ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ
 به نام خالق زیبایی ها...

 لژیون "تو فقط لیلی باش" روز دوشنبه 98/7/22  با حضور گرم جمعی از همسفران و استادی همسفر خانم لیلای عزیز، دبیری همسفر شهلا و با دستور جلسه "سی دی اضافه وزن" راس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.


وقتی کسی می خواهد وزن خود را کم کند هدف او باید سلامتی باشد نه تناسب اندام و زیبایی.  وقتی هدف تو سلامتی باشد اعتماد به نفس بالایی می گیری و بر اثر حرف دیگران رژیم خود را رها نمی کنی....

گزارش کامل را در ادامه مطلب بخوانید...

همسفر لیلا( راهنمای لژیون): خیلی خوشحالم از دیدن شما،امیدوارم که در پناه خداوند شاد و سلامت باشید.در ابتدا خدا قوت می گویم به خانم زیبای عزیز به خاطر چهارده جلسه نگهبانی خیلی خوبی که داشتند. نگهبان بودن در عین حال که آسان است سختی های خودش را دارد و زیبا عملکرد بسیار خوبی داشت. به او خداقوت می گویم و انشالله خدمت های دیگر را در کنگره دنبال کنند.
در CD انتخابات آقای مهندس می گویند که برای انتخاب نگهبان جلسه، دبیر و مرزبان باید عمل سالم را رعایت کنیم. ما انتخابات مرزبانی را در پیش رو داریم و ما باید به کسی رای بدهیم که خدمتگزارترین است، یعنی خدمت و عمل او سالم است. قوانین کنگره را اجرا می کند و رهجوی با نظم کنگره است. حتی یک رای ما هم می تواند مهم باشد. 
هرگز نگویید رای دادن و  رای ندادن ما تاثیری ندارد، اختلاف رای ها خیلی کم است، پس سعی کنید در انتخابات شرکت کنید و کسی را انتخاب کنید که خدمتگزار سالم و دلسوزی است.

و اما دستور جلسه امروز که CDاضافه وزن است.

مدتی است آقای مهندس در مورد ساختمان جسم صحبت می کنند. اگر دقت کنیم می بینیم که جسم و روان بر روی یکدیگر تاثیر زیادی دارند، یعنی اگر من افکار منفی داشته باشم، حال خوبی نداشته باشم، استرس و اضطراب داشته باشم همه روی جسم من تاثیر دارد و هر بیماری نشات گرفته از افکاری است که از ذهن می گذرد.
برعکس این موضوع هم هست، هر چه جسم سالم تر باشد، ورزش کنیم و به تغذیه خوب اهمیت بدهیم، روی روان اثر خوبی گذاشته و حس و حال و انرژی ما را بالا می برد.
به خاطر اهمیت زیادی که سیستم ایکس دارد، آقای مهندس شروع کردند روی موضوع اضافه وزن و چاقی کار کنند و در این زمینه سی دی هایی را ارائه دادند که امروز سی دی اضافه وزن یک را کار می کنیم.

در ابتدا از  تجارب و مشارکت شما استفاده می کنیم:

همسفر سمیه: آقای مهندس نکته مهمی را در این CD بیان کردندکه آن صورت مسئله اضافه وزن است. من چند سال قبل رژیم لاغری گرفتم ولی دوباره اضافه وزن من برگشت چون با این صورت مسئله و جسم خود آشنایی نداشتم. من می خواستم با حذف کردن وعده غذایی خود وزن کم کنم ولی این کار باعث شد چربی بیشتری در بدن من ذخیره شود وسوخت و ساز بدنم کم شود. ایده ترازو و وزن کردن روزانه و مرتب خیلی خوب است. من این کار را عملی کرده ام و انگیزه ام برای بدست آوردن وزن متعادل بیشتر شده است.

همسفر خدیجه: من روش آقای مهندس را کاربردی  کردم، یعنی قبل و بعد از هر وعده غذایی خود را وزن می کنم، دقت کردم که مواد غذایی که در وعده های غذایی خود مصرف می کنم روی وزن من تاثیر دارد. مثالا  اگر وعده غذایی من برنج باشد، یا  غذایی که همراه نان بود وزن من را تغییر می داد، استفاده کردن از میوه در میان وعده ها باعث می شود که وزن کمتری بگیرم؛ آقای مهندس همیشه به نظم داشتن اهمیت زیادی می دهد.
مثلا اینکه به مسافران می گوید، داروی خود را سر ساعت مصرف کنید و ما هم باید در وعده های غذایی خود نظم و ساعت را رعایت کنیم و در زمان تعیین شده و منظمی غذا بخوریم. من با این کار ریزه خواری خود را کم کردم و دیگر هر ساعتی گرسنه نمی شوم و تاثیر خوبی برای من داشته است،  سعی کردم که نان را بیشتر مصرف کنم و احساس سیری بیشتری می کنم و پنچ روز در هفته صبحانه از  تخم مرغ استفاده کنم و این کار باعث شد سرگیجه من رفع شود و احساس سیری بیشتری کنم.

فاطمه ه: برای من سوال است که چرا من هرگاه ناراحت می شوم یا استرس پیدا می کنم اشتهای خودم را از دست می دهم ولی مسافرم برعکس من اشتهای بیشتری  پیدا می کند.

همسفر اشرف: من در رژیم غذایی خود صبحانه را حذف کرده بودم و فکر می کردم حذف کردن صبحانه باعث کاهش وزن می شود.  ولی آقای مهندس بیان کردند که نخوردن صبحانه باعث می شود جسم ما مثل یک فرد گدا وعده های غذایی دیگر را ذخیره کند، و نسوزاند، خود این باعث اضافه وزن می شود برای همین شروع به خوردن صبحانه کردم و بداخلاقی و بی انرژی بودنم از بین رفت.
 
همسفر مریم خ: وزن من صد و ده کیلو بود و من توانستم در مدت زمان یک سال و نیم، حدود سی کیلو وزن خود را کم کنم، و از همه مواد غذایی استفاده می کنم، وعده های غذایی خود را حذف نکردم. صبح قبل از صبحانه حتما یک لیوان آب ولرم استفاده می کنم، این کار باعث می شود که بیماری یبوست از بین برود؛ چون خود این بیماری عامل چاقی است، و روزی دوازده لیوان آب می خورم چون باعث زیاد شدن سوخت و ساز بدن شده و از چروک شدن پوست جلوگیری می کند.  باید از نان سبوس دار استفاده کرد، بعد از ورزش غذای پروتئین دار بخوریم و روزی یک عدد سیب را هم فراموش نکنیم.

همسفر زهرا: من با حذف صبحانه و کم خوری سعی داشتم که وزن خود را کم کنم، این کار باعث کم خونی شدید و پایین آمدن آهن بدن من شد. پوست بسیار چروکیده ای پیدا کردم، بیماری یبوست گرفتم و بعد متوجه شدم که رژیم اشتباهی دارم و با خوردن صبحانه و ورزش وزن کم کردم، از اینکه آقای مهندس صورت مسئله اضافه وزن و  جسم را برای ما حل کردند خوشحال هستم. 

همسفر فریبا: آقای مهندس بیشترین تاکید را روی صورت مسئله جسم دارد که ما اصلا توجه نداریم، من هیچ گاه از وعده صبحانه استفاده نمی کردم و ظهر با اشتهای زیادی نهار می خوردم و همین مسئله باعث شد که ذخیره چربی های من زیاد شده و در سن خیلی پایین دچار بیماری دیابت شوم، ولی الان دیگر به وعده صبحانه اهمیت می دهم.

همسفر لیلا ک: من از وقتی وارد کنگره شدم شربت D.SAP  را خریدم و هر روز صبح از این شربت استفاده می کنم، هنگامی که می خورم حال خوبی دارم و احساس می کنم که دارم به دفع سموم در بدنم کمک می کنم و این احساس خوب باعث شده که از غذای نامناسب استفاده نکرده و رژیم خود را رعایت کنم، وزن نرمالی داشته باشم و باعث شادی و نشاط من شده است.

همسفر سپیده: هفت سال پیش بعد از زایمان اضافه وزن پیدا کردم از آن زمان تا حالا هیچ برنامه ای و حرکتی برای پایین آوردن وزن خود انجام نداده ام، و به این نتیجه رسیده ام که من هفت سال است اضافه وزن دارم و هیچ حرکتی برای سلامتی خود انجام نداده ام، ولی از مسافرم انتظار دارم که بعد از هیجده سال اعتیاد خود را به راحتی کنار بگذارد و تلاش خودش را بکند. من متوجه این موضوع شدم که هر کاری سختی، همت و تلاش خودش را می خواهد. وقتی من برای اضافه وزن خود هیچ حرکتی نمی کنم، چگونه از مسافرم انتظار داشته باشم اعتیاد خود را به راحتی کنار بگذارد.
 
همسفر شهلا: نکته مهمی که من از سی دی دریافت کردم این بود که آقای مهندس سعی دارد صورت مسئله جسم را برای همه ما باز کند و ما را با ساختار جسم خود بیشتر آشنا کند و به مواد غذایی که مصرف می کنیم توجه بیشتری داشته باشیم تا به بیماری های گوناگون دچار نشویم. ما باید بدانیم که چه چیزی بخوریم؟ چه ساعتی بخوریم؟ چه اندازه بخوریم؟
یعنی غذای مناسب، زمان مناسب، اندازه مناسب. مثل همانند شربت OT که مسافرمان استفاده می کند. باید نانی را استفاده کنیم که سبوس دار باشد.

همسفر فاطمه ط: من متوجه شدم که جسم یک خانم روزانه به دوهزار کیلو کالری نیاز دارد و با مواد مقوی و سالم باید آن را به بدن برسانیم تا جسمی سالم و شاداب داشته باشیم.

همسفر اعظم: من در وعده صبحانه به جای مواد غذایی سالم از بیسکوییت استفاده می کردم،حالا فهمیدم که کالری زیادی وارد بدنم می شود ولی ویتامین چندانی ندارد، اما حالا با گوش دادن به این سی دی از مواد غذایی سالم استفاده می کنم.

 
همسفرلیلا(راهنمای لژیون): ممنون از مشارکت های زیبایی که داشتید. چند نکته از این CD را که مهم است را برای شما بیان می کنم. CD اضافه وزن فقط برای انسان های چاق و کسانی که اضافه وزن دارند نیست، بلکه برای کسانی است که می خواهند سالم زندگی کنند، زیرا وقتی که تغذیه سالم و تحرکی نداشته باشیم جسم بیمار می شود. فرقی ندارد که انسان دارای اضافه وزن است یا خیر؛ وقتی کسی می خواهد وزن خود را کم کند هدف او باید سلامتی باشد، نه تناسب اندام و زیبایی.  وقتی هدف تو سلامتی باشد اعتماد به نفس بالایی می گیری و بر اثر حرف دیگران رژیم خود را رها نمی کنی. کسی که هدفش فقط زیبایی اندام است اگر با وزن کردن خود ببیند که تغییر زیادی نکرده فوری ناامید می شود و ادامه نمی دهد، چون نیتش اشتباه بوده، ما باید بگوییم که می خواهیم سلامتی خود را بدست آوریم.

چون انسان هایی که اضافه وزن دارند زودتر بیمار می شوند و عمر کمتری می کنند. پس ما باید سالم باشیم تا عمر زیادی داشته باشیم و همین طور هم کسانی که کاهش وزن دارند باید غذا خوردن خود را درست کنند و کالری های مورد نیاز را به بدن خود برسانند ما نباید الگو های اشتباه را عملی کنیم. پس باید هدف هر کسی فقط رسیدن به سلامتی باشد تا عجله نکنیم و آرام آرام وزن خود را متعادل کنیم، آن وقت  اگر زمان زیادی هم طول کشید برای ما مهم نیست و ناامید نمی شویم، می دانیم که کار درستی را انجام می دهیم؛ درست است که دیر نتیجه می دهد ولی چربی های به سوخت تبدیل شده و نتیجه خوبی می گیریم. 
منظور آقای مهندس از این که می گوید یک ترازوی دیجیتال بخریم برای این است که می خواهد ما را با متابولیسم بدن خود آشنا کند. جسم همه انسان ها با هم تفاوت دارد و هنگامی که ما هر روز به طور منظم خود را وزن کنیم با کارکرد جسم خود آشنا می شویم.
 
همسفر شهلا: چرا بعضی اوقات انسان به بی اشتهایی می افتد و بعد به یک باره دچار پرخوری می شود؟

همسفر لیلا(راهنمای لژیون): سوال بسیار خوبی کردید و به نکته مهمی اشاره کردید، جسم ما کارکرد روان و صور پنهان را به خوبی به ما نشان می دهد. بیماری هایی که به آن گرفتار می شویم و همچنین اضافه وزن که خود نوعی بیماری است به ما نشان می دهد که یک جایی از صور پنهان ما درست کار نمی کند. بعضی از افراد زمانی که ناراحت می شوند و غصه می خورند اشتهای خود را از دست می دهند، ولی افراد دیگری هستند که اشتهای آنها زیاد می شود و شروع به پرخوری می کنند. چرا؟ چون درونش به او می گوید اوضاع خیلی هم بد نیست، تو هنوز می توانی غذا بخوری و ما شروع به غذا خوردن می کنیم تا استرس خود را از بین ببریم ،این احساس گرسنگی حقیقی نیست، این پیام از جسم نمی آید. هنگامی که ما کالری لازم را به جسم رسانده ایم ولی همچنان گرسنه هستیم و پرخوری می کنیم علت آن واکنش جسم به مشکلات است. 

خداوند بزرگ جسم ما را به طور هوشمند طراحی کرده است، یعنی جسم خودش اعلام می کند که گرسنه است یا تشنه، ولی ما با پر خوری کردن سیگنال های عصبی معده را از کار می اندازیم و غذای زیاد مصرف می کنیم، آنگاه  معده اعلام سیری می کند، اما ما متوجه نمی شویم. اگر به جسم خود توجه بیشتری کنیم جسم خودش به ما می گوید که به چه چیزی نیاز داریم ، می گوید چقدر آب نیاز داریم و دیگر خوردن هشت یا ده لیوان آب ما را اذیت نمی کند. بنابراین  بهترین راهنما برای رسیدن به وزن متعادل و سلامتی خود جسم است.
با خوردن مواد غذایی خوب و سالم و ورزش کردن، جسم متوجه می شود که ما به او توجه داریم و حس شادابی و نشاط به ما دست می دهد.جسم یک انسان، معبد روح و صور پنهان اوست. روح ما درون این جسم دارد زندگی می کند و تنها چیزی که تا آخرین لحظه که در این دنیا هستیم کنار ماست، جسمان است. پس باید مراقب آن باشیم، ولی ما انسان ها بیشترین ضربه را به جسم خود وارد کرده ایم. هنگام ناراحتی و عصبانیت دیگر متوجه جسم خود نیستیم و برایمان مهم نیست که چه غذایی یا چقدر می خوریم .
وقتی از دست کسی ناراحت هستیم یا کینه کسی را در دل داریم، شروع به پر خوری کرده و یا اصلاً غذا نمی خوریم و این ظلمی است که به جسم خود وارد می کنیم. صور پنهان و صور آشکار ما کاملا به هم ربط دارند و بر روی یکدیگر اثر می گذارند. جسم ما نیاز به توجه ما دارد، وقتی ما جسم را نادیده می گیریم و به آن ضربه وارد می کنیم، او شروع می کند واکنش نشان دهد تا ما متوجه آن بشویم . حال چه کار می کند ؟ با بیماری های مختلف و یا با اضافه وزن ما را متوجه خود می کند و به ما هشدار می دهد. آن وقت ما به جسم خود توجه بیشتری می کنیم، و جسم نیز همین را می خواهد.

در روزهای عادی زندگی، ما به جسم خود توجه بیشتری داریم و دیگر نیاز نیست که جسم از این علائم برای توجه ما استفاده کند، در نتیجه احساس سلامتی و شادابی بیشتری داریم. اضافه وزن و تک تک بیماری ها همه پیام جسم به ماست که می گوید: به من توجه کن! پس باید هدف ما فقط رسیدن  به سلامتی باشد. هنگامی که ما فرزند کوچکی داریم او با گریه کردن ما را متوجه خود می کند، جسم ما هم دقیقا همین گونه عمل می کند. جسم تاثیر مستقیمی بر روح و صور پنهان ما دارد، پس باید مراقب آن باشیم.
  
همسفر شهلا: ما همسفران در دوران مصرف مسافرمان با افکار منفی و قرص های خواب بدترین ضربه را به جسم خود وارد کرده ایم، و در آن زمان نیروهای اهریمنی پر خوری را برای ما شیرین و لذت بخش کرده بودند. حرف دیگران زود بر وجود ما تاثیر می گذاشت. مثلا اگر کسی به ما می گفت داری چاق می شوی، نیروهای اهریمنی ما را به طرف کارهایی می کشاند که برای سلامتی ما ضرر داشت و ما سعی می کردیم به هر طریقی وزن خود را کم کنیم و آن وقت بود که دچار بیماری های گوناگون می شدیم و مشکلات زیادی  برای خود بوجود می آوردیم. این افکار منفی بود که نمی گذاشت ما جسمی سالم داشته باشیم.

همسفر لیلا (راهنمای لژیون): همه چیز به درون ما بستگی دارد . اگر ما یک روز با حال خوشی از خواب بیدار شویم آن روز همه کارهای ما با نظم و آرامش جلو می رود. ولی اگر حس درونی ما خوب نباشد، روی خوراک و کارهای ما اثر زیادی می گذارد.
اگر عامل درونی ما شفا پیدا نکند و به هم ریختگی ما درست نشود، جسم ما ضربه می خورد. همیشه بخشی از وجود ما نیاز به شفا دارد؛ حالا یا با بخشیدن و یا با عشــــــــــــق ورزیدن.

نویسنده: همسفر فاطمه ط
تصویرگر و ویرایش : فاطمه همسفر محمد
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1398/07/26 ] [ 06:25 ب.ظ ] [ همسفر فاطمه ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic