ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

در کنگره ما آموختیم اعتیاد مسمومیت مزمن نیست بلکه جایگزینی مزمن است یعنی مواد سم نیست بلکه مواد مخدر بیرونی جایگزین مواد مخدر درونی شده است. اگر مواد مخدر سم است چرا یک مصرف‌کننده هنگام مصرف هیچ مسمومیتی در بدنش اتفاق نمی‌افتد و حالش بد نمی‌شود؟

در ادامه مطلب بخوانید....

============================================

اشرف عزیز، تجربه اولین جایگاه استادی بر تو هزاران مبارک...

انشاالله همیشه در مسیر خدمت ثابت قدم و استوار حرکت کنی به بالاترین درجه کمال انسانی که همان خدمت خالصانه به بندگان خوب خداست برسی...

به نام قدرت مطلق الله...

روز دوشنبه 97/11/08 جلسه سیزدهم از دور دوازدهم کارگاه‌های

آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه هم‌سفران شعبه امین گلی با

استادی هم‌سفر اشرف، نگهبانی هم‌سفر زهرا و دبیری هم‌سفر مینا

با دستور جلسه " سم‌زدایی یا سم نزدایی " رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد گرامی:

در ابتدا استاد محترم بابت این خدمت که اولین جلسهٔ استادی‌شان بود خداوند را سپاس گفتند.

دستور جلسه امروز سم‌زدایی یا سم نزدایی هست.

هرگونه مادهٔ خارجی که از هر طریقی وارد جسم شود و انسان را از حالت طبیعی خارج کند و تا حد مرگ برساند سم محسوب می‌شود. آقای مهندس فرمودند: به  اعتقاد متخصصین ترک اعتیاد، فرد مصرف‌کنندهٔ مواد مخدر مسموم می‌باشد و باید این سم از بدنش خارج شود تا بتواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.

 آن‌ها شخص را سم‌زدایی می‌کنند و هیچ‌گونه اطلاعاتی از اعتیاد و درمان اعتیاد ندارند ولی در کنگره یاد می‌گیریم قطع مواد باید به‌صورت تدریجی و پله‌پله باشد چراکه سیستم شبه افیونی یا سیستم X شخص مصرف‌کننده از تعادل خارج‌شده و باید دوباره به تعادل برسد و این کار به کمک شربت تریاک یا همان داروی OT  و روش DST انجام می‌شود.

برای درمان واقعی حداقل 10 ماه زمان لازم است و به روش‌های دیگر و کوتاه‌تر از این زمان امکان‌پذیر نیست. برای شخص مصرف‌کننده، مواد حکم سم را ندارد بلکه دارو محسوب می‌شود و این تفکر که  باید این سم را با روش سم‌زدایی از بدن خارج کنند تا به درمان برسند کاملاً اشتباه است.

شخصی که از این روش استفاده می‌کند هم ازنظر اقتصادی متضرر شده هم ازنظر جسمی و روانی دچار آسیب شدید می‌شود و به علت خماری شدید ممکن است برای آرامش اعصاب به دنبال قرص‌های روان‌گردان نیز برود که این کار از چاله درآمدن و در چاه افتادن است.

درروش سم‌زدایی سریع شخص را 4 ساعت بی‌هوش می‌کنند و وقتی شخص به هوش می‌آید دیگر هیچ اثری از مواد مخدر حتی مخدرهای طبیعی بدن درونش نیست و مورفین بدنش به صفر می‌رسد و این شخص وقتی به هوش می‌آید مانند مرغ پروبال کنده از خماری به این‌طرف و آن‌طرف می‌زند و حالت طبیعی ندارد.

 این روش ممکن است باعث  فراموشی، حواس‌پرتی و بیماری‌های عصبی و حتی مرگ شود . در صورتی می‌توانیم بگوییم مواد مخدر سم است که اگر به کسی که هیچ‌گاه مواد مصرف نکرده  به‌طور ناگهانی مقداری تریاک بدهیم  گویی مسموم شده باید سریع سم‌زدایی شود تا اثر مواد از بدنش خارج شود.

مصرف‌کننده‌های مواد مخدر، از مصرف خوراکی‌های حاوی ویتامین c  خودداری می‌کنند چون این نوع ویتامین اثر مواد را در بدن خنثی کرده  و باعث خماری شخص می‌شود.  همین‌طور اگر مصرف‌کننده 72 ساعت مواد مصرف نکند اثرات مواد از بدنش خارج‌شده و احتیاج به سم‌زدایی ندارد.

در کنگره ما آموختیم اعتیاد مسمومیت مزمن نیست بلکه جایگزینی مزمن است یعنی مواد سم نیست بلکه مواد مخدر بیرونی جایگزین مواد مخدر درونی شده است. اگر مواد مخدر سم است چرا یک مصرف‌کننده هنگام مصرف هیچ مسمومیتی در بدنش اتفاق نمی‌افتد و حالش بد نمی‌شود؟

در تریاک موادی مانند مورفین، کدئین و ... وجود دارد که در درمان بسیاری از بیماری‌ها نقش بسزایی دارد . حتی  در ساخت بسیاری از داروها  در پزشکی از تریاک استفاده می‌شود پس تریاک سم نیست. آقای مهندس در سال 84 مقاله‌ای در مورد سم‌زدایی نوشتند و برای اولین بار در سمینار سراسری اعتیاد موردبررسی قرار گرفت و خوشبختانه  از این روش کمتر استفاده می‌شود.

مصرف بالا و بیش‌ازاندازه هرگونه مادهٔ  غذایی  برای ما حکم سم را دارد چون باعث مسمومیت شده و ما را  از حالت طبیعی خارج می‌کند. اگر از دیدگاه علمی مواد را بشناسیم سم حساب نمی‌شود بلکه بهترین دارو است و اگر از دید خود به مواد نگاه کنیم مخرب و شیطانی است و اگر بخواهیم برای درمانش زود اقدام کنیم و عجله کنیم  مثلاً روش سم‌زدایی به مشکل برمی‌خوریم.

در آخر امیدوارم همهٔ مصرف‌کننده‌ها به کنگره بیایند و به روش DST درمان شوند و از آقای مهندس دژاکام نیز بابت این روش و کشف بزرگ کمال سپاس و تشکر رادارم.

منبع: وبلاگ امین گلی
طبقه بندی: خدمت گزاران، 
[ 1397/11/17 ] [ 08:08 ب.ظ ] [ همسفر لیلا (راهنمای لژیون) ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic