ܓ✿ تـــو فــقــطــ لــیــلــی بــاش ܓ✿
تو فقط لیلی باش... دل مجنون با من... گذر از این هفت خان... سخت و آسون با من! (وب لژیون همسفر لیلا) 
قالب وبلاگ
به نام خدایی که به نگاهی آرام کننده دلهاست

لژیون همسفران "تو فقط لیلی باش" شعبه امین گلی روز دوشنبه 95/10/27 با استادی همسفر لیلا وبا حضور گرم اعضای لژیون وبادستور جلسه سی دی "برداشت محصول"راس ساعت16:30بر گزار شد.

یک انسان دقیقا از همان لحظه ای که تصمیم می گیرد ضد ارزشی  انجام ندهد در مسیر نور قرار می گیرد؛ یعنی از تاریکی ها خارج  و به سمت مسیر روشنایی ها وارد می شود. فکر نکنید عبادت و تسبیح خداوند و در مسیر خداوند قرار گرفتن فقط به این است  که نماز بخوانیم و دعا کنیم .حتی یک مصرف کننده مواد مخدر هم از همان لحظه ای که تصمیم می گیرد درمان خود را شروع کند  رو به نور ایستاده است ...

در ادامه مطلب بخوانید...

استاد محترم فرمودند: 
اولین نکته ای که آقای مهندس در سی دی برداشت محصول به آن اشاره می کنند این است که اگر زمانی ما مشکل داریم کافی است بدانیم ریشه اصلی مشکل از کجاست.یک ماشین وقتی درست کار نکند وروشن نشود فقط کافی است متوجه شویم عیب آن از کجاست آن موقع ۹۰ در صد مشکل حل می شود.همچنین فردی که بیمار است تشخیص علت بیماری باعث می شود درمان سریعتر صورت گیرد.
پس انسان ها وقتی ناراحت هستند و مشکلی دارند باید به دنبال علت اصلی آن باشند. خیلی از افراد همیشه در حال حرص و جوش خوردن و رنج کشیدن هستند ولی هیچ وقت به علت موضوع فکر نمی کنند. برای همین می گویم برای خود یک ساعت وقت بگذارید و به این فکر کنید که اگر امروز حالمان  خراب است علت آن چیست؟ و اول در درون خود ریشه یابی کنیم وبعد علت را در دیگران ببینم وبگویم مثلا اگر حال خوشی ندارم بخاطر صحبتهای مسافرم ویا خانواده او هست. بنابراین تمام جواب ها و مسائل منتهی به درون خودتان می شود.

ما یک قانونی داریم به نام قانون علت و معلول . یعنی هر معلولی یک علت دارد و یک علتی باعث به وجود آمدن اتفاقی می شود که این اتفاق همان معلول است. حال انسان ها دو دسته هستند. یک دسته که با قانون معلول ها زندگی می کنند بدین معنا که کاری به علت اصلی مشکل ندارند  و با هر مشکلی که رو برو می شوند شروع به گله وشکایت وگریه و زاری  می کنند و هرگز دنبال علت آن نمی گردند .
دسته دیگر انسان هایی هستند که در قانون علت ها به سر می برند و هر چه پیش می آید بدنبال ریشه اصلی آن هستند. البته منظور این نیست تا هر مشکلی پیش آمد خیلی سر سخت وجدی دنبال علت بگردید چون چنین چیزی امکان پذیر نیست.
اگر اتفاقی برای ما پیش آمد که از  آن ناراحت شدیم اجازه دهیم این ناراحتی ادامه پیدا کند و روی آن سر پوش نگذاریم و ببینیم چگونه می توانیم خود را تخلیه کنیم؛ البته نه اینکه باعث ناراحتی شخص دیگری شویم . مثلا عده ای با گریه کردن و عده ای دیگر با صحبت کردن با خواهر یا دوستی می توانند از ناراحتی خود کم کنند و به آرامش برسند . بعد از اینکه ساعاتی را(مثلا یک یا دو ساعت) برای غصه خوردن اختصاص دادیم باید فکر کنیم و به دنبال علت موضوع بگردیم. مشکل اصلی بعضی افراد این است که در همان مرحله اول ، یعنی غصه خوردن و رنج و عذاب می مانند در صورتی که خیلی وقت ها علت و جواب مشکل نزدیک به ماست وبا کمی جستجو می توان مشکل را راحت حل کرد. پس جز آن دسته از افرادی باشیم که در قانون علت ها به سر می برند.

نکته دوم سی دی،که استاد عزیز به صورت سوالی مطرح کردند این بود: 
به گفته آقای مهندس خارج شدن از تاریکی ها و حرکت به سمت نور وخداوند چگونه  انجام می گیرد؟

پاسخ همسفر هاجر: آقای مهندس می گوید کسی که دزدی می کند ممکن است نماز نخواند ولی وقتی از تاریکی به سمت نور می آید وآرام آرام از عمل دزدی دست می کشد در مسیر مستقیم قرار می گیرد. 

در ادامه استاد گرامی فرمودند: آقای مهندس می گوید یک انسان دقیقا از همان لحظه ای که تصمیم می گیرد ضد ارزشی انجام ندهد در مسیر نور قرار می گیرد؛ یعنی از تاریکی ها خارج  و به سمت مسیر روشنایی ها وارد می شود. فکر نکنید عبادت و تسبیح خداوند و در مسیر خداوند قرار گرفتن فقط به این است  که نماز بخوانیم و دعا کنیم .حتی یک مصرف کننده مواد مخدر هم از همان لحظه ای که تصمیم می گیرد درمان خود را شروع کند  رو به نور ایستاده است .ما همسفران هم باید شاکر خداوند باشیم که مسافرمان قدم در این راه گذاشته است  واین شکر گزاری را باید عملا نشان دهیم.

شکر گزاری به دو صورت است یکی زبانی و دیگری عملی . شکر گزاری که فقط زبانی باشد را آقای مهندس می فرمایند: وقتی می گویی خدایا شکرت  و کاری انجام ندهی مثل کارکنان کارخانه ای است که فقط به رئیس خود بگویند دست شما درد نکند  وکاری انجام ندهند واین سودی برای کارخانه ورئیس آن  ندارد.پس شکر گذاری هم صور آشکار دارد هم صور پنهان . حال این شکر گزاری می خواهد از خداوند باشد یا از انسان ها. صور آشکار همان به زبان آوردن است.اما صور پنهان این است که شما در جهت خواست خداوند حرکت کنید و این همان  تسبیح خداوند است وخیلی با ارزش تر از  ساعت ها نماز خواندن است.

حال ما چگونه می توانیم در کنگره بعد از خداوند سپاسگزار آقای مهندس باشیم؟
زمانی ما می توانیم سپاسگزار زحمات ایشان باشیم که دستورات و گفته های ایشان را بدون چون وچرا اجرا کنیم. یعنی یک  فرمانبردار واقعی باشیم . ما همیشه به صورت کلامی از آقای مهندس تشکر کرده ایم ولی اگر بخواهیم صور پنهان قضیه را در نظر بگیریم ، با خرید سی دی وگوش کردن و عمل به آن و حرکت درست می توانیم بهترین نوع سپاسگزاری را داشته باشیم.
ایشان بزرگ مردی هستند که ما هنوز به عظمت وجودی ایشان پی نبرده ایم  و باید خدا را شاکر باشیم که شاگرد مکتب ایشان هستیم وتنها علتی که ایشان تمام وقت و خانواده خود را بعد از درمان اعتیاد خود صرف سایر مصرف کنندگان کرده اند چیزی جزء عشق خالص نمی   تواند باشد.

و اما از راهنمای لژیون خود چگونه می توانیم تشکر کنیم؟

نوع حرکت رهجو نشان دهنده سپاسگزار بودن وعلاقه به راهنماست. مواقعی رهجو می گوید من شما را دوست دارم ولی وقتی نگاه به لیست سی دی ها ویا خدمت های او می کنیم عملا هیچ حرکتی نداشته است. پس این دوست داشتن زبانی هیچ ارزشی ندارد و باید در عمل نشان داده شود.
رهجوها در یک لژیون برای راهنما با هم هیچ تفاوتی ندارند همانطور که در وادی اول گفته شده انسان ها از هر نژادی و زبانی برای خداوند فرقی ندارند برای یک راهنما هم همین گونه است  و فقط تنها تفاوت نوع حرکت رهجوست.

سوال همسفر فاطمه: چگونه بدانیم راهنما رهجو را دوست دارد؟
پاسخ همسفر اکرم : همین که راهنما به مشکلات تک تک بچه ها رسیدگی می کند و برای آنها وقت می گذارد نشان دهنده علاقه راهنماست .
همسفر خدیجه:همیشه یک پیوند محبت بین راهنما و رهجو وجود دارد و اینکه وقتی من مشکلم را  با ایشان در میان می گذارم علاوه بر دادن راهکار ،غمی در چشمانشان بوجود می آید که نشان از ناراحتی ایشان از مشکل من است. و کسی از ناراحتی فردی ناراحت می شود که او را دوست داشته باشد.

استاد ادامه دادند: نکته سوم سی دی اینکه آقای مهندس می گویند شما هر وقت هر حرکتی را  که می خواهید انجام دهید باید اول تفکر داشته باشید وبعد حرکت را شروع کنید و هرگز بدون هدف کاری را انجام ندهید. شما همسفران هم چه در کنگره ، چه در زندگی در مورد مسائل خود تفکر کنید ومحکم واستوار و هدفمند حرکت کنید.  یک همسفر اگر هدفمند به کنگره بیاید حتی اگر مسافرش نمی آید ، آموزش های کنگره را درست بگیرد وتغییر کند می تواند بر روی مسافر خود تاثیر گذار باشد . 
چرا که یک قطره آب می تواند یک سنگ را سوراخ کند وبشکافد چون استمرار و هدف دارد وبرای رسیدن به هدفش که همان خدمت به هستی است حاضر است سنگ را بشکافد وجلو برود .
پس مسائل و مشکلات شما سخت تر از سنگ نیست وشما هم نرم تر از آب نیستید.آقای مهندس می گویند رکود باعث سقوط انسان می شود.
در رابطه با سی دی آب، یک دانشمند ژاپنی آزمایشاتی بر روی مولکول های آب انجام داده است که صحبت کردن با آب ویا نوشتن  حال به هر زبانی بر روی مولکول های آب تاثیر گذار است وبا جملات زیبا  و خوب مولکول ها نیز شکل زیبایی به خود می گیرند و با جملات زشت  مولکولهای آب نیز شکل زشتی به خود گرفتند. 
قدرت کلمات را نباید دست کم گرفت و بدانید نوع صحبت کردن ومنفی ومثبت بودن کلمات بر انسان بسیار تاثیر گذار است . سعی کنید کلماتی که در مورد یکدیگر بکار می برید مثبت باشد.
 
مثلا بجای خسته نباشید از واژه خداقوت استفاده کنید چرا که هر کلمه منفی در صور پنهان دچار تخریب می شود.
یک روانشناس می گفت پرسیدن سولات تلخ از یکدیگر  ممنوع. چرا که پرسیدن سوال تلخ باعث حال خرابی طرف مقابل می شود. ممکن است فردی سوالی با بار منفی از شما بپرسد مثلا بگوید شما چقدر شکسته شدید?  این سوال باعث می شود ذهن شما ساعت ها درگیر این موضوع شود.

سوال همسفر هاجر : وقتی کسی سوالی منفی وتلخ از ما می پرسد در جواب چه کنیم وچه بگوییم؟
استاد فرمودند: اگر کسی خودش را باور داشته باشد هیچوقت صحبت های منفی روی او اثر گذار نیست و هر کس موجی منفی به طرف شما فرستاد تنها راه مقابله با آن فرستادن موج مثبت و یک جواب مثبت است.

به دلیل کمبود وقت، ادامه ی سی دی به جلسه ی دیگر موکول شد.
دستور جلسه ی هفته ی آینده: ادامه ی سی دی برداشت محصول و سی دی حس

بعد از آن لژیون با دعای خالصانه همسفران به پایان رسید.

نویسنده و تصویرگر: همسفر فاطمهطبقه بندی: گزارشات لژیون، 
[ 1395/10/29 ] [ 04:14 ب.ظ ] [ همسفر لیلا رحیمی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


وقتی که خسته از دنیای تاریک و ظلمانی اعتیاد، و با پیمودن راه های دشوار و پر از خطر، با پاهای خسته و ناتوان، به "اینجا" می رسی، بدان که اینجا سرزمین عشق است. سرزمین نور و امید.
ܓ✿اینجا کنگره ی 60 است...ܓ✿
در این سرزمین تو را همسفر می خوانند و همراه غرق شده در تاریکی اعتیادت را مسافر.
هر چند هر دو مسافرید! مسافرانی به مقصد عشق...
هر روز این سفر عینِ خوشبختی ست...
هر روزش فهمیدن و بزرگ شدن است، هر لحظه اش امید است و شوق..
و تو با هر قدم می رسی، با هر تپش قلبت اوج می گیری...
اینجا یاد می گیری از کنار تمام آدم هایی که برایت از محال بودن خواسته هایت می گویند بگذری و به حرمت تمام چشم هایی که منتظر رسیدنت هستند تلاش کنی.
مدال زیبای رسیدن تنها سهم توست.
افتخار فتح این قله، تنها باید نصیب دست های خسته ی تو شوند.
گرما و سرما، باد و باران، برف و تگرگ، طوفان و گرباد، هر چه باشد، نمی تواند مانع تو که کفش های آهنینت را به پا کرده ای و راهی سفر شده ای باشد...!
و این جاده میزبان قدم های توست...
حالا که عزم رفتن کرده ای، چشمانت را ببند و تمام روزهای سخت را دوره کن، تمام روزهایی که حق تو خندیدن بود و سهم چشمانت اشک شد!
تمام شب هایی که آسوده به صبح نرسید...!
تمام شادی هایی که بدهکار این قلب مهربانی!
حالا تو ماندی و گام هایی به استواری یک کوه و قلبی مملو از امید و عشقی پر رنگ تر از هر روز.
مسافر سرزمین آرزوها، تو فقط برو!
ببین که پشت سرت تمام آبی آسمان را ریختم..!
دلت آرام...
یکی اینجا به تو قول داده...
قول داده که تمام خستگی هایت را جبران می کند...
پس فراموش نکن که وعده ی او، هرگز دروغ نیست...
اینجا سرزمین آرزوهاست...
اینجا کنگره ی 60 است...
و این وبلاگ متعلق به لژیون همسفر لیلا، در شعبه ی امین گلی خمینی شهر اصفهان است.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


  • paper | فال تاروت سه کارتی | فروش
  • فروش رپورتاژ آگهی | sales رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic