ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ
ادامه ی گزارش روز دوشنبه، سی دی خواست، تقدیرات و تفکرات را در ادامه ی مطلب بخوانید...

چرا خداوند برای خواسته هایی که می داند نا معقول  و بد است فرمان صادر می کند؟ 

استاد در ادامه  فرمودند:  من  قبل از ورود به کنگره فکر می کردم  تقدیر یک نامه پیشین است که خداوند آن را تعیین کرده است و من دخالتی در آن ندارم، اما در کنگره و با این سی دی فهمیدم تقدیر یک نامه پیشین است ولی شکل گرفته از اعمال و رفتار خودمان است. و چیزی که از حال تا آینده ی نا مشخص در این حیات و یا حیات های دیگر شکل خواهد گرفت را می توان با تفکرات خود ساخت.

آقای امین مثالی را در این باره می زنند؛ مثل چکی که برای چند روز آینده می نویسیم و هیچ  پولی در حساب نداریم و باز خورد  آن خواسته ی هست که می توان با تفکر درست و پر کردن حساب تقدیر خوبی رقم بزنیم، یا کسی که می خواهد یک شبه پولدار شود خداوند  بسترش را برایش آماده می کند؛ یعنی راه دزدی و رشوه  و اختلاس را برایش باز می گذارد  تا او به آن خواسته برسد.

یک سوال مهم دیگر:

چرا خداوند برای خواسته هایی که می داند نا معقول  و بد است فرمان صادر می کند؟

پاسخ: چون خداوند برای اختیار انسان احترام قائل است و بسیار دمئکرات است و با این که می داند خواسته ای نامعقول است، اما به جهت احترام به اختیار ما، شرایط رسیدن به آن را برای ما فراهم می کند.

فردی که با دزدی و اختلاس به ثروت رسیده بعد از دو سال نتیجه اعمالش به او بر می گردد، حال اگر تفکر مثبت داشته باشد مسئولیت قبول می کند و جوابگوی اعمالش می باشد، ولی اگر تفکر منفی داشته باشد فرار می کند و مسئولیت کار خود را قبول  نمی کند.

آقای امین می گویند یکی از ویژگی های تقدیر این است که همان لحظه اتفاق نمی افتد و تا زمان باز خورد عمل فرصت داریم که خود را برای روبرو شدن با نتیجه عمل آماده کنیم و این یک نعمت است.

واینکه چون عکس العمل هر عملی زمان بر است افراد به اشتباه می افتند و می گویند فلانی چند سال است کار خلاف انجام می دهد وهیچ مشکلی برایش پیش نمی آید و این ضرب المثل  را رواج دادند که: خداوند ظالم پرست است!!! ولی مگر می شود خدا به ظالمان امتیاز دهد؟

سوال: اگر انسان یک خطا و گناهی را انجام دهد و توبه کند باز هم باز خورد اعمالش به او می رسد؟

پاسخ: بله. نتیجه اعمالش را می بیند؛ چون توبه به معنای برگشت از مسیر اشتباه و گناه است، این که تو راه اشتباهی را می رفتی و حالا دیگر نمی خواهی آن را ادامه دهی و توبه می کنی و به صراط مستقیم بر می گردی، و این خیلی خوب است؛ اما توبه اثری در باز خورد اعمال ندارد؛ و هر عملی با عکس العمل خود روبرو می شود.

نکته مهم  دیگر، خداوند انسان را در مسیری قرار می دهد که بیشترین رشد وشکوفایی را برایش به همراه داشته باشد. مثل گزینه های ازدواج که خداوند فردی را سر راهت قرار می دهد که بیشترین رشد را داشته باشید یا خانواده ای که زمینه تکامل بیشتری داشته باشید.

و اما پرسش و پاسخ های آخر سی دی:

۱- اراده خداوند در تقدیر چیست؟ فراهم کردن بستری برای رسیدن به خواسته ای که بذر آن در وجود ما نهفته است.

۲-آیا دعا روی تقدیر اثر دارد؟ دعا کردن  بسیار موثر است و خیلی مواقع  مسیر زندگی انسان را تغییر می دهد. آقای امین می گویند دعا یک پوشش حفاظتی دور یک نفر است؛ مثلا وقتی فرد در تاریکی است دعا باعث می شود به سلامت از این تاریکی بیرون بیاید و اصولا اعمال ما موثر در دعا یا نفرین کردن دیگران در حق ما است. همیشه برای دیگران چه دوست چه دشمن دعا کنید، چون اگر برای دیگران بد بخواهید اول حال  خودتان خراب می شود.

آقای مهندس می گویند اگر نسبت به کسی نفرت داشته باشی باید اول وجود خودت پر از نفرت شود، یا اگر بخواهی به کسی عشق دهی باید اول خودت سرشار از عشق شوی.

نکته دیگر: اتفاقاتی که برای ما پیش می آید می تواند جنبه آموزش یا تنبیه ومجازات داشته باشد. وقتی شما خواهان تکامل باشید یک خواسته پنهان است و اتفاقی برای شما رخ می دهد تا با درس گرفتن از آن به خواسته ی خود برسید و یا کاری انجام داده ای که بواسطه مشکلات ، مجازات می شوید؛ مثل قضاوت کردن یا غیبت کردن.

اما در اتفاقات دنبال این نباشید که مجازات است یا آموزش، فقط پذیرای آن باشید و درسی که قرار است بگیرید را بیاموزید. آقای امین تقدیر را به چیز دیگری تشبیه کرده است، مثل دستور دادن غذا در رستوران که تا آماده شدن آن، شما پشیمان می شوید ولی باید هزینه آن را بپردازید، حال خواسته ها هم همین گونه اند. یک روز یک ادعایی کرده ای و چیزی خواسته ای ولی پشیمان شدی، اما دیگر زمانش رسیده است، پس باید بپذیری.

انسانها در مواجه با برگشت تقدیر اعمالشان دو دسته هستند:

  ۱-افرادی که شکوه  می کنند و گلایه  دارند.

 ۲-کسانی که ایمان آوردند وبا بردباری ومتانت می پذیرند.

مثل فردی که با یک بیماری ساده گله گذاری می کند، ولی یک نفر دیگر با وجود بیماری سخت، باز هم شاکر خداست.

آقای امین می گویند از تقدیر بگردید و مغز آن را پیدا کنید، یعنی در پی آموزشی باشید گه قرار است از آن بگیرید؛ چون درد شکافنده پوسته فهم ودرک ما هست و به دید خدا ظالم است به آن نگاه نکنیم.

نکته دیگر:

 انسانهایی که قدرت یادگیری آنها پایین است، ممکن است بخاطر منیت وجمع شدن افکار منفی در ذهن آن ها باشد. کسی که منیت دارد باعث می شود دچار کینه ونفرت بشود  و این کینه باعث می شود ذهن آنها پر شود؛ جایی برای فرا گرفتن آموزش ها باقی نمی ماند.

یک نکته ی  مهم دیگر: دیگر ما به سفارش خودمان وارد تاریکی ها می شویم  تا یک سری چیزها را تجربه کنیم و به عظمت روشنایی ها پی ببریم. مثلا آقای مهندس مرد بسیار بزرگی هستند؛ اما چرا ۱۷ سال در تاریکی اعتیاد غرق شدند؟ بخاطر اینکه بتواند دیگران را از تاریکی ها نجات دهند.

اما چرا ما در کنار یک مصرف کننده قرار می گیریم و دچار مشکلات می شویم؟

پاسخ: برای اینکه یا خود اشتباهی انجام داده ایم و یا مسیر تکامل ما اینگونه بوده است.

بعد از آن لژیون با دعای همسفران به پایان رسید.

نویسنده: همسفر لیلا رحیمی و همسفر فاطمه

تصویرگر: همسفر فاطمه

 
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1395/09/17 ] [ 11:59 ب.ظ ] [ همسفر لیلا (راهنمای لژیون) ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic