آن عمل نکند مثل زمینی است که شخم زده ولی چیز با ارزشی نداشته است.


همسفر فاطمه خ: آیین های دینی برای سلامتی ما مفید است، مثلاً دانشمندان به این نتیجه رسیدند که وقتی انسان به حالت سجده می رود امواج منفی که درونش وجود دارد، خارج می شود که باعث سلامتی او می شود.


همسفر اشرف: جهان بینی با ادیان کامل می‌شود که این ادیان مراسم و آیین خود را دارند، اگر مراسم آیینی را به خوبی اجرا کنیم ولی به قوانین دین عمل نکنیم مثل این است که زمین را شخم زده و چیز بی ارزشی بکاریم که نتیجه آن به خود ما و جامعه ما بر می گردد، پس اگر هر کار ارزش و یا ضد ارزشی انجام دهیم نتیجه آن مربوط به خود ماست.

دیگر اینکه زمان راه را به ما نشان می دهد و هدایت مان می کند و مسئولیت همه کارها با خود ماست و این طور نیست که بدون حرکت باشیم تا خداوند همه کارها را برای ما انجام دهد.


همسفر زهرا م: در بعضی از کشورها که به آیین‌های دینی توجه نمی کنند. قوانین اخلاقی کنار گذاشته شدند و به طور مثال بعضی افراد در مکان های عمومی مردم را به تیر می بندند و می کشند در حالی که در کشور ما چنین چیزی اتفاق نیفتاده است.


همسفر فاطمه ع: جهان بینی و روان با هم تکمیل‌کننده فرمان فکر و عقل است، زندگی روی زمین مثل یک مهد است که باید آموزش بگیریم و آموزش پذیر باشیم تا بتوانیم به فرمان عقل نزدیک شویم که فرمان عقل همان خواسته های کوچک و معقول است.نکته دیگر اینکه وقتی ما در دعاهای خود کسی را شفیع، قرار می‌دهیم؛ یعنی راهنمایی برای خود قرار داده ایم که نتیجه آن همان رهایی و وتراست. کسی که تفکر و تعقل نداشته باشد از زندگی ناامید می شود.


همسفر فاطمه ز: اگر فکر و عقل در کنار هم رشد کند به تکامل می‌رسیم و اگر تفکر درست و منطقی داشته باشیم می توانیم خواسته های خود را در ذهن تصویر سازی کنیم و به خواسته های خود با سعی و تلاش برسیم. هر چیزی را فقط با قوانین نمی‌توان اجرا کرد و یک سری باورها و اعتقاداتی وجود دارد که در کنار قوانین باید اجرا شود. مثلا کسی که به بهشت و جهنم اعتقاد داشته باشد با کسی که به آن اعتقاد ندارد زندگی متفاوتی خواهد داشت.


همسفر شهلا: قسمت عمده جهان بینی انسان به ادیان او برمی گردد و بیشتر کارهای روز مره ما در جامعه و خانواده به دین ما بستگی دارد؛ مثلا با نماز خواندن وقت شناسی و سحرخیزی را یاد می گیریم و بهداشت را رعایت می‌کنیم و همین طور ورزشی برای بدن است. با روزه گرفتن سموم بدن دفع می‌شود. ادیان علمی است که هزاران سال تجربه شده و در نتیجه سند بدون نقص است.


همسفر زهرا ع: بعضی از ما تصور می کنیم بعضی چیزها را خیلی خوب می دانیم، اما اینها تصور ماست، چون اگر ما واقعاً در هر زمینه ای ادعا کنیم که می دانیم، باید در آن قسمت به نتیجه مطلوب برسیم؛ توهم بلد بودن با بلد بودن متفاوت است. جهان بینی بدون ادیان امکان پذیر نیست، اما وقتی روی جهان بینی خود کار می کنیم، باید یک پیش زمینه اعتقادی داشته باشیم چون جهان‌بینی یک سری اعتقادات و تفکرات و اطلاعاتی است که انسان دارد و مبنای جهان بینی هر شخص همین اعتقاد است که از ادیان او باز می گردد. دین هایی که با راهنمایی پیامبران که راه درست را به دیگران یاد می‌دادند و از طرف خداوند و با توجه به ظرفیت انسانها برایشان آمده است. انجام مراسم آیینی قسمتی از ادیان است و قسمت دیگر آن کاربردی کردن آن است تا بتوانیم به هدف خود برسیم.


همسفر لیلا (راهنمای لژیون): ادیان، سی دی بسیار جامع و کاملی بود که آقای مهندس بعد از مدت ها در مورد خودِ ادیان صحبت کردند، چون همیشه به صورت نامحسوس از ادیان به ما آموزش هایی را می دادند، ولی در این سی دی به صورت کامل تر، در مورد ادیان به خصوص دین اسلام صحبت کردند.

اولین نکته‌ای که در این سی دی گفته شد این بود که آقای مهندس می گویند یک سری از انسان ها بلدند کاری را انجام دهند و یک سری هستند که توهم 'بلد بودن' را دارند و این دو خیلی با هم متفاوت است. یعنی اگر بخواهیم این موضوع را به زندگی روزمره خود ربط دهیم یعنی این که منِ انسان، بعضی مواقع،  واقعاً از چیزی اطلاع دارم و بلد هستم و اگر کسی در مورد آن از من نظر خواست می توانم او را راهنمایی کنم. اما در مواقعی' توهمِ بلد بودن' را دارم، یعنی فکر می‌کنم که بلد هستم در حالی که نمی دانم و باعث می شوم کار بدتر و خراب تر شود. بنابراین خوب است اگر کسی از ما مشورت خواست به این فکر کنیم که آیا علم آن را داریم یا نه؟

خیلی خوب است که انسان بداند در مورد چیزی می داند یا این که فقط توهمِ بلد بودن دارد و بتواند در جاهایی از کلمه 'نه' استفاده کند،' نه گفتن' به دیگران خیلی شجاعت می خواهد. انسانی که بتواند' نه 'بگوید و  بداند که 'نمی داند'، وارد هر کاری نمی شود و در هر کاری دخالت نمی کند و این گونه هم خود کمتر آسیب می بیند و هم به دیگران کمتر آسیب می زند.


نکته دیگر در این سی دی این است که یک سری از اطلاعات و آگاهی ها، از طریق دین به ما داده می شود. اعمال مذهبی ما مثل نماز خواندن و روزه گرفتن همه در همین دنیا به ما کمک می کند و برای سلامتی ما مفید است؛ روزه جسم ما را بازسازی می کند و سموم بدن را دفع می‌کند، با نماز خواندن انسان وقت شناس می شود، سحرخیزی را یاد می گیرد.

انجام اعمال مذهبی انسان را از گناهان و ضد ارزش ها دور می کند، خیلی از ضد ارزش هایی که ما در زندگی به صورت ناخودآگاه انجام نمی دهیم، به خاطر این است که ما از کودکی در دین خود یاد گرفته ایم. این دو بخش دارد:۱_انجام آیین های مذهبی ۲_ اجرای قوانین مذهبی.


انسانهایی که دچار تعصب شدید مذهبی می شوند و ریاکار هستند، به خاطر این است که فقط یک بخش دین را انجام می‌دهند و فقط به آیین‌های آن توجه می کنند و به بخش دوم که اجرای قوانین است توجه ندارند، این گونه افراد باعث می شوند که دیگران و به خصوص جوانان، دین گریز شوند و دین را افیون جامعه بدانند.

قوانینی که در قرآن به آنها اشاره شده است در علم جدید دنیا کشف شده اند؛ مثلا در دین می گوید: هر کاری انجام دهی، به خودت باز می گردد که اکنون به نام 'قانون کارما 'شهرت دارد. دین می‌تواند یک سپر دفاعی بسیار قوی در برابر نیروهای منفی باشد و کسی که دین داشته باشد( حال هر دینی) می‌تواند از نیروهای منفی دور بماند و خیلی از ضد ارزش ها را انجام ندهد.

نکته زیبای دیگری که در این سی دی بود آقای مهندس می گویند اگر چیزی را از کسی گرفتی، باید به جای آن چیز با ارزش تری به او بدهی. مثلاً وقتی کنگره ۶۰، مواد مخدر را از یک مصرف کننده می گیرد و به او داروی ot می دهد، سیستم ایکس او بهبود می‌یابد و به او بازگردانده می شود، در حالی که اگر فرد مصرف‌کننده به چیز با ارزشی دست نمی یافت محال بود که دست از اعتیاد خود بردارد.


نکته دیگر این که ما از آدمها انتظار داریم وظایف خود را انجام دهند ولی خود به وظایف خود عمل نمی کنیم. گاهی اوقات ما دلمان نمی خواهد دیگران رفتاری را با ما انجام دهند، در این صورت خود ما نیز حق نداریم که همان رفتار را با دیگران انجام دهیم،

امام علی می فرمایند: هرچه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند و هرچه برای خود نمی پسندی برای دیگران هم مپسند.

آقای مهندس می‌گویند در این دنیا هر چیزی به صورت زوج آفریده شده است و همه چیز از آن جفت به وجود می آید،یعنی اینکه اگر شما بتوانید با چیزی جفت شوید خلق و زایش صورت می گیرد . مثلا زن و مرد باهم جفت میشوند که همان شفع است و حاصل آن یک فرزند نیکو یا وتر است. وقتی ما پیامبران و امامان را شفیع خود قرار می‌دهیم یعنی با آنها جفت می‌شویم و نیروی آنها با نیروی ما هماهنگ می شود ، این گونه می توانیم به نقطه و هدفی که می خواهیم برسیم.

اما گاهی ما پیامبران و امامان را شفیع خود قرار می‌دهیم ولی با فرمان آنها جفت و شفع نمی شویم، که در نهایت  به نتیجه نمی رسیم و آنها از ما شفاعت نمی کنند. در رابطه با راهنما و رهجو هم این موضوع صدق می‌کند و اگر راهنما و رهجو شفع و جفت شوند و حس بین آنها به وجود بیاید به نتیجه و وتر و رهایی خواهند رسید.


شرایطی که رهجو و راهنما شفع می شوند، این است که رهجو راهنما را دوست داشته باشد و به او حس خوبی داشته باشد و دیگر اینکه از راهنما بی چون و چرا فرمانبرداری کند.


در پایان لژیون با دعای همسفران به اتمام رسید.نویسنده: همسفر مینا

تصویرگر: همسفر فاطمه
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1397/11/12 ] [ 08:27 ب.ظ ] [ همسفر مینا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic