ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ

به نام نامی اولین عاشق که اوست...

 لژیون دوم همسفران شعبه امین گلی در روز دوشنبه  20/10/95 با استادی همسفر لیلا و با حضور گرم اعضای لژیون و با دستور جلسه  سی دی "شمشیر در سنگ" راس ساعت 16:30 برگزار شد. 

زمانی که انسان در صراط مستقیم قراربگیرد اتفاقاتی برایش رخ می دهد که نباید بترسد یا ناراحت شود. زیرا این فرایند خروج از تاریکی است...

گزارش کامل را در ادامه مطلب بخوانید...


در ابتدا هر یک از اعضای لژیون ( همسفر اکرم٬ همسفر حبیبه٬ همسفر یاسمن٬ همسفر اشرف٬ همسفر خدیجه٬ همسفر اکرم٬ همسفر لیلا) بر داشت های خود را از سی دی شمشیر در سنگ بیان نمودند.

در ادامه استاد عزیز راجع به سی دی این چنین ادامه دادند:

 سی دی شمشیر در سنگ٬ داستان  پادشاهی است به نام  آرتور!  در زمان های قدیم در کشور انگلستان شمشیری در یک سنگی فرو رفته بود.  این که  این شمشیر چطور در سنگ فرو رفته و چه قابلیت هایی  داشته  مشخص نیست. چیزی که مشخص است این است که این  شمشیر ٬یک شمشیر خیلی خاص بوده و مردم آن زمان اعتقاد داشتند  اگر کسی بتواند  شمشیر را از دل سنگ بیرون آورد٬ می تواند قدرت و توانایی زیادی داشته باشد و پادشاه و امپراطور کشور انگلستان شود. افراد زیادی سعی کردند این شمشیر را بیرون آورند اما موفق نشدند٬ تا این که  یک نوجوان  17-16 ساله ی لاغر و نحیف، توانست  شمشیر را از سنگ بیرون بکشد. و بعد از آن نوجوان جنگجوی بزرگی شد که  توانست به کمک یاران و همراهان خود کشور انگلستان را  فتح کند٬ برده ها را آزاد کند٬ و یک حکومتی بر مبنای عدالت٬  شجاعت و برابری  بنا کند.

حال این که این نوجوان از نظر جسمی قدرتی نداشته ولی  در دوران کودکی خود درد و رنج زیادی را تحمل کرده بود و به جایگاهی رسیده بود که  بتواند شمشیر را از سنگ بیرون آورد.  

در این جا آقای امین آیه ای از کلام الله بیان می کنند که می گوید: دلهای بعضی از انسان ها سنگ می شود و حتی سفت تر! و اگر دل های آنان نرم شود از درون آن  چشمه ایی بیرون می آید که می تواند زندگی بخش باشد.

در این جا  می خواهیم این داستان و این کلام الله را در مورد خودمان بررسی  کنیم.                                       

 در ابتدا این سوال مطرح می شود: سنگ تمثیل چیست؟

پاسخ: تمثیل دل یا قلب انسان

شمشیر تمثیل چیست؟ 

 تمثیل ضربه  ای که تاریکی به انسان می زند.

شمشیر در سنگ تمثیل چیست ؟ 

تمثیل ضربه ای است که در یک مقطعی از زندگی به انسان وارد  می شود و حل نشده در قلب  آن باقی می ماند.

 در مسیر زندگی  ضربه های زیادی  به انسان وارد می شود ٬ که ممکن است فقط یکی از این ضربه ها کاری و  عمیق باشد. و گاهی آن قدر این ضربه شدید است که انسان را از حالت طبیعی خود خارج می کند. برای بعضی افراد این ضربه اعتیاد است و برای بعضی چیز های دیگر! به  هر حال هر انسانی در هر مقطعی از زندگی چنین ضربه هایی را متحمل شده است.      

خداوند در  کلام الله می گوید : ما انسان ها را در  درد و رنج آفریدیم. یعنی  تحت هر شرایطی در مسیر زندگی ضربه می خورید٬ زخمی می شوید٬ اذیت می شوید و  آن ضربه برای شما درد و رنج به همراه دارد.    

 یک سری از این ضربه ها مثل  تیر های کوچک به  قلب ما می خورد و ما را زخمی می کند اما یک سری از این ضربه ها آن قدر عمیق است که تا عمق وجود انسان را می سوزاند٬ خراش می دهد  و در قلب باقی می ماند .  

اصولا ضربه هایی که انسان در زندگی می خورد٬ دو دسته هستند:    

یک دسته ضربه هایی هستند که با گذر زمان خوب می شوند.

یک دسته هم ضربه هایی هستند که که گذر زمان  آن ها را خوب نمی کند.

حال سوال این است: کدام یک از این ضربه ها قابل ترمیم و خوب شدن است و کدام یک غیر قابل ترمیم؟ و چه طور می توان تشخیص داد؟ اگر شمشیر در دل انسان فرو برود و بیرون آید ممکن است جایش خوب شود ولی اگر فرو برود و همان جا بماند جایش خوب نمی شود. و اشتباهی که انسان می کند این است  که به همه این ضربه ها یا زخم ها به یک چشم نگاه می کند. یا می گوید تمام ضربه ها با گذر زمان حل  می شود  و یا می گوید تمام ضربه  ها اصلا قابل حل شدن نیست  و آن ها را حل نشده باقی می گذارد.

 مهم این است که بتوانیم تشخیص دهیم که این درد و رنج جزء کدام دسته است. آیا ضربه ای است که باید رهایش کنیم  و اجازه دهیم  گذر زمان آن را  حل کند  یا ضربه ای است که باید برای حل آن تلاش  کنیم؟ هر شخصی می تواند این را درک  کند که چه ضربه هایی مثل شمشیر در دلش باقی مانده است و باید  آن ها را حل کند. این  ضربه ها و این زخم ها  ویژگی های خاصی دارند که در ادامه به آن می پردازیم.                 

یک انسان در حالت  عادی تعادل دارد٬ حس هایش خوب کار می کنند٬ مسیر زندگی خود را می رود. ولی از آن جایی که شیطان دشمن قسم خورده  انسان است و با خود عهد و پیمان بسته که انسان را از مسیر  منحرف کند و به تاریکی دعوت کند ٬ حال انسانی که در تعادل است مسلما دعوت شیطان را برای  ورود به تاریکی نمی پذیرد. 

پس  اول باید  انسان  را از حالت طبیعی خود خارج کند تا بعد آن وارد تاریکی شود . شیطان و نیروهای منفی همیشه قلب انسان را هدف قرار  می دهند. چرا؟ چون قلب مرکز احساسات انسان است و تمام حس ها در صور پنهان قلب است. 

اما همیشه این ضربه ها و زخم ها کار شیطان  نیست. در بعضی  مواقع همان تقدیری است که  خداوند برای انسان در نظر می گیرد ٬یا در اثر اعمال خود انسان است٬ و یا تقدیری است که خود رقم زده ایم. اما در این شرایط شیطان به نفع خود از آن ها استفاده می کند. 

در سی دی فرمان الهی گفتیم که خداوند در مسیر زندگی  انسان یک نقطه قرار می دهد  که خود انسان خط آن را ترسیم می کند٬ اگر بالا برود به اوج می رسد٬ و اگر رو به پایین برود به تاریکی می رسد! غم بزرگ می تواند انسان را به بالاترین یا پایین ترین  نقطه برساند. پس در بعضی مواقع این ضربه ها از طرف خداوند طراحی شده است. و یا در اثر اشتباهاتی است  که  خود داشتیم.                   

آقای امین می گویند: ماهیت ضربه هایی که به ما وارد می شود و تمام آن شمشیر هایی که در قلب انسان فرو می رود٬ از روی عشق و دوست داشتن است. یعنی چه؟

یعنی ما معمولاً از طرف کسی ضربه می خوریم که خیلی دوستش داریم. مثلا کسی را که دوستش داریم و عاشقش هستیم وارد وادی اعتیاد می شود . مادری که فرزندش وارد  وادی اعتیاد می شود ٬ نمی تواند او را رها کند ولی اگر غریبه باشد برای این مادر فرقی نمی کند. پس نمی تواند فرزند خود را رها کند چون پیوند عشق و محبت بین آن هاست.  و یا ممکن است کسی را که خیلی دوستش دارد از دست بدهد٬  بیمار شود٬ یا به او خیانت کند ٬ همه این ها شمشیری است در قلب انسان!             

سوال همسفر هاجر: وقتی از کسی که دوستش داریم ضربه می خوریم٬ می توانیم از او متنفر هم  باشیم؟ و آیا می شود عشق به تنفر تبدیل شود؟ 

و استاد عزیز این چنین پاسخ دادند: می شود از کسی که دوستش داریم متنفر شویم، اما عشق حقیقی هیچ وقت به تنفر تبدیل نمی شود بلکه آن عشق کم کم کمرنگ می شود تا جایی که تنفر جایگزین آن  عشق می شود.       

زمانی که این شمشیر از طرف کسی که دوستش داریم به هر نحوی در قلب ما فرو رفت٬ چه اتفاقی می افتد؟

آقای امین  می گوید: صور آشکار و صور پنهان ما انسان ها شبیه به هم است. در صور آشکار زمانی که کاری را با جسم انجام می دهیم٬ آن جسم سفت تر می شود. مثلا  یک نوازنده گیتار که مرتب انگشتانش روی سیم  گیتار است٬ پوست دستش کلفت تر و سفت تر می شود. وقتی سفت تر شد دیگر درد را احساس نمی کند . این کار سیستم ایمنی بدن است . یعنی خداوند سیستم ایمنی بدن را طوری طراحی کرده است که مثلا اگر  از یک قسمتی مدام  آسیب ببیند٬ برای محافظت از انسان  آن قسمت را سفت می  کن دتا دیگر آسیب نبیند. و دقیقا همان کاری  را که در صور آشکار انجام داده در صور پنهان هم انجام می دهد. 

یعنی در صور پنهان هم اگر از جایی مرتب  آسیب  ببیند٬ انسان بی حس می شود. پس در صور آشکار کلفت شدن پوست  و در صور پنهان بی حس شدن انسان است. و اصطلاح پوست کلفت  شدن  همین است٬ یعنی بسته شدن حس ها! 

اما چرا حس ها بسته  می شود ؟ به خاطر  امنیت بیشتر و این که انسان بیش از این ضربه نخورد و اذیت نشود. وقتی حس ها بسته  شود قلب تبدیل به سنگ می شود .           

تصور کنید که قلب انسان یک جسم نرم است٬ که شمشیری در آن فرو رفته و خارج نشده و این درد حل نشده است٬ ولی سیستم ایمنی بدن برای این که انسان بیش از این ضربه نخورد٬ قلب  آن  را سنگ می کند. 

این سنگ دل شدن یک خاصیت دارد و یک ضرر:

خاصیتش این است که دیگر از آن ناحیه ضربه نمی خورد٬ چون سنگ شده و هر چه تیر وشمشیر به سمتش بیاید حسی ندارد. چون قلبش سنگ شده و به بی حسی رسیده است. 

اما ضرری که دارد این  است که انسان ارتباطش را با هستی از دست می دهد.  زیرا آن عواطف و احساسات  در صور پنهان مانند خوراک و ویتامین است که برای بدن لازم است. زمانی که قلب انسان بی حس می شود دیگر این عواطف و احساسات را دریافت نمی کند٬ یعنی نه تنفر کسی را می گیرد و نه عشق  کسی را!  کلا این حس ها بسته شده است چه نسبت به  حس های مثبت و چه  نسبت به  حس های منفی!    

و زمانی که انسان متوجه این  موضوع شود تلاش می کند خود را درمان کند. چرا در کنگره به فکر درمان می افتد؟ به این دلیل که با یک شمشیر در قلب نمی توان زندگی کرد٬ خوش حال بود ٬ لذت برد٬ و یا چیزی را دریافت کرد.   

 حال ارتباط این موضوع با اعتیاد چیست ؟  در بعضی مواقع  اعتیاد چنین ضربه ای  را به همسفران می زند٬ حتی ممکن است یک چنین ضربه هایی باعث ورود شخص به وادی اعتیاد شود. یعنی یک  فرد عادی ممکن است بر اثر اتفاقی که در یک مقطعی از زندگی برایش می افتد٬ وارد وادی اعتیاد شود.   

یک سری از اشخاص با خواسته خیلی قوی وارد کنگره می شوند٬ درمان خود را شروع می کنند و بعد از آن  به فکر  درست کردن ضربه ها و زخم های خود می  افتند. 

اما یک سری از مصرف کنندگان هستند که تا آن ضربه خوب نشود٬ تا آن زخم درمان و حل نشود٬ سفر خود را شروع نمی کنند. منظور این است که در بعضی مواقع این شمشیر در سنگ٬ در قلب مسافر مانع درمانش می شود. 

برای این که این شمشیر از قلب خارج شود باید دو باره قلب نرم شود. نرم شدن قلب یعنی باز شدن حس های بسته شده یا جاری شدن حس ها ! 

اما چه طور این حس ها باز می شوند و شروع به کار می کنند؟ 

معمولا با ورود و  شروع حرکت در کنگره٬ این حس ها شروع به باز شدن می کند. وقتی همسفر در کنگره مسافر خود را رها کرد و خواستار این شد که به حال خوش برسد و تمرکز خود  را از مسافر بر داشت٬ این حس ها شروع به باز شدن می شود و قلب نرم می شود . اما تا زمانی که همسفر٬ مسافر خود را رها نکند و بگوید او مقصر است و  او باید خوب بشود ٬ هم چنان  حس ها بسته و در تاریکی خواهد ماند. گاهی اصلا نیازی نیست که به طور خاصی آن زخم را درمان کنی ٬ با حرکت کردن آرام آرام این حس ها باز و زخم ها درمان می شود. ولی گاهی  هم لازم است به  طور خاص آن زخم را درمان کرد.                            

زمانی که  قلب نرم٬ و حس ها باز شد٬ شمشیر از قلب خارج می شود. این فرایند دردناک است. یعنی زمانی که شمشیر درقلب فرو رفته و درد و رنج زیادی به همراه داشته ٬ حال نیز به همان اندازه دردناک است. ممکن است حتی با افرادی که به  شما ضربه زده اند ٬ با همان افراد برخورد کنید . چون مسیری را که برای رفتن به تاریکی طی کرده ایی باید همان مسیر را  بر گردید . 

زمانی که انسان در صراط مستقیم قراربگیرد اتفاقاتی برایش رخ می دهد که نباید بترسد یا ناراحت شود. زیرا این فرایند خروج از تاریکی است. مسافرانی که در کنگره سفر می کنند ٬ در پله  یک گرم  10 روز ممکن است چنین اتفاقی  را تجربه کنند ٬ یعنی حالشان دگرگون شود و حتی ممکن است با گریه کردن خود را تخلیه کنند . این نشان می دهد که آن شمشیر از قلبش خارج شده و این مرحله سخت کار است. اما اگر بتواند این فرایند را طی کند در ادامه سفر خوبی خواهد داشت . 

زمانی که این شمشیر از قلب خارج شد تبدیل می شود به سلاحی برای مبارزه با تاریکی! زیرا زمانی تاریکی این شمشیر را در قلب انسان فرو کرده بود و حال با آموزش و حرکت می توان از آن برای مبارزه با خود تاریکی استفاده کرد . پس می توان گفت درد و رنجی که انسان  در قلب خود دارد ٬ حکم سرمایه ایی  است  که انسان می تواند با آن  به بالا ترین نقطه در زندگی خود برسد.   

گاهی انسان از خداوند می خواهد که به او قدرت٬  توان٬ عشق٬ و لیاقت خدمت به انسان ها را به او بدهد ٬ اما خداوند تمام این ها را با همان ضربه و ورود به تاریکی به انسان می دهد. اگر توانست از این تاریکی به سلامت بیرون بیاید و شمشیر را از قلب خود بیرون بکشد آن وقت توان٬ قدرت٬ عشق و محبت   و لیاقت کمک به انسان ها به او داده می شود. البته به کسانی داده می شود که بپذیرند !  

نتیجه کلی که می توان از این سی دی گرفت این است که: 

درد ها و رنج هایی که انسان در قلب خود دارد مخصوصا آن هایی که عمیق هستند و او را اذیت می کنند ٬ در وجود هر انسانی یک  سرمایه است. البته بستگی به نوع نگاه ما دارد .

هر  انسانی  در زندگی درد و رنجی دارد اما تجربه ها متفادت است. هر کسی می تواند در زندگی شاد باشد و بخندد اما ممکن است فقط عده ایی وارد عمق  تاریکی شوند ٬ که اگر به سلامت بر گردند یک گوهر و یک الماس گران بها و ارزشمند در وجود خود دارند که می توانند با آن به بالا ترین نقطه در زندگی خود برسند و به دیگران هم کمک کنند . 

شاید شما در وجود خود شکست و سختی را تجربه کرده باشید و حال می توانید به کسانی که در چنین مقطعی هستند تجربه خود را انتقال دهید و به آن ها  کمک کنید، چون زمینه و ظرفیت  آن را در وجود خود دارید. 

کسانی که چنین تجربه هایی دارند ٬ وارد تاریکی شده اند و به سلامت از آن خارج شده اند و یا در زندگی رنجی را تحمل کرده اند ٬ می توانند بهترین معلم و بهترین راهنما برای انسان ها باشند. 

هر چه درک بیشتری از تاریکی  داشته باشید٬ کسانی را که در این وادی هستند را بهتر و بیشتر درک می کنید. 

چرا راهنمایان کنگره هیچ وقت از راهنما  بودن خسته نمی شوند؟ چون این قابلیت را پیدا کرده اند و یک سرمایه در وجود خود دارند که این سرمایه را به چرخش در آورده اند و در هر کاری که پشت آن، عشق حقیقی و ظرفیت  نباشد٬ خسته کننده می شود.                  

 و در پایان به همه شما بابت سرمایه هایی که در وجود خود دارید تبریک می گویم. 

بعد از آن لژیون با دعای خالصانه ی همسفران به پایان رسید.

نویسنده: همسفر لیلا رحیمی

تصویرگر: همسفر فاطمه
طبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1395/10/22 ] [ 10:51 ق.ظ ] [ همسفر لیلا رحیمی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic